التسويق الرقمي

Dijital Nomad'lar, Yolcular ve Herkes için Pratik Bilgiler

Dijital Nomad'lar, gezginler ve herkes için pratik ipuçları! Çoğunlukla Asya'da seyahat eden (bazen zor kazanılmış) öğrenmelerin bir koleksiyonu.

Yalın Ekonomi

Dijital Nomad'lar için ortak bir mücadeledir. Yaşam tarzı, seyahat, kiralık konaklama, restoran yemekleri vb. mobil elektronik ekipman, internet abonelikleri, kiralanan ofis alanı, çıktılar, fotokopi ve faks hizmetleri, postalama, SIM kartlar, veri yedeklemeleri, müşteri hizmetleri, şirket muhasebesi ve denetimi, şirket yönetimi, vergi beyannameleri ile normal iş davranışları sürdürülmelidir. şirket kayıtlarını, sözleşmelerini ve anlaşmalarını sürdürmek; vb …

Dijital Göçebe hayatı genellikle düşük maliyetli ülkelerde yürütülmektedir, bu nedenle yiyecek ve konaklama bir sorun olmayabilir. Yerel seyahat çoğunlukla ucuzdur, ancak uluslararası yolculuklar ve gerekli elektronik donanımlar, evdeki muhtemel taahhütleri belirtmemekte, hala aynı büyük fiyat etiketlerini taşımaktadır. Ayrıca, bir Dijital Göçebe tarafından yürütülen uzaktan hizmetler ve çalışmalar, evde aynı işi yapmaktan çok daha az ödenir.

Ancak, Tony Robbins'den alıntı yaparak: "Başarı için belirleyici faktör" asla kaynaklar değil; becerikli ”

Ucuz seyahat

Ucuz uçuşlar için düzinelerce web sitesi var ve fiyatları çok az farkla buldum. Birçok bütçe havayolunun sadece kendi web sitelerinde bilet sattığını unutmayın. Kaynaklı Dijital Nomad için ucuz uçuşların anahtarı, programa gelince ESNEKLİKTİR. Büyük seyahat tatillerinden kaçınmak hiç de cesaret vermez – BÜYÜK seyahat tatillerinin bilinmedik bir ülkede bulunduğunuzda kendi başına bir meydan okuma olabileceğini bilerek.

Ayrılış tarihinizi birkaç gün ileri veya geri değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Aynı (veya benzer) bir uçuşu daha ucuza bulabilirsiniz. Mümkünse, kalkış veya varış için farklı havaalanları deneyin; çok daha ucuz ve eğlenceli bir macera deneyimi olabilir – ör. Daha küçük bir şehre uçun ve son varış yerinize yerel bir otobüs ya da trene binin.

Diğer taraftan … uçtan uca maliyeti dikkate aldığınızdan emin olun. Havaalanına yakın bir otel gecesi (düşük maliyetli ülkelerde de pahalı olabilir) için ödeme yapmaya zorlayan ucuz bir uçuş, daha uygun bir tarifeli uçuş için biraz ekstra ödeme yapmaktan daha kötü bir alternatif olabilir. Gecikme riskini ve buna karşı hassasiyetinizi de değerlendirin! Önemli bir teslimat ve birçok bacak ve sıkı veya güvensiz bağlantılar ile karmaşık bir seyahat iyi bir kombinasyon olmayabilir. Belki de eğlenceli bir macera, ama bir cevapsız teslimat ve bir üzücü (ex-) müşteri olası bir ek maliyet ile.

Otel rezervasyonları için her zaman en iyi fiyatları sunmak görünüyor ve onların inceleme sistemi yapar expedia.com kullanın makul bir fiyata iyi bir konaklama bulmak kolay. Ancak, önemli sayıda gözden geçirme olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Hafif ambalaj

Bu bariz ama yine de üzerinde durmaya değer. Gerçekten getirmeniz gereken sadece birkaç öğe var. Ambalaj bittiğinde – şeylerin yarısını atın! Tony Robbins tekrar: "… asla kaynak değil, beceriklidir". Öyleyse eşyalarını çantandan at ve kendini becerikli dolu dolu topla! Ve hepiniz gitmeye hazır olacaksınız!

Özel faturalar eve döndü

en az beklenti olduğunda pop-up eğilimi var! Dikkatli bir planlamaya ve "her şeyi göz önünde bulundurarak" buna rağmen, yıllık ödeme aniden maviden ortaya çıkıyor. Postaların güvenilir bir arkadaşa veya akrabaya yönlendirilmesini düzenleyin ve beklenmedik masraflar için onlarla birlikte bir miktar para yatırın. Beklenmedik bir şekilde ormanın unutulmuş bir köşesinde acil bir uluslararası para transferini yapmanız gerekenden çok daha kolay.

Sigorta: sağlık, seyahat, kayıp / çalıntı eşya vb.

Bu tabii ki en eğlenceli kısım değil. Dijital Göçmen kariyerinizi planlamak, ama bahsetmeye değer. Hastalanırsan ne olur? Ya ölümcül bir kaza geçirirsen? Pasaport, para, kredi kartı, dizüstü bilgisayar vb. Dahil tüm eşyalarınızı kaybederseniz ne olur? Düşünmek için çok canlandırıcı şeyler değil; fakat eğer mümkün değilse, iyi bir sigorta ile daha iyi durumda olacaksınız.

Emeklilik

Düşünmeye değer olabilir. Sonuçta, hayat kısa … Dijital Göçebe bir emeklilik fonuna işveren hükümlerinden faydalanmıyor – tamamen Digital Nomad'ın inisiyatifine bağlı. Özel tasarruflar ya da ihtiyaç duyulduğunda yeterli ve yinelenen gelir yaratacak varlıklar yaratmak için uygun herhangi bir yol.