التسويق الرقمي

Dijital Öğrenci Portalları: Bunu Düşünmeniz İçin 4 Sebep

Her Yerden Erişim Her Zaman

İnternet üzerinden herhangi bir şey, dijital cihazların takıdan daha yakın olduğu ve geniş bant bağlantısının klimadan daha önemli olduğu bir çağa bakmak ya da aramak için karlı bir görünüm gibi görünüyor. Herhangi bir çevrimiçi destek biçiminin akademik ilgi alanına giren bir öğrenciye vermiş olduğu en temel fayda, onlar için her zaman bir nimettir. Dolayısıyla, bir online öğrenci portalı göz önünde bulundurulduğunda, her zaman için zengin tekliflerine her zaman erişebildiğiniz gibi değil, aynı zamanda herhangi bir yerden

İşbirliği

Bilgisayarları veya dijital aygıtları 'izolasyon' ile suçladığımız sürekli bir kavram var. Büyükanne ve büyükbabalarımız, çevrimiçi sosyal ağların bir parçası olduğu ve güncellemelere yorum yaptıracağından, bu durum çok belirgin bir şekilde göz ardı edilebilir. Bu insandan insana işbirliği, dijitalleşmenin getirdiği şeydir, mesafeleri küçültür ve etkileşimler daha zengin olur. Dijital öğrenmeye fayda sağlamak ve çevrimiçi sınıf kursları veya etkileşimi için öğrencilerin% 100 katılımını sağlamak. Birisi çeşitli topluluklardan, ideolojilerden ve arka plandan insanlara ulaşır. İletişim, daha zengin bir öğrenme deneyimi getiriyor. Örneğin, CAT hazırlamanız artık daha kolay olabilirdi, çünkü çevrimiçi olan veriler olsa da, daha büyük basamaklı çarpımlar için daha hızlı hesaplamalar için hangi yöntemin en iyi olduğunu biliyorsunuz. Canlı bir geri bildiriminiz var!

Dijital Arşivler

Ulaştığımız her zaman ufkunu erişim ve işbirliği içinde genişletirsek dijital öğrenci portallarının bir başka faydası daha olur: Dijital Arşivler. Yayınlanan bir sohbette işbirliği yapıldığında, öğrenciler kendi verilerini veya notlarını portallara yüklemeye başlar. Bu arşivlere yol açar. Günümüz sınıflarındaki öğretmenler tarafından yönetilen öğrenciler, ilgili akademik materyali paylaşmak ve yayınlamak için gittikçe artan web 2.0 uygulamaları kullanıyor. İş, otantik bir kitle için üretilir ve yorumlar ve cevaplar biçiminde daha iyi geçerliliğe sahiptir. Bu şekilde, bir alan ya da konuyla sınırlı olmayan bir kütüphane yaratılır, ancak herhangi bir öğrencinin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak global bir arşivdir.

Çevrimiçi Topluluklar

İşbirliği ve dijital arşivler kaçınılmaz olarak çevrimiçi öğrenenlerin topluluklarına yol açar. Hayatı eğitimcilere ve öğrenci kariyerlerine ve ilgi alanlarına ayırır. Deneyim genellikle bir tartışmaya katılarak ya da bir portalda imzalayarak, daha sonra ona katkıda bulunarak, ilham alarak ya da meydan okunduğunda, sonra da notları paylaşarak ve o bölüm için ilham kaynağı olarak görülmeye başlar. Etkileşimlerin ve tartışmaların gerçekleştiği canlılık son derece bulaşıcıdır ve öğrenci topluluğuna bir armağandır. Özellikle bir sınav için çalışıyor ve hızlı bir ipucu veya ikiye ihtiyaç duyduğunda!

Dijital Öğrenci Portalları ve Dijital Öğrenme farklıdır – daha iyi – ve öğrencilerimizin alıştığımızdan çok daha faydalıdır.