التسويق الرقمي

Dijital Ortak Yazılım

Digital Commonplace Software, insanlara fikirleri, notları ve araştırmaları çok çeşitli konular hakkında saklama olanağı sağlamak için tasarlanmış yeni bir yazılım türüdür.

Popüler inanışın aksine, dijital ortak yazılım ليس ] not alma yazılımı. Not alma yazılımı, doğru dijital ortak alanın gerektirdiği işlevselliğe yakın herhangi bir yere sahip değildir. Bu nedenle, farklılıkları tanımlamak ve daha da önemlisi, iyi bir dijital ortak hizmette neleri arayacağımı yazmak için bunu yazmanın uygun olduğunu hissettim.

Başlamak için 'un ne gerçekten bir "sıradan" tutmayı ifade eder …

Ortaklaşma

Çok sayıda fikirlerin saklanmasının bir yolu olarak geç ortaçağda ortaklaşa geliştirildi. Daha önce hiç olmadığı kadar ucuza satılan yeni seri kâğıt üzerinde notlar ve araştırma malzemesi. Unutma, çok uzun zaman önce, insanlar hayvansal hayvan postunda yazdılar. Ucuz gazetenin tanıtımı muazzam bir gelişmedir.

Her neyse, ortak payda- ğın kitabının gelişmesiyle ön plana çıkmaya başladı. Bu, bir dergi ve defter arasındaki bir hatadır ve yazarın göreceli olarak küçük bir ortamda büyük miktarda bilgi ve bilgi sahibi olmasını sağladı.

15nci yüzyılın sonlarına doğru pek çok Avrupalı ​​üniversitede modaya uygun bir kitap tutulurken, işini, fikirlerini mükemmelleştirmek ve modern çağ için pek çok yeni fikir yaratmaya yardımcı olan tekniği kullanan çok sayıda "armatür" zihni ile bilinir.

Gerçekten de, Isaac Newton, Leonardo Da Vinci ve Michelanglo, bugün yaptığımız ortaklaşa ilgi alanına hiç sahip olamayacağız. Görüyorsunuz ki, bu colossi'nin gösterdiği gibi, ortaklaşa yazılan şey, bir zihniyettir kendisini başka bir şekilde değil, yazılı biçime borçludur.

Pek çok insanın “kitaplar” ı tuttuğu tek neden, diğeriydi. bilgi depolama araçları mevcut değildi. Açıkçası, bu artık değişti ve kişisel bilgisayar ve internet ortamında gerçekten dikkate değer bir ortama erişebiliyoruz. Bu, Digital Commonplace yazılımı için başlangıç ​​noktasıdır.

Digital Commonplace

Digital Commonplace yazılımı temel olarak not alma uygulamaları ile dijital sistem üreticisi yazılımları arasında bir ayrımdır.

insanlar, dijital bir ortak alan yaratmak için Evernote veya Onenote'un girişimini kullanmaya davet ediyorlar. Bu araçlar notlarını alarak etkili olmakla birlikte ortak bir ideali yaygınlaştırmak için gerekli olan sentezde çok iyi değildirler.

Nihayetinde, dijital sıradan yazılımları ararken ne yapmanız gerektiğine karar vermeniz gerekir. temel işlevsellik parçaları …

İlk olarak, insanları en iyi fikirlerini girmeye teşvik edecek kadar organik ve doğal bir araca ihtiyacınız var. Bu, not almanın ötesine geçiyor – imgeler ve başka birtakım potansiyel özellikler biçiminde geliyor.

İkincisi, girdilerinizi sentezlemeniz gerekiyor. Birçok "not" uygulamasının temel sorunlarından biri, hangi notaların hangi yere ait olduğunu belirleyememesidir – ihtiyaç duyduğunuz zaman sisteminizin parçalarını tanımlamayı çok zorlaştırır.

Üçüncü olarak, ekstra alana ihtiyacınız var. Sadece güvenilir bir ortak ekleme aracının sağlayabileceği işlevsellik. Hiçbir zaman dijital bir ortak alan olmadı ve bu nedenle, bir işe yaramak için işlevselliğin ve stilizasyonun doğru bir şekilde harmanlanması için çok fazla orijinal düşünceye sahip olmanız gerektiğini takdir etmeniz gerekiyor.