التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama Ajansları Mobil Uygulama Geliştirme ile Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Mobil uygulama geliştirme, şimdi dijital pazarlama ajansları tarafından sunulan en yeni ve en popüler hizmetlerden biridir. Etkin bir şekilde tasarlanmış ve geliştirilirse, bir mobil uygulama çevrimiçi işinize inanılmaz ve kalıcı bir şekilde maruz kalma olanağı sağlayabilir. Mobil uygulamanızın bir müşterinin cihazına yüklenmiş olması, sitenizin yalnızca favorilerinize eklenmesi veya müşterilerinizden gelen bazı bağlantıların tadını çıkarmasından çok daha iyidir.

Mobil uygulamalar – yüklendikten sonra – müşterilerinizin mobil cihazlarını her kullandıklarında görmeleri için orada kalacak. Bu marka bilinirliğine yardımcı olur – ve zamanla, satış ve kar marjlarını da artırabilir.

Ancak, daha önce belirtildiği gibi, herhangi bir sıradan mobil uygulama rekabet avantajı haline gelebilir. Bir uzman tarafından yapılmalı ve sizin de yardımlarınızla hedef pazarınıza dair keskin bir anlayışa sahip olacaksınız.

Uygulama Intros

Uygulama girişimleri, yalnızca onları izlemeye başladığınız ilk birkaç saatte büyüleyici oluyor, ancak bundan sonra bir can sıkıcı olma eğilimi gösteriyorlar. uygulamanızın Animasyon ağırlıklı girişleri yalnızca uygulamanıza değer katacağınızı düşündüğünüzde kullanın. Bu durum genellikle mobil oyun uygulamalarında geçerlidir, ancak yardımcı uygulamalar için geçerli değildir.

Bir tane oluşturmanız gerekiyorsa, kısa ama tatlı kaldığınızdan emin olun. Ekranda bir dokunuşla kısa kesilebildiğinden emin olun.

Yükleme Göstergeleri

Müşteriler – son derece teknoloji meraklıları bile olsalar – gördükleri, uygulamanızı açtıktan sonra siyah bir ekran olduğunda sorunlu ve endişeli olabilirler. Bilmedikleri şey, uygulamanızın aslında sadece yükleme aşamasında olmasıdır. Müşterilerinizin, uygulamanızla ilgili yanlış bir şey olduğunu düşünmelerini engellemek için – ki bunlardan hangilerinin silinmesi veya daha da kötüsü – genel olarak şikayetçi olursanız, bu tür durumlarda grafik ve yükleme göstergelerinden faydalanmanız gerekir.

Dikkat dağıtıcı olarak çalışacaklar – önemli olanlar – ve umarım kullanıcıların uygulamanızı sabırsızlıktan ve hayal kırıklığından uzak tutmasını sağlayacak kadar yeterli olurlar.

Farklı Sürümler

Bu, mobil uygulama tasarımı ve geliştirme için bir dijital tasarım ajansı işe alırken çok katı olmanız gereken bir şey. Kodlarını sadece bir işletim sisteminden diğerine kopyalayıp yapıştırmamalı ve sadece farklı parçaları değiştirmemelidirler. Bu teoride iyi görünebilir ama gerçekte tam bir felaket olur.

Bir insan vücudundaki bir maymunun kalbini nakletmek gibi çünkü ikisi de iki ayak üzerinde yürüyorlar ve ikisi de kalpleri atıyorlar. Sadece yapmayacak – ve aynı işletim sistemi için tasarlanmış mobil uygulamalar için de geçerli.

Overstringing

Bazı insanlar, gereksiz uygulamalarla ekranın “aşırı derecede şişirilmesi” eğilimindedir çünkü mobil uygulamalarının tamamen işlevsel olmasını isterler. Ancak, bunu yapmak yalnızca bir kullanıcının uygulamanızın etrafında gezinmesini zorlaştırabilir. O kadar çok düğme ve çok az yer varsa, sadece küçük parmağınız muhtemelen bu linklere ve düğmelere basacak kadar küçük olacaktır.

Şirketiniz için bir mobil uygulama tasarlamak ve geliştirmek için bir profesyonel görevlendirdiğinizde dikkate alınması gereken birçok öğe var. Günün sonunda, her ikinizin de kendi başınıza uzman olduğunu unutmayın. Bu yüzden bir dijital pazarlama ajansının en iyi yaptığı şeyi yapmasına ve profesyonel görüşünüze açık bir ihtiyaç olduğunda müdahale etmesine kesinlikle izin vermelisiniz.