التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama Başarı – Ne Yapılır

Dijital pazarlamanın, kaçırmak istemeyeceğiniz önemli kısımları nelerdir?

Dijital pazarlama, şirketin nasıl tasarlandığına bağlı olarak karmaşık bir şekilde basit olabilir. Şirket, ihtiyaç duyulduğunda bazı stratejiler eklemeleri veya çıkarmaları gerekip gerekmediğini belirleyebilir. Ancak, dijital pazarlamanın, kolayca atılmaması gereken bir parçası vardır. Bunlar, dijital pazarlamanın en temel ama aynı zamanda en önemli parçalarıdır.

Günümüzde birçok işletme için etkili bir dijital pazarlamaya sahip olmak önemli bir artıdır ama aynı zamanda çok zorlayıcı olabilir. Bir işletme, dijital pazarlamanın hangi bölümünün gerçekten işe yaradığını belirleyemiyorsa, sorunlar ortaya çıkabilir. Dijital pazarlamanın en önemli parçalarından herhangi bir değişiklik yapmadan önce iki kez düşünmeniz gerekiyor.

  • İlgi Çekici ve Paylaşılabilir İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlamacılığı yeni işadamları için kolay görünebilir, ancak öyle değil. Bir içerik sadece işinizle ilgili makaleler veya haberler üretmiyor; aynı zamanda bilgilendirici, ilgi çekici ve paylaşılabilir olmakla ilgili. Ayrıca, arama motorları aracılığıyla daha kolay bulunacak ve organik aramalarda görünecek anahtar kelimeler olmalıdır.

business2community.com tarafından yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların% 10'undan daha azı içerik pazarlamanın işletmelere yardımcı olmadığını söylüyor. büyür. Aynı çalışmada, içerik pazarlama çabaları nedeniyle% 73 oranında marka bilinirliğinin artması ve trafiğin% 64'ü artmaktadır. Bu, ilgi çekici ve paylaşılabilir içerik pazarlamasının şirketler için daha iyi fırsatlar yarattığını gösteriyor.

  • Organize E-posta Pazarlama

E-postalar, özellikle düzenli bir şekilde gönderilmediğinde ve içeriğin işle ilgili bir önemi olmadığında, tüketiciye zarar verebilir. Tüketicilerinize göndereceğiniz e-postalarla ilgili bir plan yapın ve işinizin abartılmadan ne kadar muhteşem olduğunu onlara hatırlatın. İşletmenizin, ürünlerinizin veya hizmetlerinizle ilgili bilgileri gönderdiğinizden ve bunların sonunda da yararlı olacağından emin olun.

  • İyi Yapılmış ve Fonksiyonel Web Sitesi Tasarımı

Web siteniz işinizin önü ve dijital pazarlama stratejinizin önemli bir bileşenidir. Web tasarımınız, müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz için mükemmel ve kalıcı bir izlenime sahip olmalıdır. Her bir düğme ve bağlantı, müşterilerinizi istedikleri yere yönlendirmeli ve bilmek istedikleri bilgiye sahip olmalıdır. Web sitenizin herhangi bir bölümü çalışmıyorsa, müşterilerinizin sitenizden şüphe etmesine neden olabilir.

Web sitenizin de düzgün olması gerekir; Daha az dağınıklık, daha iyi. Gerekli olmayan düğmeleri çıkarın veya sekmelerin altına yerleştirin. Ana sayfanıza kısa ama bilgilendirici bilgiler verin. İşletmenizin diğer özelliklerinden daha fazlasını sunduğunuzdan emin olun. Reklamlar, diğer işletmeleri tanıtmak için de çok uygundur, ancak çok fazla sahip olmak sitenizi rahatsız edici gösterebilir. Tüketiciler, yanlışlıkla sitenizdeki bir düğme veya sekme yerine bir إعلانı tıklarlarsa da hüsrana uğrayacaktır.

  • Organik SEO

İşletmenizin arama motoru sonuç sayfalarının ilk sayfalarında görünmesi çok sevindirici. Organik SEO, içerik pazarlama çabalarınızın, Tıklama Başına Ödeme reklamlarına gerek kalmadan ödendiği anlamına gelir. Organik SEO ayrıca sitenize gelen trafiği ve dijital pazarlama çalışmalarınız için yatırım getirisini ölçmenize de yardımcı olur.

Organik arama kategorisinin bir parçası olmak, içeriğinizin benzersiz olduğunu ve anahtar kelimelerinizin seçiminin çoğunlukla tüketiciler tarafından aranmasını sağlar. Arama sonuçlarının ilk sayfalarına dahil olmak, işletmenizin müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize daha fazla maruz kalmasına olanak tanır. Bu, daha büyük ve daha iyi trafik ve daha fazla satış yapma potansiyeli anlamına gelir.

  • Mobil Pazarlama Hazır

Web sitenizi mobil cihazınızı hazır hale getirmek, müşterinizin veya potansiyel müşterinizin akıllı telefonlarını veya cep telefonlarını kullanırken bile sitenize erişmesine olanak tanır. Cep telefonlarının bugün kullanımı artık sadece metin mesajları çağırmak veya göndermek için değil. Teknoloji ilerledikçe, cep telefonları interneti kullanarak internet ve sosyal medya sitelerine erişme kabiliyetine sahip olmaya devam ediyor.

  • Aktif Sosyal Medya

Sosyal medya birçok şirketin dijital pazarlama stratejisinin bir parçası haline geldi. Saniyeler içinde çok sayıda tüketiciye bağlanmasına yardımcı olur. Tüketicilerin geri bildirimleri Twitter ve Facebook gibi sosyal medyadaki mesajlarıyla değerlendirilebilir.

İçeriği paylaşmak ve müşterilerinizin endişelerini sosyal medya hesaplarınızla yanıtlamak, tüketicileriniz için ne kadar proaktif olduğunuzu gösterir. IDG veya International Data Group tarafından Aralık 2012'de yapılan bir çalışmada, tüketicilerin% 95'i sosyal medyayı kullanıyor, bunların% 44'ü satın alma işleminin ürünün sosyal medyaya maruz kalmasından etkilendiğini gösteriyor. Bu, sosyal medya maruziyetinin büyük ya da küçük işletmeler için ne kadar önemli olduğunu gösterir.

  • Verimli Analiz

Pazarlama analitiği, dijital pazarlama stratejinizin önemli bir parçasıdır. Bu, şirketinizin ayakta kalmasını, dijital pazarlama çabalarınızın işinizin satışlarını nasıl etkilediğini ve dijital pazarlamacılığınızda nelerin eksik olabileceğini belirler. Verimli bir analitik, işletmenizin karşılaştığınız konularda sağlam bir çözüm sunmasına yardımcı olabilir ve daha sonra hangi adımı atacağınıza karar verebilirsiniz.

Tüm bu unsurların dijital pazarlamanız için uyumlu bir şekilde çalışması, şirketinizi daha iyi bir geleceğe götürecektir. Bu elemanlardan başla ve yoluna devam et. Dijital pazarlama ihtiyaçlarınıza akıllıca yatırım yapın. Dijital pazarlama stratejinizde bir sonraki hareketinizde yardıma ihtiyacınız olursa, dijital pazarlamanın profesyonellerinden yardım almak daha iyi bir yol olacaktır.