التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama Çözümleri – Kitleye Ulaşmak

İletişim uzmanları, pazarlamayla ilgili bir tartışma için oturduklarında, hepsi ortaya çıkan kitle profilleridir – heterojen, dağınık ve değişikliklerle daha az ilgili olan – bu gibi şeyler. Ama bilgisayar ekranlarının arkasında bekleyen küresel izleyicilerle, onlara ulaşmak için yeni araçları görmezden gelemezsiniz.

Pazarlama alanı çok fazla değişikliğe şahit oldu ve birçok yeni uygulama şu anda takip ediliyor. Bu eğilimlerden yararlanarak, özellikle çevrimiçi işletmelerle uğraşan pazarlamacılar bir dizi kanaldan yararlanıyor. Böyle kapsamlı bir kampanya, E-posta, SMS, Banner reklamlar, açık dijital ekranlar ve daha fazlası gibi kanalların kullanımını içerir.

Dijital Pazarlama, küresel erişimlerinin ve elde edilebilecek hızlı sonuçların ardından diğer pazarlama uygulamalarına göre bir avantaj sunuyor. Bu tür uygulamalar izleyiciye yöneliktir ve mesajların etkisi geleneksel medya ile mümkün olmaktan çok daha fazladır. Bir örnekle örneklemek gerekirse, bir servisin veya bir alıcının ilgilendiği bir ürünü gösteren bir e-posta, hiçbir zaman teslim edilmeyecek ve alıcının kişisel ayarlarında alınacaktır. Böyle bir mesaj ya da إعلان, bir kâğıt üzerindeki bir reklamdan daha fazla etkide bulunabilir.

Dijital Pazarlama'daki en uygun çatallanma, tüm egzersizi iki özel modele (İtme modeli ve Çekme modeli) ayırır. Push modelinde, pazarlamacılar mesajlarını hedef kitleye, örneğin e-postalara yerleştirmeye yönelik kasıtlı bir girişimde bulunmalıdır. Pull modelinde seyirci, maruz kaldıkları uygun mesajları seçer. Afiş reklamı popüler bir örnektir.

Basitçe söylemek gerekirse, Dijital Pazarlama'yı pazarlama profesyonellerinin dijital teknolojiler tarafından yönlendirilen çoklu kanallardan yararlandığı bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Dijital Pazarlama Çözümleri [http://www.rupizads.com] parçalanmış ve farklı pazarlara çağdaş bir cevaptır.