التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama Gelişen Eğilimler ve Stratejiler

Dijital pazarlama endüstrisi yenilikleri besliyor. Her zamankinden çok hızlı değiştiği için ustalık yapmak imkansızdır. Başarılı olmak için, eğilimleri net bir şekilde anlamakla, iyi bir eylem planı belirlemekle ve doğru yönde ölçülü bir ilerleme kaydetmek arasında bir denge kurmak zorunludur.

Aşağıdakiler, kısa bir süre için dijital pazarlamaya odaklanmanıza yardımcı olabilecek birkaç stratejidir:

• Google ve diğer seçenekler

Google, sahneye on yılı aşkın süredir hakim olmuş olabilir, ancak var diğer seçenekler mevcut. Duck Duck Go, tüketiciler tarafından keşfedilen birçok yeni seçenekten biridir. Pazarlamacılar, diğer yollarla arama motoru optimizasyonunu tercih etmelidir. Hedef pazarla etkileşim, diğer doğrudan pazarlama biçimleri yoluyla sağlanabilir.

• Mobil pazarlama

Herkes bugünlerde cep telefonunu kullanıyor. Kitlelerle hızlı ve geniş çaplı bağ kurmanın ortak bir parçası haline geldi. Modern pazarlama tekniklerinin oluşturulmasında ve uygulanmasında büyük rol oynayabilirler. Pazarlamacılar bunu bir öncelik olarak düşünmelidirler.

• Toplumsal dönüşüm

Toplumsal dönüşüme tam zamanı verilmemiştir. Kurşun üretmeye ve e-ticaret sitelerinde daha iyi dönüşüm oranları elde edebilecek ve yeni dönüşüm kanallarını artıracak fırsatlar bulmanıza yardımcı oluyor.

• Yeni ödeme yöntemleri

E-ticaret siteleri, EVM kredi kartları gibi yeni çevrimiçi ödeme yöntemlerinin ortaya çıkmasından yararlanacaktır. Dijital pazarlamacılar, müşterilerinin & # 39; gizlilik sorunları, onları eğiterek ve rahatlatarak özenle ele alınmaktadır.

• Ücretli reklamcılık

Ücretli reklamcılığın etkisi asla abartılmamaktadır. Formunu, video reklamlar gibi yaklaşan alternatif yöntemlerle değiştirdi, ancak yine de başarıyla sonuçlanıyor. Para harcanıyor, ancak markalar da kullanıyorken bu eğilim artıyor.

• Pazarlama otomasyonu

Bir zamanlar sadece ünlü markalara sahip büyük şirketler kalesi, pazarlama otomasyonu, şimdi yükselmek isteyen her iş için son derece önemli hale gelmiştir. Herhangi bir pazarlamacının kolaylığı ve ekonomikliği nedeniyle bunun için başvurmayı düşünebilirsiniz.

• İçerik oluşturucuları

İçerik oluşturucuları her zamankinden daha önemli hale geldi. İçerik, kraldır ve dijital pazarlamada hayati bir rol oynamaktadır. Yazarlar gibi içerik yaratıcıları için büyük bir talep vardır ve bunların bulunması kolay değildir. Pazarlamacılar sadece büyük bir yazara ihtiyaç duymazlar, ancak nişlerini bilen ve anlayan biri. Konuyla ilgili bilgisi, mümkünse deneyimden kapsamlı olmalıdır.

• Değişen algoritmalar

Arama algoritmaları asla aynı olamaz. Google dışındaki Facebook, Bing ve Twitter'ın mashup gibi algoritmaları var. Arama motoru sonuç sayfasında, kararlarına göre en yüksek sıralamayı gören içerik görüntülenir.

• Dönüşüm optimizasyonu

Trafiği artırmak için pahalı önlemlerin alınması yerine, onları ve onları tarama modellerini anlayarak site ziyaretçilerinden maksimum dönüşümü sağlamanız önerilir. Dönüşüm oranı optimizasyonu, bu ve iyileştirilmiş satışların başarılmasında yardımcı olur.

• Büyüme hacklemesi

Büyüme hırsızlığı gelişmekte ve gelecekteki belirgin büyümesine devam edecektir.

Bu eğilimlerle ilgili olarak, dijital pazarlamacılar bazı dikkatli olsalar bile deney yapabilirler.