التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama ile Tüketici Davranışlarını Etkilemek

İşler sonunda nihayet devam ediyor! Online olarak hareket etme ihtiyacı nihayet ciddiye alındı. Şirketler hızla internete taşınıyor ve henüz tam olarak niyetinde olmayanlar. ABD ve İngiltere şirketlerinden farklı eğilimleri karşılaştıran bir 2010 harcama raporu, sosyal medya ve dijital pazarlamanın gitmenin bir yolu olduğunu kanıtladı.

Anket, şirketlerin% 46'sının genel pazarlama bütçesini artırmayı planladığını ve bunların% 70'inin özel olarak site dışındaki sosyal medya siteleri için bütçelerini artırmayı planladığını belirtiyordu. Bu sitelere Facebook, Twitter ve Twitter dahildir. Bu, pazarda daha fazla talep artışı olduğunu gösterirken, daha da önemlisi, sosyal medya sitelerine daha fazla yatırım yapma ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

Dijital pazarlama tam olarak nedir ve tüketici davranışını etkilemesine yardımcı olur mu? Dijital pazarlama, tüketicilere ulaşmak için farklı kanallar kullanma sürecidir. Dijital إعلان biçimlerini kullanarak markanızı tanıtmak ve satmaktır. Bu tür biçimler radyo, televizyon, internet ve hatta cep telefonları içerir. Geleneksel olarak pek çok şirket, bu tür pazarlamanın yanı sıra sosyal medyayı da yatırım ve bilgi birikiminden yoksun bıraktığı için kullanmıştır. Ancak yavaş yavaş şirketler yavaş yavaş bu prosedürleri anlamak için zaman ve para yatırım yapmaya başlıyorlar. 2010 raporu, şirketlerin çoğunluğunun yatırımla ilgili dijital pazarlamayı iyi bir şekilde anladığını iddia etmiş olsa bile.

Şüpheciler bile şimdi inananlar ise, bence bu iyi bir şeye sahip olduğumuz anlamına geliyor.