التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama Kampanyalarınızı Takip Etmenin Önemi

Dijital pazarlama kampanyası yürütüyorsanız, izlemeniz gerekir. Takip ederek, kampanyanız hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Bununla ilgili bileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

  • Sitenizi günlük, haftalık veya aylık olarak ziyaret eden tekil ziyaretçi sayısı
  • Ziyaretçilerinizin trafik kaynakları: Trafiğin organik, doğrudan veya yönlendirici olup olmadığını bileceksiniz. Organik trafik, hedef anahtar kelimenizi arama motoruna yazdıktan sonra sitenizi ziyaret eden kullanıcılardan gelen trafiktir. Doğrudan trafik, işletmenizin veya URL'nizin adına girmiş kişilerden gelen trafiktir. Yönlendirme trafiği ise sosyal medyadan, bloglardan ve bunları size aktaran diğer kaynaklardan gelen trafiktir. İzleme sayesinde, trafiğinizin büyük bir kısmının nereden geldiğini bileceksiniz, böylece oraya konsantre olabilirsiniz.
  • Her gün, hafta veya aylık olarak sahip olduğunuz okuyucuların sayısı: Ayrıca, her okuyucuya ait olan süreyi de öğrenebileceksiniz. Sitenizde geçirir.
  • Dönüşümün: Bu, kampanyanıza bağlıdır. E-posta abonelerinizi artırmak istiyorsanız, kampanyanızı gören kullanıcıların sayısını ve harekete geçen kişi sayısını bileceksiniz. Dönüşüm çok düşükse, kampanyanızı değiştirmeniz gerekebilir.

İyi bir dijital pazarlama kampanyası izleme aracının özellikleri

Pazarda kullanabileceğiniz birçok izleme aracı var, ancak ikisi de aynı değil. Kolay bir zamana sahip olmak için, kullanımı kolay bir araçla gitmelisiniz. Kural olarak, bilgisayar becerisine sahip olmasa bile aletin herkes tarafından kullanılabileceğinden emin olun. Farklı kişilerin sitenizin ilerleyişini analiz edeceği bir kuruluş çalıştırırsanız bu özellik önemlidir.

İyi izleme aracının bir diğer özelliği de üretim şirketinin saygınlığıdır. Araçlara inanmak saygın bir şirket tarafından yapılmış bir araç kullandığınızdan emin olmanızı sağlar. Buna ek olarak, kullandığınız aracın size ilgilendiğiniz tüm bilgileri sağladığından emin olun. İyi bir araç, arama motoru sıralaması, trafik kategorileri, trafik kaynakları, yatırım getirisi, dönüşüm oranları hakkında size bilgi vermelidir.

نتيجة

Sonuç, dijital pazarlama kampanyanızı izlemenin ve izleme aracı seçerken dikkat etmeniz gereken özelliklerin avantajları. Belirtildiği gibi, saygın bir takip şirketinden bir araç kullanın.