التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama Kurşun Üretme Teknikleri İle Kariyer Nasıl Yapılır?

Günümüzde, çevrimiçi veya dijital pazarlamanın önemi herkes tarafından biliniyor. Dijital pazarlamanın yardımı olmadan, çevrimiçi pazardan satış üretmek gerçekten zor olabilir. Dijital pazarlamayla ilgili konuştuğumuzda, genellikle potansiyel müşterileri kastediyoruz. Çevrimiçi pazarlamanın asıl amacı; sahip olduğunuz daha fazla potansiyel, işinizin satış rakamının daha iyi olduğu ortaya çıkıyor. Web siteniz yeterli sayıda isabet almıyorsa, sonuçların beklendiği gibi teslim edilemez. Bu, şirketlerin dijital pazarlama uzmanlarını işe almak için iyi para harcadıkları ve bu alanda kariyer yapmak istiyorsanız, kesinlikle en iyi zaman.

Bir işletme için potansiyel müşteri üretmek için iyi olmak amacıyla, aşağıda belirtilen teknikleri bilmeniz gerekir. Bu teknikler, trafik oranını herhangi bir web sitesine yükseltmek için her zaman oldukça etkili olmuştur ve bu da satış rakamını artırmaktadır.

Bu nedenle, bu tekniklerin kurşun üretiminde nasıl etkili olduğu konusunda bazı kolay açıklamalar sağlayalım.

  1. SEO

Arama Motoru Optimizasyonu hakkında çok şey duyduk. SEO, bir web sitesini çeşitli arama motorlarının kurallarına veya yönergelerine göre optimize etmektir. Ancak, öncelikli olarak Google demek. Günlük olarak, dünya çapında çevrimiçi kullanıcılar tarafından milyonlarca organik arama gerçekleştirilmektedir. Kullanıcıların çoğunun, arama sonucunun ikinci sayfasını ciddi olarak kontrol ettiği oldukça açıktır.

Dolayısıyla, SEO teknikleri web sitenizin sıralamasını iyileştirebilir ve arama sonucunun ilk sayfasındaki bir yeri yakalamasına yardımcı olabilir ve bu da işinize daha fazla yol gösterecektir. Firmanızın B2B veya B2C niteliğine sahip olup olmadığı önemli değil; Her iki durumda da, SEO web sitenizin görünürlüğünü artırabilir. Aslında, çoğu iş için, SEO toplam kurşun üretiminin yüzde 40 ila 60'ını oluşturur.

  1. PPC

Tıklama Başına Ödeme kampanyaları veya reklamları hakkında konuşurken, birçok kişi bu tekniğin değerini küçümsüyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, eğer bir geyik ele alırsanız, neden bu kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Bu yöntemle üretilen elektrotların değeri çok yüksektir ve elektrotların çoğu emin atış satışlarına dönüşür. Bu teknikte, Google AdWords kesinlikle dünyayı yönetir, ardından Bing Ads, Facebook, Twitter, vb. Gibi seçenekler izler

  1. LinkedIn Marketing

Üretilen potansiyel müşteriler söz konusu olduğunda B2B müşterileri için, LinkedIn Pro'nun teknikleri oldukça faydalıdır. Şu anda, LinkedIn'deki kullanıcı sayısı 400 milyondan fazla. Yani, bu platform istemcileri arayan işletmeler için oldukça büyüktür. Profil optimizasyonu, bu davada yer alan temel tekniklerden biridir.

Etkili bir profil hazır olduğunda, verimli bir grup oluşturmaya odaklanma zamanıdır. Dijital pazarlamanın uzmanı olarak, kesinlikle potansiyel müşterileri oluşturabileceğiniz güçlü bir grup oluşturmaya odaklanmak zorundasınız. LinkedIn Pro'da büyük bir grubunuz olduğunda potansiyel müşterileri veya müşterileri bulmak daha kolay olur.

  1. Sosyal Medya Pazarlaması

Bugün, Facebook, Twitter, Google+ gibi çeşitli sosyal medya platformlarıyla bağlantıda kalmak son derece önemlidir. , Tumblr, LinkedIn ve Ozone. Bazı araştırmalara göre, Facebook kullanıcılarının yaklaşık yüzde 50'si ve Twitter kullanıcılarının yüzde 65'inden fazlası, bir ürün satın alma konusunda araştırma yaparken karşılaştıkları önerilerden etkileniyor. Dolayısıyla, işletmeniz için çok sayıda potansiyel müşteri yakalamak istiyorsanız, bu sosyal ağ platformlarında aktif kalmanız gerekir.

Bir sosyal medya pazarlamacılığı uzmanı olarak, Facebook, Twitter, Google+ ve diğer pek çok platformda takipçilerin nasıl kazanıldığını anlamanız gerekir. Bağlantı oluşturmanın en iyi yollarından biridir. Buna ek olarak, takipçilerinizin aklında kalmak önemlidir, bu da ilgili ve ilginç içeriği düzenli olarak yayınlayarak veya yükleyerek yapılabilir; metin veya resim / video tabanlı olabilir.

  1. Kurşun Özel Açılış Sayfası Tasarımı

Açılış sayfası, web sitenizin satış sayfası olabilecek çevrimiçi bir kullanıcıyı veya bir ziyaretçiyi bir web sayfasına yönlendiren bir şeydir. Facebook reklamları, Tıklama Başına Ödeme reklamları, Twitter reklamları, doğrudan postalar vb. Gibi farklı açılış sayfaları türleri olabilir. Bu nedenle, müşterinizin işletmeniz için yüksek verimli açılış sayfaları tasarlayabiliyorsanız, kesinlikle müşteriniz için iyi miktarda potansiyel müşteri üretmeye yardımcı olun.

Bir açılış sayfası ve içeriği, kullanıcıları yem atmaya zorlayacak kadar cazip olmalı. Çevrimiçi kullanıcılar, teklifleri aynı anda dayanılmaz ve inandırıcı bulmalıdır. Bu sayede müşterileriniz için daha fazla sayıda müşteri edinebileceksiniz.

  1. Ortaklık reklamları

Bilmeyenler için, bağlı kuruluşlar, ziyaretçiler veya müşterilerinizi kazanmanıza yardımcı olurken bağlı kuruluşlara ödül verdiğiniz kampanyayı yansıtır. senin işin. Bu nedenle, işinizin pazarlama kısmını iştiraklere dış kaynaklardan temin etmenin bir yoludur ve bu sayede şirketinizin pazarlama programının genel etkinliği artar.

Dijital pazarlama uzmanı olarak, göreviniz müşterilerinizle ilişkili satış ortağı reklamları için iyi bir plan oluşturmak olmalıdır. Bu durumda ortaklık bağlantılarının oluşturulması da gereklidir. Müşterinizin bağlı kuruluş pazarlama kampanyasıyla ilişkili ücret yeterince cazip olmalıdır. Bu sayede daha fazla potansiyel müşteri elde edilebilir.

Tartışma her zaman iyidir ve çevrimiçi platformda olduğunda, coğrafi sınırlamalar artık geçerli değildir. Daha fazla insan, fikirlerini veya bilgilerini yerleştirmek için foruma katılabilir. Bu bağlamda, çevrimiçi tartışma forumları dijital pazarlama uzmanları için çok yararlı olabilir.

İçeriği akıllı bir şekilde yerleştirmek için forumları kullanabilir, böylece içerik web sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilir. Bununla birlikte, çevrimiçi tartışma forumlarının seçimi, tüm forumlarda çok sayıda üye veya ziyaretçi olmadığı için dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

  1. Beyaz etiketli Yerel Liste

Hepimiz, aradığımız servis sağlayıcısının iletişim bilgilerini almak için kullanılan yerel dizinleri biliyoruz. Çevrimiçi dünyada ayrıca bu tür dizinlere rastlayabilirsiniz ve bu tür yerel girişler işletmeniz için daha fazla potansiyel müşteri elde etmek için kullanılabilir. Ancak, yerel girişteki kişilerin beyaz etiketlerden olduğundan emin olmanız gerekir.

  1. Blogging & Content sharing

Bloglama hepimizin bildiği bir şeydir ve potansiyel müşteri elde etmenin iyi bir yolu olabilir. Bloglar ve görsel içerikler genellikle bilgi almak için çevrimiçi kullanıcılar tarafından kontrol edilir ve onlara gerekli bilgileri pazarlama öğeleriyle karıştırarak sağlayabilirsiniz.

Örneğin, bazı blog siteleri, çevrimiçi kullanıcıların içeriğe yalnızca bazı kolay adımları tamamladıktan sonra erişmesine izin verir; kullanıcının iletişim bilgilerini sorma gibi; kullanıcının bir bağlantıya tıklamasını istemek; vb. Çevrimiçi kullanıcılara alakalı ve bilgilendirici bültenler önerebilirsiniz. Ayrıca bazı ürünlerde indirim uygulayabilirsiniz.

  1. E-posta Pazarlaması

Bu, işletmelerin işlerini daha fazla müşteri kazanmaları için en etkili yollardan biri. Mevcut e-posta pazarlama yazılımı vardır ve bunların yardımıyla yüzlerce potansiyel müşteriyi günlük olarak hedefleyebilirsiniz. E-posta pazarlaması, e-postaları çekerek, ancak toplu miktarda insanlarla iletişim kurmakla ilgilidir. Bazı raporlara göre, e-posta pazarlamaya harcadığınız her bir dolar için, 40 dolara kadar getiri elde edebilirsiniz. Yani, kesinlikle çok iyi bir yatırımdır.

Dijital pazarlama uzmanı olarak, e-posta pazarlama kampanyasının farklı dozu ve bilgisi hakkında bilgi edinmelisiniz. E-posta pazarlaması için doğru uygulamayı seçerek, müşterinizin işine daha fazla potansiyel yol gösterebilirsiniz. E-posta pazarlamacılığı yoluyla, müşterileri işletmenizden gelen yeni teklifler hakkında güncel tutabilirsiniz. Bu da onları web sitenizi ziyaret etmeye yönlendirecektir.

Yani, bunlar dijital pazarlama uzmanı olarak uygulayabileceğiniz lider nesil tekniklerden bazılarıydı. Bu teknikleri öğrenmenin ve bu yöntemlerde uzman olma yolunun birçok yolu vardır. Herhangi bir kursa başlamadan önce, dijital pazarlama kursunun itibarı ve değeri konusunda emin olmak daha iyidir. Ayrıca, müşterinizin web sitesi için kullanmadan önce bu teknikler hakkında pratik bilgiye sahip olmanız gerekir. Bu nedenle, bu yöntemlere biraz zaman ayırın ve kendinizi daha yetenekli hale getirin. Elbette, büyük bir kariyerin olacak.