SEO

Dijital pazarlama programınızı canlandırmanın 3 yolu

Dijital pazarlamanın sevinçlerinden biri, uygulanan bir stratejinin sonuçlarını hızlı bir şekilde görebilme yeteneğidir. Çok sayıda gerçek zamanlı veri ve başarıyı doğru bir şekilde çaba harcamasına yeteneği sayesinde, en iyi anda anında haz veriyor.

Ancak pazarlamacıların başarısı devam ettikten sonra korkunç performans platosuyla karşı karşıya.

Hiçbir zaman UX testinin önemini hafife almazsınız

Dönüşüm oranındaki küçük bir artış bile, sonuçların bir arada önemli bir fark yaratmasına neden olabilir. programı.

Çoğu pazarlama lideri, kullanıcı deneyimi (UX) iyileştirme iş durumunu bir minimuma indirgeme sonucu olarak soktuğunu buluyor.

Çoğu pazarlama liderleri, kullanıcı deneyimi önemli ölçüde artan gelir. Bununla birlikte, test etmenin önemini ve kullanıcıya odaklanmanın bu inancın gerçek anlamda uygulanmasını sağlamaktan çok daha kolay olduğu görülür.

UX optimizasyon çabalarından en iyi şekilde yararlanmak için akılda tutulması gereken bazı ipuçları.

  • taze gözler kümesi . Bir ajans, danışman veya yeni bir ekip üyesi olsun, fırsatları belirlemek ve etkili testler oluşturmak için çoğu zaman yeni bir bakış açısı gerekir. Dahili menfaat sahipleri yaptıkları işe kişisel olarak bağlı olmak suretiyle körelebilirler. Bir geçmişin objektifleriyle şeyleri izleyebilmek için geçmiş sonuçlar tarafından önyargılı olabilir veya işle çok yakın olabilirler. Karışıklıkta tarafsız bir ses elde etmek, bu tuzakların sınırlandırılmasına yardımcı olur ve doğru şeyleri başarıyla test etmenizi sağlamanıza yardımcı olur.
  • UX strateji'nizi yöneten doğru kaynağa sahip olduğunuzdan emin olun . UX, benzersiz bir beceri seti gerektirir. Sadece birisinin analitik olarak fikir sahibi olması gerektiği gibi, yaratıcı bir problem çözücü olmalılar. Buna ek olarak, bu kişi test etme konusunda son derece bilimsel olmalı ve kendi kişisel önyargılarının ve görüşlerinin düşüncelerini renklendirmesine izin vermemelidir. Bu bir tane uzun emir! Kuşkusuz, bir kişiyi veya ajansı bulmak için kolay bir beceri kombinasyonu değilse de, UX stratejinizin çalışması esastır. Doğru kaynağı sağlamak için zaman ayırmak kritiktir.
  • Sağ ve sol elin konuştuğundan emin olun . Dijital pazarlama dünyasında, her şey otomatikleşti gibi görünüyor. Hayatı kolaylaştırır ve sorunsuz süreçler sağlar. UX ile ilgili olarak, potansiyel müşterinizin sahip olduğu deneyimlerin sitenize geldiğinde başlamadığını unutmamak önemlidir. Ön tıklamaya başlar. Potansiyel müşterilerinizin gördüğü reklamlar, reklamlarınızın sunulduğu siteler, sosyal varlığınız vs. – Bu dokunmatik alanların tümü potansiyel müşterilerin markanızla olan deneyiminin bir parçasıdır ve bir kez dönüşüm yapma olasılığını etkiler sitenizde. Çapraz kanallarla ilgili öğrenmeler genellikle niceliklenebilir ve otomatikleştirilmiş raporlama, tüm tarafların verilere erişmesini sağlamaya yardımcı olur ve buna göre optimize edilir. Bununla birlikte, gereken birçok anlayış niteleyicidir, bu da tüm tarafların konuştuğu olması gerektiği anlamına gelir. Gerçek UX başarısı için, işbirliğini besleyen, anlayışların paylaşıldığı ve silinmiş bir kanal yaklaşımından kaçınan bir ortam olduğundan emin olun.

Geçmişteki yaklaşımları yeniden düşünün

Sürekli değişen bir pazar, gelişen çevrimiçi davranış ve sürekli dijital pazarlamayı geliştirme teknoloji, geçmişte test edilen bir taktik bugün çok farklı bir performans gösterebilir. Saldırıya ilişkin önerilen planlar şunlardır:

  • Başarısız arama kampanyalarını tekrar gözden geçirin. Arama ağı kampanyaları için daha iyi bir kitleyi hedefleme özelliği sayesinde, geçmişte verimli olmayan genel kampanyalar karlılık elde edebilir. Arama Ağı Reklamları için Yeniden Pazarlama Listeleri (RLSA) ve Müşteri Eşleştirmesi bunu gerçekleştirmenin harika yollarıdır.
Müşteri Maçı
  • İlişkilendirmeyi tekrar düşünün Buna ek olarak, bir arama kampanyasında hedefleri aşmak ve bu hedefleri aşmak için önemli bir etkisi olabilecek teklif stratejileri ve إعلان rotasyonu ayarlarında iyileştirmeler sürekli yapılmaktadır. Dijital pazarlamacılar çoğunluğu yine de son tıklama esasına göre çalışırlar. Bu yaklaşım, anlamak ve ölçmek kolaydır; ancak, masada potansiyel bir gelir bırakabilen kanalları aşırı derecede vurgulamaktadır (başkalarını azarlıyor). Google Analytics raporlama ve AdWords İlişkilendirmesini kullanarak, pazarlamacılar verileri yeniden değerlendirmeye davet ediyorum. İlişkilendirilmiş Dönüşümlerin etkisini değerlendirin, kullanıcı yollarının akışını değerlendirin ve ilişkilendirme modelleme türleri arasında geçiş yaparken performansı karşılaştırın (ilk tıklama, son tıklama, zaman bozunumu vb.). Çoğu zaman, çabalarınızı yeniden odaklamanıza ve büyümenizi hızlandırmanıza yardımcı olabilecek buluntular vardır.

 AdWords İlişkilendirme Modelleri

  • Çevrimdışı dönüşümleri düşünün. Tüm dönüşümler çevrimiçi gerçekleşmedi. Çoğunuz olsa bile, çevrimdışı dönüşümleri AdWords'e getirmezseniz, programınızın etkinliğinin tam resmini gözden kaçırırsınız. Çevrimdışı dönüşümleri etkinleştirmek, otomatik teklif verme ve reklam optimizasyonu özelliklerini en iyi şekilde kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca, sadece çevrimiçi dönüştürücüler değil, tüm çeviricilerinizin özelliklerine dayalı olarak Benzer Kitle listeleri oluşturabilirsiniz.

satış sonrasında pazarlama tutun

Müşteri Yaşam Boyu Değeri (LTV) ve tutma konusuna odaklanarak, sadece ilk satışa bakış açınızı sınırlamak yerine, mevcut satın alım çabalarınız için büyük karlılık yaratır. Bu, çoklu pazarlama kanalları arasında uzanır.

  • Toplumsal yararlanın . Sosyal medya kanalları, müşteri hizmetleri, iletişim ve marka takviyesi için mükemmel bir araç olabilir. Markanıza mevcut müşteri tabanınızla bir kişilik ve dijital bağlantı sunar.
  • İleti değiştirme . Sosyal ve görüntülü reklamcılık, mevcut müşterilerin önünde kalmak için harika bir yoldur. Artık bu kişiler kazanılmış durumda, reklam mesajlarınızın değiştirilmesi gerekecek. Mesajların yeni tekliflere, ödüllere / sektörün tanınmasına ve şirketinizin ek sorunlarına veya ihtiyaçlarına nasıl hitap edebileceklerini söyleyin. Bu, müşterilerinizin markanızla etkileşimde kalmalarını sağlamak için değil, bunları başka ürünlerde çapraz satmak için harika bir fırsattır.
  • Alakalı içerik oluşturun . Site içeriğinin odağı genelde yeni bir kitleyi çekmek ve dönüştürmektir. Sitenizin mevcut müşteri tabanınızla da konuşmasını sağlayın. Müşterileriniz tarafından seslenen ihtiyaçları, endişeleri ve soruları anlamak için müşteri hizmetleri ekibinizden yararlanın. Hem bu potansiyel müşterilere hem de şu andaki müşterilere hitap eden ilgi çekici ve alakalı içerik oluşturmak için bu bilgileri kullanın.

ملخص

Performans yaylaları pazarlamacıların en iyileri olur, ancak uzun süre birbirine yapışmaları gerekmez. Yaratıcı olun ve kutunun dışında düşünün. Dönüşüm optimizasyonunu iki kat azaltın, önceki pazarlama taktiklerini gözden geçirin ve maksimum LTV için pazarlayın.

Bu öneriler, mevcut sonuçları aşmanıza ve dijital pazarlama performansınızı bir üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur; böylece geliri artırmanıza, büyütmenize ulaşabilmenizi ve karlılığınızı geliştirmenizi öneririm.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motorları Arazisi değildir. Çalışan yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Elizabeth Laird, B2B şirketleri için talep üretimi ve lider yönetimi çözümleri konusunda uzmanlaşmış bir Dijital Pazarlama Ajansı SmartSearch Pazarlamacılığının Hesap Yöneticisidir. Kariyeri boyunca Elizabeth, ücretli arama, görüntülü reklamcılık, kurşun kaynağı, sosyal, UX, SEO, marka bilinci oluşturma ve satış ortağı pazarlaması da dahil olmak üzere dijital pazarlamanın tüm yönlerini yönetti. Çeşitli endüstrilerdeki büyük ölçekli hesaplar için strateji tanımlama ve operasyonları yönetme konusunda kapsamlı deneyime sahiptir.