التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama: Sosyal Medya Pazarlaması Mitler

Müşterilerimle her gün sosyal medya pazarlama ihtiyaçları hakkında konuşuyorum. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çoğu insan nasıl çalıştığına dair yanlış bilgilendirilmektedir.

Twitter, B2C şirketleri veya büyük markalar için yalnızca işe yarar

Bu, en yaygın sosyal medya pazarlama efsanelerinden biridir. Yerel B2B işletmeleri ve küçük şirketler genellikle Twitter'ın sadece ünlü ve büyük B2C şirketleri için olduğunu bildiriyorlar. Twitter'ın B2B şirketleri için de dönüşüm sağlayabileceğini kanıtlamak için pek çok başarı hikayesini paylaşabiliriz. Ama dikkatli ol! Twitter'ınızı aktif olarak tweet etmediğiniz, izlediğiniz ve takipçilerinizle etkileşime girmediği sürece, Twitter'un şirketiniz için çalışmasını bekleyemezsiniz.

Hiç kimse G + 'yı ve zaman kaybını kullanmaz

Google + sadece sosyal bir ağ değildir ve kesinlikle zaman kaybı değildir. Birisi Google'da arama yaptığında, arama sonuçları kullanıcıların Gmail kişilerinden gelen +1 tıklamalardan gelen sosyal önerileri içerir. Güçlü bir G + profiline sahip olmak Google'daki arama sıralamanızı artırır. Bu nedenle, tereddüt etmeyin ve G + çevrelerinizi oluştururken biraz zaman ayırın.

Her şey viral hale geliyor ya da buna değmez

Her haber ya da konu viral olarak geçmeyecek. Buzz yaratmak sosyal medyanın sloganıdır, ancak bu buzz hedef potansiyel müşterilerinize ve müşterilere de ulaşmalıdır. Videonuzun YouTube'da ve diğer sosyal ağlarda viral hale gelmesi mantıklı olmayacak, ancak kaliteli yollar bulamıyorsunuz. Dönüşüm, her tür pazarlamada önemlidir. Anlamsız viral videolar veya haberler size satışa hazır ipucunu almaz.

Şirkette sosyal medya pazarlaması yapamazsınız

Birçok pazarlama danışmanı sosyal paylaşım ve pazarlamayı nahoş bir görev gibi görünür hale getirir. Beklentilerinizi doğru bir şekilde anladığınızda, endüstriyi, ürünlerinizi / hizmetlerinizi, mevcut sosyal trendinizi ve en yeni rakip girişimlerinizi hedefleyin; sosyal medya faaliyetlerinizi dahili kaynaklarınıza kolayca atayabilirsiniz. Hiç kimse, ürünlerinizi / hizmetlerini, sizden daha iyi tanıtamaz. Ayrıca, hiç kimse potansiyel müşterilerinizle ve müşterilerinizle sizinle daha iyi ilişki kuramaz. Bu nedenle, bir sonraki işe alınırken, dijital pazarlama ekibinizi genişletmekten çekinmeyin.

Sosyal medya pazarlaması yapmak için tüm sosyal ağlarda olmanız gerekiyor

Kullanılabilir tüm sosyal ağlarda profiller oluşturmak kesinlikle gerekli değildir. Sadece endüstrinizle alakalı olan ve yönetilmesi kolay olanlara odaklanmalısınız. Hayranlarınızın topluluğuyla birlikte yönetme ve ilgi çekme, sayısız sosyal profiller oluşturmaktan daha önemlidir.