التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama Stratejisiyle Markalaşma?

Çoğu millet, dijital bir pazarlama stratejisinin nasıl geliştirileceğini anlamıyor, ancak çevrimiçi bir marka oluşturmak için ihtiyaç duyduklarını biliyorlar. Yarım bir girişimi işinize yardımcı olmaz, bu nedenle aşağıdakiler size biraz yön vermeniz için bazı hızlı yönergelerdir.

Neden bir dijital pazarlama stratejisi var?

Bu basit. Dijital çağdayız. Akıllı telefonlarda web sitelerinden QR kodlarına, bilgilerimiz bugün dijital. İnternet büyümeye devam ederken ve arama motorları hayatlarımızda daha önemli bir rol oynadığından, organizasyonunuzun dijital pazarlamayı pazarlama karmasına dahil etmesini sağlamanız çok önemlidir.

İnternette gezinmek, ev bilgisayarlarından dizüstü bilgisayarlara, tabletlerden akıllı telefonlara çok kısa bir sürede gitti. Bunların her biri, sunduğunuz şeyleri arayan insanlar tarafından günlük olarak kullanılmaktadır. Mobil cihazlara dönüşmeyen büyük, yavaş yükleniyor bir web siteniz varsa, pazarınızın bir parçası olan nüfusun büyük bir bölümünde yoksunuz demektir. Bu sorunun hızlı bir şekilde düzeltilmesi, görüntüleme cihazına bağlı olarak yeniden boyutlandırılan WordPress platformunda premium bir temadır. (Diğer CMS platformları var, ama WordPress en çok bilinen ve kendi kişisel favorim.)

  • İçerik

Ziyaretçilerinize aradıkları şeyi veren benzersiz ve değerli içerikler işinizi kurmak için uzun bir yol gidin. Bir şey için sitenize gelip onları başka bir şey satmaya çalışırsanız, hemen geri düğmesine basarlar. Verdiğin şeyi sun. İyi yazılmış içerik, deneyimlerine değer katar. Yazım denetleyici veya dilbilgisi denetimlerini de ihmal etmeyin. Profesyonel ol.

  • Hedefinizi bilin

Belirlenmiş bir hedefiniz yoksa nasıl başarılı olursunuz? Yapamazsın. Ürününüzün herkese hitap ettiğini ve dünyanın hedef pazar olduğunu söylerseniz, ürününüzle ilgili hiçbir şey bilmediğiniz veya nasıl satılacağınız anlamına gelir. Herkes internette sahip olduğunuz şeylerle ilgilenmiyor. Bunun farkına varmak, web sitenize ilgi duyanların nasıl elde edileceğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Bir kez bu ziyaretçileri ödeme yapan müşterilere dönüştürebilirsiniz!

  • Başarınızı ölçün

Yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri başarınızı (ve başarısızlıklarınızı) izlemek. Google Analytics gibi bir ürün kullanmanız, kaç ziyaretçi aldığınızı, nereden geldiklerini, ne kadar kaldıklarını, hangi siteleri ziyaret ettiklerini ve sizi bulmak için kullandıkları anahtar kelimeleri size söyleyecektir. Yeni bir arama terimi geldiğinde, sitenizi bu aramayı kullanarak daha fazla ziyaretçi almak için yeni bir makale ekleyerek uyarlayabilirsiniz. İşinizi büyütmek, nerede olduğunuzu bilmekle ilgilidir, böylece ilerlemeye devam edebilirsiniz.

Bunlar, kitlenizi olumlu yönde oluşturmanıza yardımcı olacak bazı temel öneriler. Bu bir gecede bir şey değil, ilişkiler zaman alır.

Kendinize sorun: İşletmeniz biraz fazladan çaba göstermeye değer mi?