التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama Taktikleri Her İşletmeyi Düşünmelidir

İşletmeniz için bir web siteniz varsa, çevrimiçi varlığınız üzerinde pek bir etkisi olmayacaklarını düşünerek önceden görmezden geldiğiniz sayısız dijital pazarlama taktikleri var. Bunu yapmanın birkaç nedeni var. Ya bunlara konsantre olmanın çok zaman alabileceğini düşünüyorsunuz ya da belki de çevrimiçi olarak kullanılan stratejilerin bazılarında sizin yolunuzu bilmiyorsunuzdur. Sebepleriniz ne olursa olsun, her işletme sahibinin düşünmesi gereken dijital pazarlama taktikleridir.

Açık sosyal medya hesapları

Dijital pazarlama söz konusu olduğunda, kurmanız gereken ilk şey bu. Bununla birlikte, kurumsal markaların yaptığı yaygın bir hata sadece bir profil oluşturmak ve onların sosyal medya ihtiyaçlarını karşıladıklarını düşünmektir. Sosyal medyanın en önemli kısmı, onun “sosyal” yönüdür. Bu, kitlenizle etkileşim kurmanız gerektiği anlamına gelir! Profilinizi tamamladıktan sonra, katıldığınız farklı platformlarda ilgi çekici ve görsel olarak uyarıcı medya yayınlamaya başlayın. İçeriğiniz ilginçse, hedef kitleniz size yanıt verecek ve bu bir uyumluluk oluşturacaktır. Çalışan bir sosyal medyanın özü, sizin için farklı hesaplarınızı ele alacak bir takıma ihtiyaç duymanızdır. Bu, müşterilerinizin nişanlandığını size gösterecektir.

Video pazarlamayı keşfedin

Giderek daha fazla sayıda çevrimiçi kullanıcı, sayfaları ve sayfalarını okumak zorunda kalmadan bir video izlemeyi tercih ediyor. Bunun nedeni, bir video daha görsel olarak uyarıcı olma eğilimindedir. Buna ek olarak, aynı şeyi ifade etmek için binlerce kelime yazmak zorunda kalmadan bir videoya daha fazla bilgi toplayabilirsiniz. Videonuzun profesyonelce yapılması, bu viral hastalığın şansını da artırır. Viral pazarlama, markanız sizin için herhangi bir çaba harcamadan global olarak ortaya çıktığı için herhangi bir iş için bir hayal gerçekleşir!

Sponsorlu reklamlara yatırım yapın

Çoğu sosyal medya platformu, kitlelerinin kapsamını artırmak isteyen kullanıcılara sponsorlu reklamlar sunar. Facebook, Twitter, YouTube ve hatta LinkedIn'de sponsorlu reklamları çıkarabilirsiniz. Sponsorlu reklamların en büyük avantajı, çeşitli sosyal medya platformlarında yer alan algoritmaların, içeriğinizin potansiyel müşterilere ulaşmayı amaçladığınız demografiye hedeflenmesini sağlamasıdır. Bu nedenle, doğrudan internet pazarlama yöntemidir. Sosyal medyada sponsorlu reklamlar, geleneksel reklamları almaktan çok daha ucuzdur ve daha sonra büyük veya küçük çaplı herhangi bir işletme için büyük bir yatırımdır.

Web sitenizi kişiselleştirin

Dijital pazarlama söz konusu olduğunda, dijital alanda rekabet halinde olduğunuz binlerce başka işletmenin olduğunu aklınızda bulundurmanız gerekir. Web sitenizin kendileri için unutulmaz kalmasını sağlamak için, çevrimiçi ziyaretçileriniz için kullanıcı deneyimini nasıl farklılaştıracaksınız? Web sitenizi kişiselleştirmek için zaman ayırın. Çevrimiçi diğer web sitelerine benzeyen kopyala yapıştır tasarımlarından yönlendirin. Ortalama bir İnternet kullanıcısının, web sitesinin ana sayfasında on saniye harcayacağını unutmayın. Aradıkları şeyi o mikro süre içinde görmezlerse, devam edecekler. Ancak, ziyaretçilerinizin sitenizde kalmasını sağlamanın yollarını bulursanız, yalnızca ziyaretçilerin tekrar tekrar ziyaret etme şansını artırmaz, aynı zamanda mal ve hizmetlerinizi satın alma şansını da arttırır.