التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama ve Neden Piksel Eşit Kar

Etrafınıza bakarsanız (alışveriş merkezinde, Starbucks'ta, ofiste, evde), daha önce hiç olmadığı kadar doğru olan bir şeyi keşfetmeniz muhtemeldir – dijital çağda yaşıyoruz. Bilgisayarlar büyük bir sıçrama oldu ve Microsoft Word'de yazarken bu noktanın ötesinde bir şey düşünmemiş olabilirsiniz. Ancak, insanların telefon kullanmalarına ya da mektup göndermelerine karşı Facebook gibi sosyal medya siteleri aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurduklarında, yeni dünyamız hakkında bir şeyler anlatıyor.

Artık iPad'e sahibiz, böylece daha fazla ağaç kesmeye veya daha fazla atık geri dönüştürmeye karşı dijital bir ekranla dergiler okuyabiliyoruz. Sosyal etkileşimde bir adım mı yoksa geri adım mı? Görüşünüzden bağımsız olarak, bu hızlı hareket eden dijital dalgayı durduramazsınız ve modern dünyada iş yapıyorsanız, ya bir sörf tahtasına sahip olmanız ve başarıya sürmeniz ya da yapabileceğiniz bir şeyin baskısı altında yakalanmanız gerekir. Kontrolsüz.

Mesele şu ki, ürün veya hizmetinizi tanıtmayı planlarken dijital pazarlama çalışmalarınızı ciddi olarak düşünmeniz gerekiyor. Evet, televizyonda uzun süredir إعلان yapıyoruz ve on yıldır dijital video kasetler kullanıyorsunuz. Ve bilgisayarlar … artık fazla tanınmıyorlar.

Bununla birlikte, dikkate almamız gereken şey, insanların daha çok dijital bir karakter haline gelme eğiliminde olmaları ve bunun reklamcılıkla nasıl bir ilişkisi olduğu. İnsanlar Google'ı bilgisayarında kullanmak için çok tembel davranacak ve tamamen iPhone'larından bilgi almaya odaklanacak mı? İnsanlar Tayland'da bir tatil için iyi bir otel bulmak için bir arama motoru kullanacak mı yoksa arkadaş listesine atlayıp soruları bir duvara asacak mı?

Halihazırda hareket halinde olan bir eğilim var – bu eğilim basit bir şekilde aktif olan çok ciddi bir dijital gücün olduğunu ve pazarlamanızı ayarlamanız gerektiğini ve böylece insanlara ulaşmanın yeni zorluğuna uyum sağlayabileceğinizi belirtir.

En iyi strateji, neyin yeni ve neyin kullanıldığına ve eski kulağa rağmen güncel kalmasıdır – KULLANILAN, yeni olandan daha önemli olan şey. Müşterilerinizi ideallerinize ikna etmeye çalışmak yerine, hedef kitlenizin en çok kullandığı bir dijital ortam bulmak ve bununla başlamak daha kolaydır. İyi haber şu ki, ne yapmak istediğinize dair güncel bir bilgi varsa, doğru tipte uzmanları işe alabilir ve bir şirketin uyum sağlayamaması nedeniyle eski pazarlama alışkanlıklarına girmeye zorlanamazsınız. Herhangi bir dergi size reklam alanı satmaktan mutluluk duyacaktır – ancak Google’da 24 saat içinde görünen bir AdWords kampanyası kadar etkili midir? Ayrıca, bir reklam yazdırıldıktan sonra – aynı reklamın yeni bir sürümünü denemek için geceyi değiştirebilir misiniz?

Doğru dijital pazarlama şirketini ararken, insanların dijital dünyada ne kullandıklarına dair güncel kalmanın önemini anlayan bir model bulmaya çalışın.