التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Pazarlaması Arasındaki Fark

Potansiyel bir markaya doğru kitleleri ikna etmek için SEO (arama motoru optimizasyonu), sosyal medya ve PPC (tıklama başına ödeme) gibi dijital kanalların bir karışımını kullanıyor. Dijital pazarlama, interneti bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar gibi elektronik cihazlarla erişilebilen promosyonun ana aracı olarak kullanmaktadır.

Arama motoru pazarlaması (SEM) gibi internet pazarlama teknikleri, e-postalar dijitalin ayrılmaz bir parçasıdır. pazarlama. Ayrıca, kısa mesajlaşma servisi (SMS) ve multimedya mesajlaşma servisi (MMS), geri aramalar vb. Gibi internet dışı kanalları da içerir. Tüm bu farklı kanallar dijital pazarlamanın entegre bir parçasını oluşturur. Dijital pazarlama, daha küçük ve daha yoğun bir grubu hedeflediği ve sadık müşterileri oluşturmaya ve dönüşümler yaratmaya çalıştığı için BTL Alt-Altında pazarlama olarak kabul edilir.

SMO ya da (SMM), bir şube ya da alt kümesidir. Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube ve benzeri sosyal medya platformlarını kullanarak promosyonda üstünlük gösteren dijital pazarlama. Sosyal medyayı pazarlama amacıyla kullanır. Sosyal medya, kullanıcıların etkileşimine büyük ölçüde dayanır, bilgiyi paylaşır ve bir tür topluluk oluşturur ve dolayısıyla 'sosyal' bir unsura sahiptir. Hedef kitlenizi ürün veya hizmetlerinizle buluşturmak ve bir marka yaratmak için sunulan sanatsal içeriğin yaratılmasını sağlar.

Zephoria Dijital Pazarlama Danışmanları'na göre dünya çapında 1,71 milyardan fazla aktif Facebook kullanıcısı vardır. Bu, istatistiksel olarak Facebook'un görmezden gelemeyecek kadar büyük olduğu ve bu nedenle sosyal medya pazarlama stratejilerinizin hayati bir parçası olması gerektiği anlamına gelir. Bu platformlardaki çevrimiçi video tüketimi istikrarlı bir şekilde artmıştır ve pazarlama stratejileri açısından bir sonraki büyük şeydir. SMM aynı zamanda sosyal medya platformlarında ortak çıkarlar üzerinden oluşturulan ayrık gruplarla ilgili olarak BTL-Alt-Altında pazarlamadır.

Pazarlama ihtiyaçlarını ele almak isteyen şirketlerin bir dijital pazarlama ajansı ya da uzman bir kurum arasında seçim yapması gerekmektedir. Pazarlama stratejinizin tamamını planlamak için birisini arıyorsanız, o zaman bir dijital pazarlama ajansı iyi bir seçim olacaktır. Bununla birlikte, eğer stratejinizin sosyal medya yönünü ele alacak birisini arıyorsanız, o zaman uzman bir ajansla çalışmaktan daha iyi olursunuz.

Dijital medyanın aşırı popülaritesiyle, insanlar dijital pazarlamayı daha çok içine almaya isteklidir. günlük yaşamları. Interactive Advertising Bureau (IAB) raporuna göre, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki İnternet إعلان gelirleri 2015'in ilk yarısında 27,5 milyar dolara ulaştı. Bu, dünya çapında birçok iş fırsatı yarattı. Yüksek talep var; bununla birlikte, insanlar hala dijital medyanın hızlı evrimi ile ilgilenmeye başladıkça, yetenekli işgücünde bir düşüş yaşarız.

Yetenekli bireylerin artan taleplerini karşılamak için, dijital pazarlamada çeşitli çevrimiçi kurslar mevcuttur. Bu konuyla ilgili hızlı bir Google araması, belirtilen dersleri sunan bir dizi enstitüye yer verecektir. Dersler, dijital pazarlama şemsiyesi altında ilgili tüm konuların ele alındığı birkaç gün boyunca çalışır. Öğrenciler, kendileri için bir niş açmayı sağlayan konuyla ilgili değerli bilgiler edinirler.

Dijital pazarlama kursu, pazarlama ve reklamcılık kavramlarının temel anlayışını ve istatistiksel ve analitik araçların temel bilgilerini içerir. Ayrıca e-posta pazarlama, SEO / SEM, tıklama başına ödeme, mobil pazarlama, çevrimiçi video hakkında kapsamlı bilgi verilir.

Sosyal medya pazarlama kursları, sosyal medya ilkeleri, büyük sosyal medya siteleri derinlemesine bir anlayış içerir sosyal medya stratejisi ve sosyal medyayı ölçme. Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarının güçlü ve zayıf yanlarını inceler ve sosyal medyada ortaya çıkan en yeni trendleri daha derinden inceler. Sosyal medya, dijital medya stratejisinin vazgeçilmez bir parçasıdır. SM platformları, bir ürün veya hizmetin markalaştırılması amacıyla, iki yönlü bir konuşma için daha etkileşimli bir ortam sağladığından, desteklenmektedir. Dijital pazarlama marka bilinirliği, pazarlama veya itibar yönetimi oluşturma açısından daha önemlidir. Her ne kadar farklı çevrimiçi uygulamalara sahip olsalar da, marka ilerlemesinin ve müşteri dönüşümünün daha büyük amacına satışlara ve satışlara hizmet ediyorlar. Tüketiciler, aktif katılımla daha bilinçli hale geldi ve çevrimiçi olarak mevcut seçeneklerin bolluğu ile en çok tercih edilen seçenek haline geldi. Genel pazarlama stratejisindeki payları, geleneksel strateji tekniklerini modası geçmiş bir manifold haline getirdi. Dijital medyanın ilerlediği oran, sanal gerçekliğin varoluşumuzun her yönüne ulaştığı bir geleceği hayal etmek için çok uzak değil.