التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama Vs Geleneksel Pazarlama 5 Faydaları

1.. Oyun alanını dijital pazarlama ile dengeleme

Büyük ölçekli iş dünyası, hassas mağazaların yanı sıra müşterileri çekmek için büyük bütçeli pazarlama girişimleri gibi çevrimdışı alanlarda da bazı avantajlara sahip olabilir. Ancak, çevrimiçi dünyada bu önemli bir boyut değil. bu strateji. Müşteri için online deneyim sayesinde iyi bir düşünce, her gün çok sayıda ayrıntılı mağazayı geçebilir. Ve hiçbiri çok pahalıya mal olmaz. Aslında, maliyetler, büyük bir çevrimiçi müşteri deneyimi oluşturmak için büyük şirketlerin neye sahip olacağıyla benzer olacaktır. Sahip olacakları tek avantaj, büyüklük ekonomisi olacaktır.

# 2. Dijital pazarlama ile ölçülebilir sonuçlar

Pazarlamacıların sonuçları her adımda ölçmelerini sağlar. Sonuç olarak, yaklaşımdaki en ufak bir değişiklik için bile mali kaynaklara bağımlı hale gelen geleneksel pazarlama yöntemlerine göre, hareket halindeki yaklaşımlarını ayarlayabilirler. Dijital pazarlama kanallarıyla, her dönüşüm takip edilebilir kampanyalara dahil edilebilir. Sonuçlar gerçek zamanlıdır, bu nedenle kampanyanızın performansını anlamak için bir gün bile beklemeniz gerekmez.

# 3. Seyircileri gerçek diyaloglarla meşgul etme

Son zamanlarda markalar, tüketicilerle anlamlı bir diyalog kurma ihtiyacını anlamışlardır. Bunu geleneksel yöntemlerle yapmanın maliyeti büyük olsa da, büyük işletmeler için bile, dijital ekosistemde böyle bir şey olmayacaktır. Tüketiciler, tükettikleri markalarla kendilerini hissetmelerini sağlamak için gerçek konuşmalara çok önem veriyor. Bu konuşmalar sadece tüketicilerin marka hakkında olumlu bir fikir oluşturmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda markaların deneyimlerinden öğrenmelerine ve tüketicilerin gerçekten istediği hizmetleri sunmalarına yardımcı olur.

# 4. Rahatsız edici mesajlaşma

Herkes uygunsuz zamanlarda telefon aramaları veya promosyon postaları almayı sevmez. Dijital pazarlama ile tüketiciler promosyon materyallerini almayı reddetme seçeneğine sahiptir. Ayrıca, ilk etapta satın almak için zaten ürün ve hizmetler ararken çok ilgili ve hedeflenmiş. Sonuç olarak, pazarlama ekibindeki dönüşüm baskısı geleneksel pazarlama kanallarından çok daha azdır.

# 5. Her kampanyanın küresel erişimi

Her kampanyanın belirli bir alana mı yoksa hedef kitleye mi hedeflenip hedeflenmediğine bakılmaksızın küresel bir erişimi vardır. Bu, markanın coğrafi erişiminin ötesinde çok daha etkili bir şekilde itibar kazanmasına yardımcı olur. Söylemeye gerek yok, aynı şeylerin maliyeti geleneksel yöntemlerde engelleyici olmanın ötesinde olacaktır.

Son Düşünceler

Dijital pazarlamanın geleneksel pazarlamaya göre çok fazla avantajı vardır ve bu sayede pek çok geleneksel pazarlamacı dijital satın alarak dijital ortama doğru ilerlemektedir. önceden pazarlama becerileri dijital pazarlama kursu .