التسويق الرقمي

Dijital Pazarlamacı Olarak Instagram için İnanılmaz Fotoğraflar Nasıl Gidilir?

Instagram son zamanlarda Twitter'dan daha da büyüyecek şekilde büyüdü. Bu, sitenin pazarlamacılara, özellikle de satmak için çok fiziki olanlara yönelik inanılmaz bir fırsata sahip olduğunu açıkça göstermektedir.

Fakat yine de, birçok işletmenin siteye çok fazla zaman veya para yatırmaya isteksiz olduğunu göreceksiniz. Neden? Çoğu zaman, ne tür içerikler oluşturmaları gerektiği ve sitede ne tür içeriklerin iyi işlediğine dair kafa karışıklığı ortaya çıkar.

Harika Fotoğraflar Nasıl Çekilir

Başka her şeyden başka, başarı Instagram genellikle harika fotoğraflar çekmeyi öğrenir. Instagram, günlük yaşamdaki güzelliği gösterme konusunda usta bir uygulamadır.

Bir iş olarak, bu ürününüzde veya nişinizde güzelliği göstermek anlamına gelir.

Bunu yapmak için, kompozisyonu düşünmeye başlamanız gerekir. fotoğraflarınız ve bir fotoğrafın nasıl bir hikaye anlatabileceği hakkında bir hikaye.

Bir fotoğraf nasıl bir hikaye anlatıyor? Bir örnek, kenarda bir ruj izi ve bir ateşle boş bir şarap bardağını göstermek olabilir. arka planda sadece odak dışı yanan. Belki de bir kapıda duran ayaklar. Bu, sadece sona eren romantik bir gecenin hikâyesini anlatıyor ve insanlar o gecenin detaylarını hayal etmekte özgürler.

Benzer şekilde, protein shaker'ın yanındaki yere atılan bir spor seti fotoğrafı da egzersiz yapmak. Belki de burada kulaklıklar vardır ve belki de yağmurlu bir koşu olduğunu gösteren çamurlu eğitmenler vardır. Altyazı, 'Mazeret Yok' gibi bir şey olabilir. Bu yüzden, yağmurlu günlerde bile, yine de çalışmamız gerektiğini söyleyebiliriz.

Eğitmenler ya da bir şarap markası satıyorsanız Bu resimler, ürünleri kendileri gibi göstermekten çok daha etkilidirler – ürününüzün içeriğine ve "yaşam tarzını" gösterdikçe.

Yaşam tarzını göster

Bir ürünü sattığınızda, Gerçekten her zaman bir 'değer önerisi' satıyorsunuz. Diğer bir deyişle, yaşam tarzını ya da ürününüzün vaat ettiği iyileştirmeyi satıyorsunuz. Yağsız yoğurt satmıyorsunuz … abs satıyorsunuz!

Bu ayrımın anlaşılması pazarlama için çok önemlidir, çünkü ürününüzün değil, hedef kitlenizi heyecanlandıran değer önerisi olmalıdır.

Aynı şekilde, insanlar bir çeşit duygusal tepki yaratan resimleri görmekten hoşlanırlar.

Bunu düşünün ve çekimlerinizi anlatmaktan çok daha ilginç şekillerde çerçevelemeye başlayın ve Instagram üzerinde çekiş kazanmaya başlayacaksınız.