التسويق الرقمي

Dijital Pazarlamada Etkili Bir Kampanya Oluşturma

Dijital Pazarlama, yeni tekniklerin yanı sıra işlerini genişletmek için bireyler tarafından keşfedilmek üzere yeni şirketler tarafından kullanılabilir. Yeni bir etkili kampanya oluştururken, daha iyi dönüşümler için stratejiler geliştirmemiz ve performansı iyileştirmemiz gerekir. Bu kılavuzda, kampanyaları başlatmadan önce akılda tutulması gereken en önemli ipuçlarından bazılarına bakacağız:

En önemlisi, çevrimiçi pazarlama stratejisi tasarlamadan önce, alıcı kişiliğinizin psikolojisini ve ürün veya hizmetinizin arzulanmasını anlamaktır.

Bir reklamverenin hedef kitlesi ve pazarına ulaşmak için hangi stratejiyi kullanması gerektiğini bilmek gerekir. Hedefleri basitleştirdikten sonra, hedef kitlenizi göz önünde bulundurmalısınız. Bu, kitlenizin ilgisini artıracaktır. Kitlenizi yanılmamak için anahtar kelimeniz, reklamların açılış sayfasında yer alan içeriğin içinde kullanılmalıdır. Göz alıcı bir görüntü kullanarak kampanyamızı veya reklamlarımızı tanımak için çeşitli seçenekleri kullanabilir ve ayrıca mesajımızı iletmek için videoyu kullanabiliriz. Sadece resmin, Facebook'un reklamcılık politikasına göre% 20'den az metin içerdiğinden emin olun. Görünürlüğü artırmaya yardımcı olan ve sosyal medya hesabınızı bulabileceğiniz Twitter gibi sosyal medya platformlarında erişim ve iş artışını artırmak için.

Google AdWords’ün her zaman negatif anahtar kelime hedeflemeyi dahil etmeyi hatırlaması durumunda, reklamlarınızı yayınlamaya yardımcı olur. verimli ve etkili bir şekilde, bu daha kaliteli trafik çeker ve açılış sayfalarınıza yönlendirir ve kalite puanınızı geliştirir. Mobil kullanıcınız, mobil kullanıcılara doğrudan "mobil cihazlara özel" harekete geçirici mesajlar vermesine izin vermeyin. Bu, daha yüksek dönüşüm oranlarına ve olumlu bir kullanıcı deneyimine neden olur. Dönüşüm izlemeyi gerçekleştirmek, verilerin optimizasyonunu sağlar ve aynı zamanda kampanyanız için YG'ye doğrudan bir bakış açısı sağlar.

Google'da başarılı bir kampanya oluşturmak için, anahtar kelime planlayıcı, güçlü bir anahtar kelime listesi oluşturmak için yararlı olan ve size yardımcı olan etkili bir araçtır. TBM kampanyanızı yayınlamaya başlamak için; Pazar stratejinizi planlamanıza yardımcı olabilecek anahtar kelime fikirleri ve teklif tahmini oluşturmak için bir araçtır. Görüntülü Reklam Planlayıcı'nın kullanımı kolaydır ve Google Görüntülü Reklam Ağı Reklam Planlayıcı'dan daha kolay bir kullanıcı arayüzü sağlar. Ayrıca, web sitenizin açılış sayfasına veya kitlenin ilgisini çeken kategorilere dayalı fikirler de sağlar. Ayrıca, mevcut bir plan hakkında daha fazla fikir edinmenizi sağlayan "Bir Plan Yükle" seçeneğini de sunar.

Web siteniz için SEO yapmayı planlamak, ölçümü analiz etmek ve performansı geliştirmek için araçlara ihtiyacınız olacaktır. SEO projeleri üzerinde çalışırken, web sitenizin performansını iyileştirmek için size yardımcı olabilecek birçok SEO aracına rastladım.

Kampanya oluşturmanın en etkili yolu, kısa bir test yapmanıza olanak tanıyan A / B testi yapmaktır. Reklamların doğru şekilde çalışıp çalışmadığını belirlemeye yardımcı olur. Bu reklamveren, hangi kampanyanın daha fazla dönüşüm için etkili olduğunu bilir.