التسويق الرقمي

Dijital Pazarlama'ya Git – Ve İşini Bir Sonraki Seviyeye Taşı

İnternet, işinizi daha da büyütmek için ümit vaat eden bir fırsat sunuyor. Bu, dijital pazarlama & # 39; dediğimiz şeyin yardımıyla gerçekleşiyor. çeşitli internet pazarlama çözümlerinin kullanımını içerir.

Şirketiniz çevrimiçi pazarlamaya yatırım yapmaya karar verdiğinde, geçmişte etkili olduğu kanıtlanmış, deneyebileceğiniz birkaç strateji vardır. Ve işiniz yerel odaklı (belirli coğrafi konumları hedefleyen) olsun ya da olmasın, planınızı hayata geçirmenizde size yardımcı olabilecek bazı şirketleri kesinlikle bulabilirsiniz. Bu tür şirketler aşağıdakiler için size yardımcı olabilir:

İşletmeniz için bir web sitesi geliştirmek – işinizi en iyi şekilde temsil edebilecek bir web sitesine sahip olmak çevrimiçi pazarlamada gereklidir. Örneğin, işinizin niteliği ürün satmaksa, bir e-ticaret sitesine sahip olmak daha fazla satış için büyük bir yardım olabilir. Bu size bir miktar paraya mal olsa da, oluşturmaya çalıştığınız itibarın ve çevrimiçi varlığın temeli için hayati önem taşır.

Arama motoru optimizasyonu için çalışma – bir web siteniz olduğunda, muhtemelen organik arama motoru pazarlaması (SEO) için çalışacaksınız. Görev, web sitenizin büyük arama motorlarının (Google, Yahoo ve Bing) gözünde varlığını artırma stratejilerini içeriyor. Siteniz SERP’lerde (arama motoru sonuçları sayfası) daha görünür olduğunda, web sitenizin daha fazla ziyaretçi alabileceği anlamına gelir.

Sosyal medya pazarlamacılığı – Facebook, Twitter, LinkedIn ve Pinterest gibi sosyal paylaşım sitelerinin popülaritesindeki artış, henüz müşterilere ulaşmak ve beklentilere ulaşmak için etkili bir platform sunuyor. Sosyal medya kampanyası sıkıcı bir iş olabilir ve daha sonra sosyal medya pazarlama şirketi ile birlikte çalışabilirsiniz.

Tıklama başına ödeme reklamcılığı ve bağlı kuruluş pazarlama kampanyası – çevrimiçi yatırımınız zamanla arttıkça, muhtemelen & # 39; suları & # 39; PPC ve bağlı kuruluş pazarlama. Bununla, AdWords kampanyasında veya Clickback hesap yöneticisinde yoğun bilgiye sahip bir PPC yöneticisi kiralayabilirsiniz.

Mobil pazarlama – iPhone ve Android gibi mobil cihaz kullanıcılarının sayısının üstel büyümesi, işletmenizin müşterilere ve potansiyel müşterilere ulaşması için yol sağlar. Bu başka bir henüz pazarlama kampanyanızı denemek için iyi bir platform. Çevrimiçi yardım için başvurabileceğiniz mobil pazarlama uzmanı var.

Web analitiği ve çevrim takibi – çevrimiçi pazarlama kampanyası izlenmeli veya takip edilmelidir, çünkü tüm pazarlama çabalarınızın (enerji, zaman ve para yatırımı) ödeme yapıp yapmadığını bilmenin tek yolu budur. Bununla, pazarlama kampanyanızın nereye gittiğini anlayabilmeniz için web analizinde (örn. Google Analytics) bilgi sahibi biriyle çalışmanız gerekecektir. Tahmin, her işletme için hayati önem taşır.

İş pazarlamanız için dijitalleşmek şaka değil. Özellikle yeni başlayanlar için zaman, enerji ve para yatırımı anlamına gelir. Yine de, getirdiği umut verici potansiyel kesinlikle işinizi bir sonraki seviyeye taşıyacaktır.