التسويق الرقمي

Dijital PR Dünyasında Bir Video Pazarlama Stratejisinin Önemi

Video pazarlaması, içerik yazarken kullanılana kıyasla çok daha fazla kaynak ve zaman kazandıran, video oluşturma, düzenleme ve yayınlama işlevlerini içeren önemli bir taahhüttür. Eğer öyleyse baktıysanız, video içeriği metni temel alan muhataplardan daha etkilidir. PR ajanslarının müşterilerinin markasını çevrimiçi kurmalarına yardımcı olacak video pazarlamacılığının birkaç temel ilkesi şunlardır:

Hedeflerle ilgili bilgi alın

Daha önce de belirtildiği gibi, video pazarlaması, büyük bir masrafa çeşitli kaynaklara dokunmak. Sonuç olarak, pazarlama ekibi, video pazarlamasının belirli bir amaçla yapılmasını sağlamak için görevini bırakır ve bunun içine hiçbir çaba harcanmaz.

Müşterinin video aracılığıyla gerçekleştirmek istediği belirli hedefleri listelemek yardımcı olur PR uzmanları, genel PR kampanyasının başarısını sağlamak için geliştirilmesi ve sunulması gereken şey konusunda daha iyi bir vizyon sahibi olurlar. Hedefler, yalnızca üç altın kuralın harika bir karışımına sahip olduklarında etkili olabilir: Zamanaşımı, ölçülebilirlik ve erişilebilirlik.

Çeşitli video formatlarını ve türlerini düşünün

Video pazarlaması, çok farklı biçimler, stiller ve yapılar. Video pazarlama stratejisi geliştirirken, dijital PR hedeflerinizi gerçekleştirmek için birlikte çalışmak istediğiniz biçimleri de hesaba katmanız gerekir. Hepsinden önemlisi, PR ajanslarının çevrimiçi olarak müşterilerini kurmalarında faydalı en yaygın video formatlarından bazıları öğreticiler, hikayeler ve reklamlardır.

Akıllıca dağıtım kanallarını seçin

Akıllıca seçim yapmak için bir diğer önemli şey dağıtımda görsel içeriği yayınlamak ve izleyicileri çekmek için müşterinin markasını seçmek için kanal. YouTube en tanınmış ve tanınmış video-hosting seçeneklerinden biridir ancak indirimli bir fiyat ararken kurtarma için Vimeo, Dailymotion ve Twitch gibi video paylaşım siteleri de bulunmaktadır. Halkla ilişkiler firmaları için bir başka harika seçenek, markayı tanıtan görsel içeriği sosyal medya aracılığıyla yayınlamaktır. Facebook, Instagram ve Snapchat, video içeriğini paylaşmak için mükemmel araçlar ve sayfalar ve sosyal medya kanallarında büyük bir hayranı olan kişiler tarafından desteklendiğinde video artışlarına büyük şanslar verilmesinin olasılığı. En az değil en son seçenek, videoların müşterinin web sitesinde yer almasıdır. Bir video formatına karar verirken, PR şirketlerinin hangi yayım araçlarının kendi müşterileri için en iyi sonuçları yarattığını bulmaları için bir dizi karara varmadan önce birkaç farklı kanal denediğinizden emin olun.

Tüketici tarafından üretilen içeriğin değeri [19659003] Günümüzde gelişen ve çevrimiçi pazarlama dünyasını dönüştüren yeni aşamalarından biri Tüketici Tarafından Oluşturulan İçeriktir (CGC). CGC'de markalar, ilgilendikleri endüstrinin tüketici tarafından oluşturulan içeriğe dokunma fırsatı buluyor. Bu, müşteri ihtiyaçlarını tanımak ve onlara uygun bir şekilde hizmet etmek için mükemmel bir yoldur. Müşteriler çekirdek tanıtım etkinliklerinden biri olan içerik üretme sürecine girdiğinde kendilerine bir bağ kurma hissedecekler ve video içeriğini kendi sosyal medya profilleri veya diğer çevrimiçi kanallar aracılığıyla kendi başlarına tanıtacaklar.

Do not bir harekete geçirici mesaj göndermeyi unutmayın

Video içeriği ile ilgili en kötü şey, içerik izleyicilere nasıl devam edileceğini veya ne yapılacağı konusunda herhangi bir yön vermeden sonuçlandığında geçerlidir. Bu, yalnızca, markanın lehine bir işlem yapmadan izleyicilerin sekmeden çıkmasını sağlayacak, böylece tüm yatırım yapılan kaynakları boşa çıkaracaktır. PR ajansları, markanın görsel içeriğinin her zaman izleyiciler için net ve doğrudan harekete geçirici bir çağrı taşıdığından emin olarak bu kayıptaki kayıplarını önleyebilir, çünkü son olarak da video sürekli oluşturulmasını sağlamak için oluşturulur ve paylaşılır.

İzleme Video pazarlaması büyük bir taahhüttür ve bu büyük çalışmadaki son adım, analize dikkat etmek ve videonun daha önceki aşamalarda kararlaştırılan hedeflere ulaşma yolunda doğru bir şekilde ilerlemesini sağlamaktır.

Görüntü uzmanlığı, sosyal medya paylaşımı, etkilenen kişiler, tıklamalar, dönüşüm oranları, PR uzmanlarının her bir videonun etkisini analiz etmesine ve değerlendirmesine yardımcı olacak önemli metriklerden bazılarıdır. Analitik araçların doğru zamanda kullanılması, video kampanyasının başarı oranını ve karşılaştığınız sorunları uygun bir şekilde gidermek için daha iyi yardımcı olacaktır.