التسويق الرقمي

Dijital Reklam Kampanyalarını Yönetmek İçin Farklı Hizmetlere Genel Bakış

Küçük bir çevrimiçi işi büyütmenin cazibesi, sunduğu uygun kolaylık ve değer nedeniyle her zaman mevcut. Bununla birlikte, dijital إعلان kampanyaları yürütme söz konusu olduğunda, başarı oranını belirleyen ve çoğu zaman deneyimsiz olanların gözünü korkutabilen çok sayıda değişken vardır.

Çoğu küçük ölçekli çevrimiçi işletme sahibi, uygulamak için zaman harcamamaya karşıdır. Bu tür girişimlerin kendileri, ya çok yoğun bir programa ya da ayrıntıların gerektirdiği bir belirsizlik duygusuna bağlı olarak. Bununla birlikte, ister küçük ister büyük olsun, işletme için gelir elde etme potansiyeli nedeniyle, bu gün ve çağda görmezden gelmek çok önemlidir. Online satışlar şu anda sadece perakende sektörünün yaklaşık dörtte birini oluşturmaktadır.

Çoğu zaman, genişleyen bir iş girişimi ile, sosyal medyayı, kitle katılımını teşvik etmek yönünde kanalize etmeye odaklanmak çoğu zaman zordur. Reklam işinin kapsamı o kadar uzmanlaşmış olduğu için, kapasite eksikliklerini telafi etmek için ek insan gücü istihdamı konusunda endişelenmek gerekir. Bu durumda serbest çalışanlar oldukça yaygındır, ancak başvuruda bulunan düzinelerce görüşme ve kalite adaylarının taranması çok zor olabilir.

Bütçe kısıtlamaları, yeni başlıyorsanız ve iş büyümesinin yeni aşamalarında bulunuyorsa, başka bir geçerli sorun olacaktır. Kendi hizmetleri için bir serbest meslek seçmezseniz, Google AdWords veya Bing ile hedefli dijital kampanyalar için bir premium reklam ajansına yatırım yapabilirsiniz. Buradaki maliyetler bazen çok fahişedir.

Sonuç olarak, dijital reklamcılık Kampanyalar şaşırtıcı bir hızla büyüyerek büyümeye devam ediyor ve tüm işletmelerin dikkatini çekmesini ve bu konuda uygun önlemleri almasını gerektiriyor. Dijital reklam kampanyalarıyla uğraşma problemini en aza indirgemek için, ilgili çevrimiçi işletme sahipleri için çeşitli alternatifler bulunmaktadır.

Önemli olan, artıları ve eksileri bireysel bağlamda tartmak ve kişinin kendi için en uygun olanı seçmektir. iş modeli. Aşağıda, bir sonraki adım olarak vurgulanan birkaç seçenek bulunmaktadır:

Dijital reklamcılığı kendi başına geliştirin ve uygulayın

Satışların yönetimi ve pazarlama çabalarınızın en üst düzeye çıkarılması, yönetimin diğer yönleri tarafından gölgelenmediği takdirde kolayca yapılabilir. idari işler gibi küçük işletmeler. Harici bir satıcı kullanmadan dijital reklam kampanyaları geliştirmek ve uygulamak için kendiniz üstlenebilir. Müşteri tabanınızın kim olduğunu net bir şekilde anlayarak başlayın. Bu sadece göz atma sayılarıyla değil, gerçek zamanlı anketlerle çevrimiçi veya yüz yüze görüşmeler yapılmalı, hem mevcut hem de yeni müşterilerden geri bildirim alınmalıdır. Bazen, izleyici fikrinizin toplanan verilere yansıyandan çok farklı olabileceğini görebilirsiniz.

Tek kişilik bir gösteri olmanın ve reklam işlevlerini kendi başına ele almanın en iyi yanı; iş ve yeni beceriler keşfet. Sertifika kursuna online olarak katılın ve sürece aşina olmak için bu kavramlarda temeli oluşturun. Ayrıca, pazarlama ve reklamcılık için fazladan iş yapmak zorunda kalmayacağınız zaman, bütçe harcamasına da son vereceksiniz.

Kapak tarafında, bunun ilk günlerde zamanınızın büyük bir kısmını alacağını unutmayın. Özellikle de kendini ek sorumluluğa alıştırırken. Hedef kitlelerle iyi bir şekilde yankılanmayan bir dijital kampanya yürütmeniz durumunda, reklamcılık bütçesinde öğrenme aşamasında riskler olabilir. Düşük yatırım getirisi (ROI) nadir değildir.

Profesyonel reklam ajansı kiralama

Reklam ajansları, dijital katılımı genişletmenin ve çevrimiçi güçlü bir profil oluşturmanın en yaygın yoludur. Bu bağlamda cömert bir bütçe çıkarmanız gerekse de, sonuçlar genellikle hemen görülebilir ve buna değecektir.

Dijital reklamcılık söz konusu olduğunda, işiniz adına deneyimli bir reklam ajansını işe almak için birçok avantaj vardır. Birincisi, siparişin yerine getirilmesi, personel alımı ve diğer altyapı gereksinimleri olsun, bir işletme sahibi olarak diğer sorumluluklara ayırmak için daha fazla boş zamanınız olacaktır. Çevrimiçi kampanyaları yeni başlatan bir reklam ajansı ile karşılaştırıldığında, bir reklam ajansı neyin işe yaradığı konusunda sezgisel bir anlayışa sahip olacak ve daha yüksek bir YG'ye yol açacaktır.

Ancak, tıklama başına ödeme ve ücretli arama ağı reklamcılığı kampanyalarına ihtiyacınız varsa, Bütçe gereksinimlerini önceden planlayın ve aynı zamanda ajansı buna göre bilgilendirin. Uygun olan bir ajansı aramak burada çok önemlidir ve biraz zaman alabilir. Bu tür organizasyonlar, bireysel iş operasyonları hakkında çok az bilgiye sahip değildir ve amaçlanan müşteri tabanı, sunulan ürün ve hizmet yelpazesi gibi hususlarla ilgili ayrıntılı bir genel bakışa gereksinim duyar. Bir dış kuruluşun çalıştığı hız ile uğraşmak çoğu zaman kanıtlanabilir. meydan okuma. Küçük bir şirket için, mali sıkıntı uzun vadede, özellikle de iş özellikle kalabalık bir sektörde ise daha fazla bir sorumluluk taşıyor olabilir.

Çevrimiçi olarak özel hizmetler kullanın

Etkili çevrimiçi pazarlama stratejileri için sürekli artan talep, birçok uzmanlık hizmeti, bütçeye uygun bir şekilde kırpılıyor ve size kişiselleştirilmiş bir şekilde geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. Tipik olarak, bu tür hizmetler, B2B ve B2C çözümleri için dijital yenilikler ile birlikte geleneksel pazarlama taktiklerini bir araya getirmekten yararlanmaktadır.

Örneğin, sayısız küçük işletmelerin markalarını dijital olarak üretmelerine yardımcı olan 180fusion gibi seçenekleri keşfedebilirsiniz. reklam. Bu şirket 'Inc'de # 176'da yer aldı. En Hızlı Büyüyen Özel Şirketlerin 500 Listesi. Her müşteri için özel planlar oluşturmaya ve en yenilikçi sosyal medya, e-posta ve mobil pazarlama stratejileriyle küçük işletmenizin çevrimiçi varlığını çeşitlendirirken arama motoru görünürlüğünü artırmaya odaklanırlar. Başka bir güvenilir uzmanlık ajansı LYFE pazarlama Google AdWords, Twitter, Facebook, Instagram vb. Dahil olmak üzere küçük işletmeler için farklı tanıtım ağlarında reklamların bir karışımını sunar. Arama motoru optimizasyonu, e-posta ve içerik pazarlaması sunarlar. Tüm dijital reklamcılık ihtiyaçlarınız için web tasarımı ile birlikte, sosyal medya reklamcılığı ve yönetimi.