التسويق الرقمي

Dijital Stratejinin Önemi

Hayatın her yönünün kendisine bağlı bir stratejisi var. Görevden bağımsız olarak, bir şeyi başarmaya karar verirken, bir plan hazırlarız. Satış görüşmeleri, toplantıya giderken araçta parçalara ayrılır, videolar canlandırılır, web siteleri eşlenir, film senaryoları bir tedavi, romanlar bir taslaktır. Çoğu insan, bir tarih almaya çalışmadan önce aynada toplama çizgileri uygular. Bunu bilerek, neden bu kadar çok şirket dijital pazarlama kampanyalarını strateji kullanmadan işletiyorlar?

Dijital strateji, bir kurumun dijital gayrimenkulünün bir planıdır. Videoda, grafik tasarımda, web tasarımında ya da başka bir formda, bir web sayfasında yer alan herhangi bir şirketin, dijital alanda temsil edildiği her yerde, genel bir planın parçası olması gerekir. Dijital medyanın hızlı tempolu doğası nedeniyle, birçok şirket sadece bir dijital stratejinin gelişigüzel yönlerini objektif düşünmeksizin yürütmektedir. Bu, tanı koymadan ameliyat yapmaya benzer.

Elbette, bu dijital alemin o kadar çok yepyeni ve pek çok şirketin geride kaldığı tamamen anlaşılabilir. Sosyal medyanın, mobil teknolojinin ve internetin patlayıcı büyümesi, sürekli değişen bir manzaraya neden oldu. Pazarlama stratejileri, طبعة reklamcılığı, televizyon ve radyo spotları ve diğer statik ortamlardan metin tabanlı bağış toplama kampanyalarına, özel YouTube kanallarına, Facebook ve Twitter stratejilerine, mobil uygulama geliştirmeye ve yüzlerce diğer dijital pazarlama fırsatına ulaşmıştır.

popülerlik büyüdükçe bu yeni pazarlama teknikleri parça parça ekledi. Bir web varlığından yola çıkarak, YouTube ve Vimeo stil sitelerinde video pazarlaması patlaması da dahil olmak üzere sosyal medya hesaplarına genişletildi ve mobil uygulamalara geçerek insanların pazarlamanızı ceplerinde taşımaları sağlandı. Nedenine odaklanıp niçin odaklanmaya başlayacağınız üzerine, büyük bir miktarda sermaye ve enerji, sahada oyun sonu olmayan araçlardan yararlanma konusunda harcanmaktadır.

Tüm dijital pazarlama, bir hedefle başlamalı ve sona ermelidir. Bu taktiklerin amacı nedir? Web sitemi, sosyal medya hesaplarını ve çevrimiçi reklamcılığın benim için ne yapmasını istiyorum? Tüketicileri eğitiyor muyum? Sürüş satışları Farkındalık yaratmak? Bir iş portföyünü yayınlamak mı? Amaç ne olursa olsun, stratejinin etrafında inşa edilmesi gerekir.

Bir amacımız olduğunda, dijital strateji şekillenmeye başlayabilir. Bir web sitesi yapmak ve ardından iki yıl sonra bir Facebook sayfası ve beş yıl sonra yeni bir pazarlama videosu eklemek yerine, dijital varlığınızın tam spektrumuna bir göz atın. Web sitenizin sosyal medya ve videoyu entegre etmek için optimize edildiğinden emin olun. Sitenizin görünürlüğünü ve SEO'yu güçlendirmek için güçlü geri bağlantı ve bağlantı paylaşımı ilişkileri oluşturmak için sosyal medya, bloglar, video sayfaları ve diğer siteleri kullanın. Nitelikli satış fırsatları arıyorsanız, sitenize trafik çekin ve ön sayfada açık bir harekete geçirici mesajınız varsa, potansiyel müşterileri gerçek müşteriler haline getirmeye teşvik edin. Taktikler sınırsız, inanılmaz derecede değişik yöntemler, ama hiçbiri sağlam mimarisiz bir yapıya sahip olmayacak.

Sürekli değişen dijital medya dünyası bir zamanlar korkutucu ve güzel bir yer. İnsanlarla etkileşim kurmak ve etkileşim kurmak için birçok fırsat ve farklı yollar vardır, bunaltıcı görünebilir. Bununla birlikte, uygun stratejiyle, bu araçları kullanmak ve onları bizim avantajımıza kullanmak sadece kolay değil, aynı zamanda işletmeleri ve örgütleri ilerletmek için inanılmaz etkili bir yoldur.