التسويق الرقمي

Dijital Tabela Dışında Ev – Otomatik Kitle Ölçümü

Ayrıca, dinamik tabela olarak da adlandırılan dijital tabela, kamusal alanlarda bilgilendirme veya إعلان amaçlı olarak video veya multimedya içeriğinin görüntülendiği özel bir pazarlama biçimidir. Dijital bir işaret genellikle bir LCD veya plazma ekranı gibi büyük, canlı bir dijital ekrana bağlı bir merkezi işlem biriminden veya oynatma cihazından oluşur.

Dijital tabela, mağazalar, okullar, kütüphaneler, ofis binaları, sağlık tesisleri, havaalanları, tren ve otobüs istasyonları, bankalar, otomobil bayileri ve diğer kamu alanlarında kullanılmaktadır. Dijital tabelaların yaygın bir şekilde benimsenmesi için biraz zaman ayırmasının nedeni, öncelikle izlenim ölçümünün olmamasından kaynaklanmaktadır; Bu tür medyanın doğrudan Yatırım Getirisi (ROI) ile doğrudan ilişkilidir.

Bazı şirketler, dijital işaretleme reklamverenlerinin reklamlarını kaç kez görüntülediklerini ve ne kadar süreyle görüntülediklerini belirleyebilmeleri için, dijital metraj izleyici ölçümü veya gösterim metninde göze çarpanlar üzerinde çalışıyor. EOI (İzlenimler Üzerine Gözler), endüstrinin geleneksel medya biçimleriyle buluşma konusundaki ilk iyi niyetli girişimidir. EOI, Dijital Tabela formatını ve yerini ölçerek bir reklamı görmesi muhtemel kişi sayısını ölçer.

Hem Nielsen Medya Araştırmaları hem de Arbitron, şu anda 1.3 milyar dolarlık bir sektör ve ev dışında en hızlı büyüyen segmentlerden biri olan ev dışı video ağlarını ölçmek için temel bir zemin hazırlıyor. Bu girişimler, Ev Dışı Video Reklamcılık Bürosu & # 39; nun Amerikan Reklamcılık Teşkilatları Birliği & # 39; nde sunulan Grup Kitle Metrik Yönergeleri'nde ana hatlarıyla belirtilen segment için araştırma ve metrikleri standartlaştırmaya zorladı. medya araştırma komitesi.

Bu teknoloji hızla büyüyor ve bu sektörde harikalar yaratacak ve bu yüzden dijital tabela alanında izleyici ölçümünün ilerleyişini sürekli takip ediyoruz.