التسويق الرقمي

Dijital Tabela – LCD ve Plazma Panelleri Arasındaki Savaş Yoğunlaşıyor ve Kazandınız

Birkaç araştırma kuruluşu, LCD teknolojisinin hâlihazırda baskın düz panel ekran teknolojisi haline gelmek için plazma ekranlarıyla rekabette liderliğini sürdürdüğü ve on yıl içinde açık galibi olarak konumunu koruyacağı yönünde çıkan raporları yayınladı.

Kayıt için benim devlet, bu savaşta favorim yok. Ancak, dijital tabela pazarının gelişimine büyük bir ilgi duyan bir gözlemci olarak, sadece raporların doğru olup olmadığına karar verebiliyorum, sahne düz panel ekranların maliyetini düşürecek ve bir savaş royale için ayarlanacak. dijital tabela, daha fazla sayıda işletme için gerçekçi bir ekonomik önermedir.

İlk rapor, pazar araştırma firması iSuppli'den gelmektedir. Raporda, "LG, Q1 PDP Arena'daki Samsung SDI Boost Pazar Payları", yılın ilk çeyreğinde plazma ekran panellerinin sıkışık olmasına rağmen, plazmanın ortalama satış fiyatının düştüğünü gösteriyor. Arz ve talep yasasının işleyiş biçimi bu değil. Sağlıklı talebi olan bir piyasada tedarik edilen azalış, fiyatların düşmesine ve fiyatların düşmesine neden olmamalıdır. Burada neler oluyor?

iSuppli'e göre basit. Plazma ekran panellerinin ortalama satış fiyatı, hem tüketici hem de dijital tabela uygulamalarını içeren iş pazarlarındaki LCD panellerden kaynaklanan yoğun rekabet nedeniyle düştü. Araştırma firması, bu trendin 2011 yılına kadar plazma paneli ile ilgili gelirlerin gelecek yıl boyunca 10.2 milyar dolardan 8,7 milyar dolara düşeceğini belirtti. Bu gelir rakamlarını iSuppli'in ünite tahminleriyle karşılaştır gönderiler. 2006 yılında 10 milyon plazma ekran paneli sevk edildi. 2011 yılına kadar bu sayı 23,6 milyona çıkacak, ancak satışlarından elde edilen yıllık gelir 1,5 milyar dolar azalacak. Birim fiyatlarının önemli ölçüde düşeceğini anlayan bir matematik fakültesi olmak zorunda değilsiniz.

Diğer piyasa araştırmacısı In-Stat. Son zamanlarda, dijital televizyon pazarının nereye gittiğini belirlemek için Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa'da yedi son kullanıcı çalışması gerçekleştirdi. Verilen TV pazarı, genel görüntü pazarının bir dilimidir, ancak büyük bir dilimdir. Pazarın büyüklüğü, hangi ekran teknolojilerinin geliştirildiğini, hangi boyutların kullanılabildiğini ve ne kadar maliyete ulaştığını önemli ölçüde etkiledi.

In-Stat'e göre, LCD televizyonlar dünya çapında dijital televizyon pazarına hakim olacak ve 75 Araştırma şirketi, aynı zamanda, plazma ekran panel TV'lerin toplam pazarın sadece yüzde 15'ini karşılayacağını tahmin ediyor.

iSuppli araştırmasının, plazma ekran panelleri için birim fiyatların önemli ölçüde düşeceğini belirttiği gibi. -Daha sonra elde edilen bulgular, genel olarak dijital televizyonlar için fiyatlarda belirgin bir düşüş olduğunu gösteriyor. Araştırma firması, DTV'lerin küresel birim sevkiyatlarının 2011 yılına kadar geçen yıl 68 milyondan 144 milyona çıkacağını tahmin ediyor. Ancak, fiyat baskısı gelirleri aşağı çekecek. In-Stat tahminleri DTV gelirleri, 2006'da 72 milyar dolar seviyesinden 2011'de 76.7 milyar dolara yükselecek. Yüzde 100'ün üzerinde bir artışla yüzde 5'lik bir artış.

Bu raporlar, denklemin gösterim kısmındaki yatırımın ileriye doğru hareket etmesinin daha muhtemel olduğunu göstermektedir. Bu tasarruflar, bu işaretleri işin genel dijital altyapısına daha iyi kontrol etmek ve entegre etmek, dijital tabela ağındaki panel sayısını arttırmak, yaratıcı dijital tabela içeriğinin güvenliğini sağlamak ya da sadece başka amaçlar için kullanılabilir hale getirmek için kullanılabilir.

Pazar araştırması yapan firmaların haberleri, düz panel ekran üreticilerinin salonlarında hoş karşılanmayabilir, dijital tabela kullanımı yoluyla iletişimini yükseltmek isteyen iş için yeni bir ürün.