التسويق الرقمي

Dijital Tabelanın Dezavantajları

Çoğu ekran sağlayıcıları ve dijital tabela ağı üreticisi, dijital medya dışındaki medyayı kullanmanın faydalarını size en iyi şekilde anlatacaktır (Doh). Ve faydaları duyduktan sonra, bu yeni teknolojinin إعلانın Holy Grail'i haline geldiğini düşünerek affedebilirsiniz. Bununla birlikte, yeni bir medya olarak, dijital ev dışında ve birçok dezavantajla ilgili olarak hala birçok belirsizlik var.

Reklam ve bilgi için dijital ekranları kullanmak kesinlikle yararlı bir araçtır ve aşağıdakiler dahil pek çok avantaj getirir:

• Müşterinin dikkatini çekme ve satın alma kararlarını etkileme konusunda iyi
• Yaratma maliyetini ortadan kaldırır ve basılı kampanyaları dağıtmak.
• Anlıktır ve promosyonları gerçek zamanlı olarak değiştirme olanağı sunar
• Reklam alanını satarak gelir akışı olarak kullanılabilir
• Özellikle dış mekan dijital tabelaları dikkat çekecek kadar yeni ve bu nedenle farklıdır [19659002] Ancak reklamlar için dijital ekranların kullanılması ve bunlardan haberdar olduğunuzdan emin olmanın dezavantajları, beklentileri yönetmenize ve gelecekteki yatırım getirinizi (ROI) hesaplamanıza yardımcı olabilmenizi sağlar.

Dezavantajlar

Yatırım getirisinin hesaplanması zor olabilir. Dijital ekranların yüklenmesinde yüksek bir başlangıç ​​harcaması vardır ve ekran hasarları ve onarımı gibi kazalar ile satış artışlarını denerseniz ve hesaplarken ROI karmaşık hale gelebilir. Bununla birlikte, dijital tabela ekranlarının güvenlik açığı, ilave bir onarım maliyeti gerektirmeyen bir LCD muhafaza ile korunabilir.

Hala yeni ve geliştiriliyor – ve bu nedenle köşede her zaman daha iyi, daha ucuz ve etkili bir çözüm olacak. Teknoloji fiyatları hala düşüyor ve fiyat ve teknoloji doğru olana kadar birçok potansiyel montajcının bekleme oyununa girmesine neden olabilir.

Birden fazla ortak gerektirebilir – Birçok kampanyada yer alan LCD muhafazaları, ekranlar, medya oynatıcıları, içerik ve ağ gibi donanımlarla tek bir projede dört ya da beş farklı şirket yer alabilir.

Anlayış eksikliği – anlayış eksikliği yüzünden yapılan genel hatalar var. Zayıf içerik, yanlış yer ve yanlış ekran özellikle taleplerin farklılaşabileceği dış mekan dijital tabelalarda özellikle yaygındır.

Çevre – Dijital ekranlar güç gerektirir ve bu nedenle yeşil olduklarını iddia edemezlerken, geleneksel yazdırma ortamlarının basılmasında, kurulmasında ve değiştirilmesinde yüksek enerji kullanımı vardır.

Birçok kampanyanın ardındaki açık bir amacı yok – birçok insan, sistemin etkinliğini etkileyebilecek açık bir amaç olmadan dijital tabela üzerinde çalışıyor.