التسويق الرقمي

التصوير الرقمي كيف تقنية تغير؟

Fotoğrafçılık her zaman hayatımızın bir parçası olmuştur. İnsanlara değerli anıları yakalama – hem iyi hem de kötü – yardımcı oldu. Yıllar boyunca, fotoğraf ekipmanı ve teknikleri kendi sanat biçimi haline gelmiştir. Teknoloji, profesyonel bir fotoğrafçının ticaretini yaptığı peyzajı sürekli değiştirerek gelişmeye devam ediyor. Burada

Dijital Teknoloji Nedir?

Genellikle, 1 veya 0 olan ikili veya dijital mantığı kullanan parçaları kullanan herhangi bir sistem olarak tanımlanır. Aracınız veya ekipmanınızın bir mikro denetleyicisine veya içindeki işlemciye ya da basit bir karar vermeyi gerçekleştirebilen bir yazılım ve depolama birimi kullanıyorsa, kullandığınız ekipman dijital teknolojiden fayda sağladığı anlamına gelir.

Dijital Fotoğrafçılık nedir?

basit terimlerle, dijital teknolojiyi kullanarak görüntü yakalamak için fotoğraf kullanarak demektir. Geçmişte, fotoğraf filmi fotoğrafçılığın ana unsuruydu. Fakat ilerleme ve gelişme yoluyla fotoğraf, dijital teknolojiyi kullanarak bir sonraki aşamasını onun gelişiminde almıştır. Dijital teknoloji ile, resimlerinizi hiç düşünmediğinizden daha çok basabilir, depolayabilir, gösterebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz! Fotoğraflarınızı saklamak için ekipmanınızı kullanabilirsiniz veya bilgisayarınız varsa, fotoğraflarınızı bilgisayarınızın sabit diskine aktarabilir ve depolayabilirsiniz.

Dijital teknoloji ile adım attığınızda, kesinlikle geleneksel fotoğrafçılığınızı değiştirmiştir pek çok yönden.

• Bu teknoloji ile artık film satın almanız gerekmeyecek. Çekilen çekimi inceleme imkânınız vardır ve çekim şeklini beğenmiyorsanız, daima görüntüyü tekrar yakalayabilirsiniz. Negatif bir israf kalmadığı için tasarruf etmenize yardımcı olur.

• Dijital teknolojinin depolama kapasitesi çok büyüktür – resimlerinizi kolayca depolayabilir ve güzel anılarınızı istediğiniz süre boyunca saklayabilirsiniz. Öte yandan geleneksel fotoğrafçılık bunu yapamaz ve bunları bastırmak için daha fazla para ödemeniz gerekecek.

• Dijital fotoğrafçılık isterseniz bunları da basabilmenizi sağlar. Dijital görüntülerinizi basmak istemiyorsanız, bunları silmek ya da gelecekteki kullanım için bilgisayarınızda saklamak.

• Dijital teknoloji, görüntü yakalandıktan hemen sonra görüntülerinizi gözden geçirmenizi ve düzenlemenizi sağlar. Geleneksel fotoğrafçılığın görüntü gözden geçirilip düzenlenebilmesi için daha çok aşamaya ihtiyaç duyulmaktadır ve her aşamada ilave zaman ve para gerekmektedir

• Dijital teknolojiyle, geliştirmeleri gerçekleştirebilir ve eklenen metin veya hatta tarih gibi bilgileri ekleyebilir . Bu işlem genellikle kamera içerisinde yapılabilir.

• ISO hızı ayarları daha kolay değiştirilebilir. Aslında, tüm film ayarlarının geleneksel bir film kamerasına kıyasla bir dijital fotoğraf makinesinde ayarlanması ve ayarlanması çok daha kolaydır.

• Bir müşteriyi vururken zamandan tasarruf sağlar ve yatırımda daha hızlı dönüş sağlar, çünkü geleneksel yollar fotoğraf görüntüsünün müşterilere resim sonuçlarını göstermek için daha fazla zaman aldı.

• Son zamanlarda kullanılan kameraların taşınması biraz daha kolaydı. Bunlar kullanışlı ve hantal değil.

• Dijital fotoğraf yazıcıları ve neredeyse her yerde bulunan bilgisayarlar var. Bunlar, pahalı işleme ekipmanlarının maliyetini ortadan kaldırıyor – karanlık odalar artık geçmişte kaldı.

Dijital teknolojinin fotoğraf endüstrisinde yaptığı değişikliklerden bazıları. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, yerel dijital fotoğraf makinesi mağazasını ziyaret edin ve bazı sorular sorun. Profesyonel fotoğrafçılar düşünülerek tasarlanmış bir mağazayı ziyaret ettiğinizden emin olun – orada satış temsilcileri, tipik bir zincir mağazadaki yerel katipten çok daha bilgili olacaklar.