التسويق الرقمي

Dijital Televizyonla İleri Reklamcılığın Yayıncılara Büyük Gelirlere Nasıl Yardım Sağladığı

Reklam geliri uzun zamandır bağımsız yayın şirketlerinin yaşam kanını oluşturuyor. Bununla birlikte, televizyon teknolojisindeki gelişmeler, özellikle etkileşimli televizyonun gelişmesi, yayıncıların إعلان geliri üretme yollarının sayısını artırdı ve gelişmiş reklamcılık yöntemleri doğurdu. Ayrıca, bir reklam modu olarak televizyonun gençleştiği anlamına geliyordu.

İnteraktif televizyon yayıncılıkta en önemli gelişme olmuştur, ancak daha geniş bir reklam yöntemi yelpazesi anlamına gelmiştir. Reklam, teknoloji gelişimine, içerik hedefli reklamcılığa, örneğin reklamverenlerin yalnızca piyasada gerçekten olanlara erişmesine izin vererek gelişti.

Ayrıca, reklam ekleme teknikleri, ulusal bir yayılmadan ziyade yerel pazarlara yönelik ürünler gibi ilgili kitlelere kitlesel reklam vermeyi mümkün kıldı ancak dinamik reklam eklemenin geliştirilmesi, reklam yayıncılığındaki esneklik sayesinde daha fazla potansiyel yarattı.

İleri teknoloji, dijital yayınlardaki etkileşimli yeteneklerle, izleyicilerin yalnızca izlemek istedikleri programları değil, aynı zamanda görüntülemeleri gereken reklamları seçebilmelerini sağlayan reklamcılığın da geliştiği anlamına gelmektedir. Bu seçim özgürlüğü başlangıçta, reklamları atlama yeteneği geldiğinde geldi; bu, reklam molaları sırasında odadan çıkma arzusunun etkili bir şekilde yerini alan bir özellikti. Televizyon reklamı için bu sevecenlik eksikliği, bir televizyon reklamının etkililiğinin düşük olduğunun bilindiği gibi, sektör tarafından uzun zamandır bilinmektedir.

Geleneksel bir televizyon reklam kampanyasına yapılan yatırımın geri dönüşü düşük, çünkü mesaj büyük bir kısmı piyasada olmayan herkese gönderiliyor. Örneğin, 2 milyon insan Pazartesi gecesi filmini izliyorsa, bu videonun yalnızca küçük bir yüzdesi yeni bir araba satın almayı düşünüyor olabilir. Ve, bu rakamın, sadece küçük bir yüzdesi piyasaya bir Lexus arabası tarafından olurdu. Bu nedenle, Lexus televizyon reklamlarında düşük getiri bekleyebilir.

Ancak, dijital televizyon hizmetlerine yönelik hedefli reklamcılık sayesinde, yalnızca Lexus'la ilgilenenlerin reklamı görüntülemeyi seçmesi artık mümkün. Elbette, reklamın kendisi hala makul bir maliyetle oluşturulmalıdır, ancak daha iyi bir geri dönüş şansı önemli derecede artmaktadır. Bunun nedeni, reklamın belirli görüntüleyenlere yönelik olması ve motorlu araç geçmişi hakkında bir program izleyicisinin motorlu arabalara ilgi duyan kişiler tarafından izlenmesi muhtemel olmasıdır.

Bu programı hedef alarak, izleyicilerin gelişmiş özelliklere sahip yeni bir araba, bazen de bir Lexus satın almak isteyecekleri daha olası. Şimdi, 2 milyon izleyicinin ufak bir yüzdesi yerine, reklama bakmayı seçen 2.000 görüntüleyenin önemli bir yüzdesi aslında satın alacak veya en azından arabayı satın almayı düşünecek ve satın alacak.

Reklam ekleme, avantajı bir adım daha ileri götürür; izleyiciler, set üstü kutusunun dijital özellikleri aracılığıyla daha fazla bilgiyi keşfedebilirler. Belirli bölgelerdeki veya bölgelerdeki satış promosyonları, reklamda gösterilen belirli Lexus özellikleri veya hatta Lexus otomobillerinin tümü ve fiyatları hakkında bilgi veren Windows bilgi getirilebilir.

Özünde, izleyici dijital platform aracılığıyla eksiksiz bir broşüre erişebilir. İzleyicilerin diğer araç üreticilerinin sunduklarına bakmaları ve ana konuyla ilişkili reklamların öncelikli olması da mümkündür.

Tabii ki, bu reklamcılık yönteminin dinamik unsuru, yayıncılar için reklam alanı satacak reklamverenlerin hemen hemen bitmeyen bir listesi anlamına geliyor. Reklam alanının duygusu, zamanla sunucunun varlığı arasında değişti; bu nedenle, 90 saniyelik yayın süresini kullanan üç araba reklamı yerine izleyiciler tarafından herhangi bir zamanda yedi kat daha fazla erişilebiliyor.

Gelişmiş reklamcılık 'ın açıkça görülebileceği faydalarla, reklamverenler etkileşimli televizyonun sunduğu özelliklere hızlı bir şekilde dönüş yapıyor. Fakat dijital interaktif televizyondaki gelişmeler, daha fazla reklam imkânı yarattı.

Sadece içerik hedefli reklamlara sahip olmakla kalmıyor, reklamlardaki getiri oranını büyük oranda iyileştirdik, ancak dinamik reklam ekleme imkânı gelişi, daha fazla şirketin kendi ürünleriyle ilgili programlamadan faydalanabileceği anlamına geliyor. Bu da, yayıncıların reklam gelirlerinde bir artış potansiyeli olduğu anlamına geliyor.