التسويق الرقمي

Dijital Ürüne 5 Adım Formülü

Dijital bir ürün oluşturmaya çalışıyor musunuz? Zorunda değilsin. Yüksek kaliteli bir bilgi ürünü oluşturmak, bu kadar zor değildir.

Ürün yaratma adımlarını atıp oluşturulmasını sağlayalım.

1. Bir niş bul.

İlgilendiğiniz veya bir yeteneğinizin olduğu bir niş bulabilirsiniz. O zaman soruyu cevaplayın, "İnsanlar bu niş içinde para mı harcıyor?"

Bu niş içinde satılık ürünler olup olmadığını görmek için bak. Amazon, Dummies, dergilerde kitaplar var mı? Koçluk var mı? Evet ise, o zaman insanlar bu nişta para harcamayı diliyorlar.

İnsanların aslında

2 satın alacağı sağlam bir ürün fikri bulmak için araştırmayı yapmanız gerekecek. Çözmek için acil bir sorun bulun.

Bir ürün oluşturamazsınız ve insanların bunu satın alacağını umabilirsiniz. Nişinizde bulunan insanlar sorun yaşamalı. Ve çözüm için ödeme yapmaya istekli olmalılar.

Şimdi insanların sahip olduğu ancak çözüm için para ödemek istemediği bazı طبعة sorunları var. Örneğin: Tuvaletin nasıl açılacağı basım problemidir. Ancak çoğu insan konuyla ilgili bir video dersi veya e-Kitap satın almaz. Şimdi cevaba ihtiyaçları var ve çevrimiçi olacaklar ve bilgilerini ücretsiz alacaklar.

İnsanların forumlara giderek çözme konusunda çaresiz kaldığı sorunları bulabilirsiniz. Ayrıca niştaki kursları ve kitapları da satın almalısınız. Sonra onları tarar ve neyin eksik olduğunu, neleri bırakabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

3. Sorunun çözümünü bulun.

Burada bir problemi çözüyorsun. Bir problem bir çözüm. Alanınızda uzman olmanız gerekiyor. Çözümü araştırın.

Şimdi eğer uzman değilseniz, bunu durdurmasına izin vermeyin. Ürünü sattığınız insanlardan daha fazlasını bilmek zorundasınız. Bir ara olabilir ve yeni başlayanlara satış yapabilirsiniz.

Her şeyi bilmek zorunda değilsiniz, ancak ne kadar çok ürün ve gelecekteki ürünler yaratmanın o kadar kolay olacağını biliyorsunuz.

4. İfade et.

Ürününüzü nasıl paketleyeceğinizi belirleyin. Bir e-kitap, video kursu veya bir ses dersi yapacak mısın?

Burada dijital ürününüz için bir anahat oluşturmak için bir formül.

Aldığınız kitap ve derslerden önemli noktaları not düştü. Ana konular olarak en az 5 ila 10 kullanın. Şimdi her ana nokta için 5 ila 10 alt konu yazınız. (Burada panik yapmayın, bu konuyla ilgili kitaplar ve kurslar okuduğunuzu unutmayın.) Şimdi her alt konu için bazı madde işaretleri ekleyin.

Mermi noktalarının ve alt konuların her birine bir paragraf yazın.

Dijital bir ürün elde etmenin en kolay yolunu yazmak istemiyorsanız bir ses kaydetmektir. Nesnenizde 20 dakika konuşacak ve daha sonra ses kaydını satacağınız taslağı kullanın.

Başlamak için yapıştırma noktasını aşmak için PLR (private label rights) ile başlayabilirsiniz. Sonra kendi kelimelerinize yeniden yazabilirsiniz. Ve elbette her zaman dışarıdan kaynak sağlayabilirsiniz.

5. İşlemi tekrarlayın.

İkinci dijital ürününüzü oluşturduğunuzda, ilk ürününüze "upsell" olarak sunabilirsiniz. İster inanın ister ilkinden sonra, ürün oluşturmanın daha kolay ve daha kolay olur.

Şimdi e-Kitabınızı alın ve video kursuna dönüştürün. Bir video dersi için daha fazla para ödeyebilirsiniz.

Bu o. İlk dijital ürününüzü tamamladınız.

O kadar çok insan kendi ürünlerini üretemediklerini her bahaneyle düşünür. Bahaneniz yok. Formülün var.