التسويق الرقمي

Dijital Ürünler Online Nasıl Satılır?

İnternet sadece insanların fiziksel ürünleri çevrimiçi olarak satın almasına değil, dijital ürünler satın almasına da izin veriyor. Dijital bir ürünün biçimi, herhangi bir şey olabilir – doğrudan bilgisayarınıza indirildiği sürece. Bir video, e-kitaplar, web siteleri, resimler, müzik ve hatta fikirler olabilir. Dijital ürünlerinizi pazarlamak doğru kanal üzerinden yapılmalıdır.

Kindle okuyucularından Amazon'da satılık müzikleri ve e-kitapları kolayca yerleştirebilirsiniz. Kendi e-Kitabınızı kolayca yazmanıza ve yayınlamanıza izin veren en büyük çevrimiçi perakendecilerinden biridir.

Her çeşit ürünü satıyorlar ve dijital ürünler de dışarıda tutulmuyor. Ürününüzü satışa çıkarmak için hiçbir ücret ödemezsiniz ve ürün satıldıktan sonra yalnızca ücretlerini düşerler.

Bir çok insan, en tuhaf ama ilginç programları yaratarak kolay para kazanmıştır. IPad, iPhone veya iPod'unuz varsa, Apple Store'da bir sürü garip ama ilginç uygulama olduğunu bileceksiniz. Ayrıca, uygulamaların içerik oluşturucularının bu uygulamalarla yönlendirildiğinden emin olabilirsiniz.

İşinizi Apple uygulama mağazası dışında başka bir ürünle satabileceğiniz çok sayıda teklif web sitesi var. eBay, ürününüzü satmak için bir web sitesinin sadece bir örneğidir. Ayrıca resimler, programlar ve hatta web sitesi gibi farklı dijital ürünler için özel teklif siteleri de vardır.

Elektronik ürünlerinizi satmak için herhangi bir aracıyı kullanmak istemiyorsanız bir satış sayfası oluşturabilir ve kendi başınıza barındırabilirsiniz. İyi bir satış sayfasının, kullanıcıları ürününüzü satın almaya ikna edebilmesi gerekir ve bu, satış sayfanızda çok fazla bölünmüş test gerektirir.

Reklamverenlerin dijital ürününüzdeki kelimeyi yaymasına yardımcı olacak bir ortaklık programı başlatın. Sizden komisyon almak için dijital ürün satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak gözden geçirme ve satış sayfası oluşturmaya yardımcı olacaklardır.