التسويق الرقمي

Dijital ve Ofset Baskı Arasındaki Fark

Çoğu insan gibi, yerel yazıcımın işimi tamamlamak için en iyi yolun ne olduğuna karar vermesine izin verirdim. Bu tür bir karar verme sürecinin, arabamı dükkana getirip, iyi eğitimli, deneyimli teknisyenlerin bana aracımın durumu hakkında bir değerlendirme yapmasına izin verdiğinin farkına vardım. Genellikle bu değerlendirme, daha sonra banka hesabınız için mekanik için daha yararlıdır – aynı yerel veya uluslararası طبعة şirketleriniz hakkında da söylenebilir.

Hangi tür baskı şirketini kullanacağınıza karar verirken sahip olmanız gereken en basit bilgi basit – dijital veya ofsettir. Her iki baskı türü de ihtiyacınız olan baskı türüne bağlı olarak çok etkilidir ve baskı şirketlerinin sizin için en iyi olanı kararlaştırmasına izin vermek yerine sizin için en uygun olanı siz belirlersiniz.

Eski ve daha yaygın kullanılan baskı biçimi ofset baskıdır. Ofset baskı orijinal olarak 1875 yılında icat edildi ve metal, teneke üzerine basmak için kullanıldı. Ancak, 1903 yılına kadar, Irak Washington Rubel'in kağıt üzerine baskı yapabilecek bir ofset baskı makinesi oluşturmamıştı. Ofset baskı ile kağıt üzerine baskı yapmak, 100 yıldan daha eski ve bugün hala uygulanan bir tekniktir.

Ofset baskı tekniği olarak kullanılmasının faydaları nelerdir?

  • Tutarlı Yüksek Kalite Görüntüler
  • Baskı plakaları ile hızlı üretim
  • Plakalar 1 milyondan fazla baskıya dayanabilir
  • Maliyet

Yukarıda belirtildiği gibi – ofset tekniğini kullanarak baskı yapmanın birçok avantajı vardır. Baskı ofsetini düşünen herkesin bilmesi gereken en faydalı olanı maliyettir. Ofset, ticari baskı miktarlarında çok yüksek kalitede baskılar üretmek için en uygun maliyetli baskı yöntemidir. Bu sadece anlamına gelir – onun & # 39; Sadece binlerce baskı miktarını planlıyorsanız, maliyet etkin olur. Daha az miktarlarda baskı için, yarı eşdeğer – dijital baskı ofset baskılarını düşünmek isteyebilirsiniz.

Dijital baskı, baskı şirketlerinin benimsediği en yeni baskı tekniğidir ve hemen hemen tüm baskı şirketleri bir seçenek olarak dijital baskı sunmaktadır, tüm baskı şirketleri bir seçenek olarak ofset baskı sunmamaktadır. Bu not edilmelidir.

Dijital Baskı'nın faydaları nelerdir?

  • Değişken Veri Baskısı
  • Daha az kimyasal ve kağıt atıklar
  • UV ve füzer sıvısı
  • Hızlı dönüş süresi

Dijital Baskı'nın bir baskı tekniği olarak oynadığı en faydalı rol, değişken veri baskısıdır. Değişken veri yazdırma, pazarlamanın en iyi saklanan sırlarından biridir ve bir pazarlama biçimi olarak kağıt kullanan herkesin bilmesi gerekir. Değişken veri pazarlamayla, seçtiyseniz, belirli pazarlama demografilerine, şirketlere veya kişilere hedeflenmiş öğeleri yazdırabilirsiniz. Ofset baskıdan farklı olarak, kağıt baskı pazarlamanın geleceği.

İhtiyacınız olan iş için en iyi yazdırma türünün ne kadar tartışacağını ve ne zaman karar verdiğini belirlerken, bu uygulamayı en iyi şekilde kullanırsınız.

Çok fazla malzemeye ihtiyacınız varsa, acele etmeyin ve her şeyin aynı görünmesini istediğiniz gibi seçin.

Küçük veya orta ölçekli bir baskıya gereksiniminiz olursa ve malzemeleriniz için her biri için farklı bilgi parçaları kullanarak, yönteminiz olarak dijital baskıyı seçmekten daha çabuk yapılır. Hem dijital hem de ofset baskı kendi yollarıyla son derece faydalıdır ve bu iki popüler baskı formunda eğitim alarak uzun vadede sizin için en iyi yöntemin hangisi olduğunu belirleyebilirsiniz.

Hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlar.