التسويق الرقمي

Dijital Video İndirme

Siber dünyadaki en sıcak trendlerden biri, internetten, bilgisayarınızdan, iPod tarzı eğlence cihazınızdan veya daha fazlasından cep telefonunuza video indirme işlemlerinin patlaması. Microsoft, Windows Mobile tabanlı aygıtlara karşıdan yüklemek üzere MSNBC.com, Food Network, FOX Sports ve IFILM Corp.'un video içeriği de dahil olmak üzere her türden günlük televizyon programcılığına video bağımlılığı sağlayan MSN Video İndirme sürümünü başlattı.

Microsoft Windows Mobile tabanlı Taşınabilir Medya Merkezi'nin başlatılmasından bu yana, CinemaNow Inc., MLB.com, MSNBC.com, MSN Müzik, MTV Networks Müzik, Napster Inc., SnapStream Media dahil olmak üzere 20'den fazla yeni içerik ortağı Inc. ve TiVo Inc., özellikle Windows Mobile tabanlı çoklu ortam aygıtları için biçimlendirilmiş çevrimiçi video hazırlamayı kabul etti.

Microsoft'un premium hizmetine abone olan kişiler, Web sitesinden almak istedikleri içeriği seçebilir. Dijital videolar, her gün Taşınabilir Medya Merkezleri ve diğer cihazlarla senkronize edilmeye hazır bir Windows Media Player 10 kütüphanesine indirilir. Video içeriği, videoyu oynatan cihazlarla uyumludur ve Taşınabilir Medya Merkezleri için optimize edilmiştir.

Google Video, televizyon yayıncılığından dinozor belgesellerine, haber programlarına kadar her şeyden televizyonda yayınlanan içeriğin giderek artan bir arşivini aramanıza olanak tanır. Mobilyalı içeriğe ek olarak, Google ayrıca içerik yüklemek isteyen herkesin videolarını da barındırmanıza izin verir. Yükleme programı gerekli haklara sahip olduğunuz sürece (telif hakkı, ticari markalar, tanıtım hakları ve içeriğinizle ilgili diğer tüm haklar dahil olmak üzere) videoları Google Video'ya elektronik olarak göndermenizi sağlar. Videolarınızı Google'a göndermek için sadece yükleme aracını kullanın. Canlı yayına geçmeden önce, videonuzun hesabınızı takip edebileceğiniz bir dizi adımdan geçmesi gerekiyor.

Videonuzu yükledikten sonra, başlığı ve açıklaması da dahil olmak üzere videonuzla ilgili bilgileri girmelisiniz. Doğrulama işleminden sonra, videonuzun kullanıcılar tarafından arama, önizleme, satın alma ve oynatma için kullanıma sunulması sağlanacaktır. Videonuzu Google'a yükledikten sonra istediğiniz zaman video ekleyebilir, her videoyla ilgili bilgileri güncelleyebilir veya videonuzu programdan kaldırabilirsiniz.