التسويق الرقمي

Dijital Yağmur Yapmak

Günümüzün dijital çağında etkili bir pazarlamacı olmak için, çevrimiçi pazarlamacılar tarafından kullanılan temel kavram ve stratejileri anlamak zorundasınız. Günümüz pazarlamacısı, dijital yağmurun, çevrimiçi iş sonuçları oluşturma hakkında olduğunu anlayan dijital bir yağmur makinesi olmalı. Dijital yağmur, pazarlamacıların müşteri adaylarının nasıl üretileceğini ve birden fazla platform ve teknolojide dijital olarak oluşturulmuş çevrimiçi tüketici davranış verilerinin nasıl değerlendirileceğini bilmesiyle başlar. Özünde, günümüzün dijital yağmur makinesinin, müşterileriyle nerede ve nasıl bir araya geleceğini dijital bir el sıkışma ile bilmesi gerekiyor.

Ancak, dijital yağmur yağıcı olmayı hedefleyenlerin, dijital yağmur oluşturmaya başlamadan önce pazarlama prensiplerini anlamaları gerekiyor. Dijital pazarlamanın, bir tarafın bir değer karşılığı karşılığında bir tüketici ihtiyacını karşılamak için bir pazar yarattığı bir değişim olduğunu anlamalılar. Çoğu zaman, bu değer para birimidir, ancak aynı zamanda bir takas düzenlemesi de olabilir, ki bu durumda sağlayıcı, karşılığında eşit değerde olduğunu düşündüğü bir şey alır.

Herhangi bir işlem gerçekleşmeden önce, pazarlamacılar öncelikle tüketicinin ihtiyaçlarını değerlendirmelidir. ya da istekler ya şu anda karşılanmamış ya da sadece kısmen tatmin olmuş durumdadır. Ürün ve / veya hizmet kavramları, tüketici kabulü ve üretim canlılığı hakkında geri bildirim elde etmek için geliştirilmiş ve test edilmiştir. Daha sonra, pazarlamacı yeni veya uyarlanmış ürün için ne tür bir pazar olacağını belirlemek ve öngörülen satış hedefleri ve yatırım getirileri temelinde seri üretimin maliyetini / faydasını hesaplamak zorundadır. Fiyatlandırma, dağıtım, promosyon ve müşteri hizmetleri lansman öncesinde iyi düşünülmelidir.

Temel olarak sağlam bir pazarlama bilgisiyle, bir Facebook ve Twitter hesabı oluşturup dışarıda tutmaktan ziyade, başarılı bir online yağmur makinesi olmaktan çok daha fazlası var. promosyon mesajları. Günümüzün dijital yağmur üreticilerinin, geleneksel pazarlama ilkelerini tüketici davranışlarını, yaşam tarzlarını takip edenleri ve içerik tüketim tercihlerini çevrimiçi olarak hedefleyen yeni platformlarla nasıl entegre edeceğini bilmesi gerekiyor. Yağmur makinesinin hedef pazarında mümkün olan her şeyi bilmesi gerekiyor. Ne zaman ve ne sıklıkla çevrimiçi olurlar? Ne ararlar ve bilgi ile nasıl etkileşirler? Ürün çıkarlarını ve satın alma kararlarını kim ve ne yönde etkiliyor? Sosyal içeriği paylaşıyor mu yoksa gözlemliyor mu? Ve hangi teknolojiler dönüşüm olasılıklarına yardımcı oluyor ya da engelliyorlar?

Bunlar, çevrimiçi yağmur üreticilerinin dijital pazarlama stratejilerini keskinleştirmek için sürekli olarak cevap aradığı sayısız sorudan sadece birkaçı. Ve diğer yeni platformlar gibi, başarının anahtarı da her bir pazarlama aracının faydalarını ve eksikliklerini anlamaktır. Yiyecek hazırlama ve ortamın görsel doğası göz önünde bulundurulduğunda, YouTube, restoranların veya gıda ürünlerinin pazarlanması için mükemmel bir kanal olabilir. Ancak teknoloji ürün ekipmanı tartışmaları, LinkedIn grupları veya teknoloji forumları için daha uygun olabilir.

Doğru dijital pazarlama kanallarını seçmek sadece ilk engeldir, çünkü tüketicilerin sizin ilginizi çekmeye yönelik girişimlerinize nasıl tepki verdiklerini anlamak önemlidir. teklif ediyorsun. Kopyalama ilgi çekiciyse ücretli arama motoru metin إعلانını tıklamaya müsait mi? Favori medya sitelerinden birinde zengin bir medya reklamı, onları yeni potansiyel müşteri kategorisine mi yerleştirecek? Ya da yakınlardaki bir kuruluşa gittiğinizde sizi ziyaret edecekleri zamana dayalı bir mobil teşvik mesajı göndermek daha iyi olur?

Onları farkındalıktan ve bilgi toplamadan çevrim içi pazarlama hunisine geçirdikten sonra, yağmur yağdı. Ama hafif bir güneş duşu mu, sağanak sağanak mıydı? Müşteri sadakatini teşvik etmeye yardımcı olmak için yüksek güçlü sosyal müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) girişimi başlatmanın zamanı geldi. Site izleme araçlarını kullanarak, benzersiz ilgi alanlarına daha iyi hizmet verebilir ve yalnızca veritabanı pazarlama girişimlerinizde ilgili ürün tekliflerini sunabilirsiniz.

Dijital yağmur üreticisinin, mevcut müşterilerin uygun ürün deneyimlerini paylaşmalarını kolaylaştıracak şekilde bilmesi gerekir. çevrimiçi etkileyicileri ağızdan pazarlama çabalarının sözünü hızlandırmaya teşvik ediyor. Sosyal medya da birçok marka tarafından 7 gün 24 saat hizmet veren bir müşteri kanalı olarak kullanılıyor. Rainmakers, Twitter ve Facebook gibi popüler kanallarda daha az yalvaran geri bildirimleri dinleyebilir ve bunlara cevap vermelidir.

Başarılı bir dijital yağmur üreticisi olmak, temel pazarlama bilgisi ve deneyimini, satış sanatını olumlu bir duruş ve doyumsuz bir susuzluk gerektirir. Verimliliğinizi artırabilecek metriklerin bilgi ve değerlendirilmesi

Okurlarımdan işlerini büyütmek için yeni dijital ve sosyal medya platformları kullanmanın pratik yolları hakkında bilgi ve öğrenim paylaşımı konusunda tutkuluyum. E-posta güncellemelerini kaydederek ve dijital raindance kucaklayarak düzenli yayınlarımı takip et.