التسويق الرقمي

Dijital Yakınlaştırma Veya Optik Zum Hakkında Karar Verme

Çoğu dijital kamera, hem dijital hem de optik zumdan keyif almanızı sağlar. Ancak, bu ikisinin tam olarak ne olduğunu bilmediğiniz sürece, bu iki kişi genellikle ortalama kamera alıcısını karıştırır.

Optik zoom, 35 mm'lik bir film kamerasındaki zoom objektife çok benziyor. Kameranızın lensinin uzunluğunu değiştirir ve konuyu size yaklaştırır. Optik zum, resmin kalitesini korur. Dijital zoom farklı çalışır. Sadece fotoğrafı çeker ve onu eker, sonra kalan kısmı büyütür. Fotoğrafın kalitesinin bazen çok fazla azalmasına neden olur.

Bu, çıktı açısından ne anlama geliyorsa, dijital zum ile bir nesnenin daha büyük bir görüntüsüne sahip olabilirsiniz, ancak görüntünüz odaklanmamış hale gelecektir. Detaylar kaybolur. Mümkünse kameranızın dijital yakınlaştırma özelliğini kapatmak en iyisidir. Bu, dijital yakınlaştırma genellikle optik bir uzantısı olduğu için otomatik olarak yakınlaştırmanızı engeller.

Bir konuya daha yakından bakmak istiyorsanız ancak resminizin kalitesinin hala iyi olmasını istiyorsanız birkaç şey yapabilirsiniz. Fotoğrafı çektiğinizde daha yakına hareket etmeyi deneyin. Çoğu zaman sadece bir ya da iki kişi hile yapar. Bu mümkün değilse, kameranızı en yüksek dosya boyutunda bir fotoğraf çekecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, yalnızca istediğiniz konuyu dahil etmek üzere kırpılabilen bir fotoğrafla sonuçlanacak, ancak yine de net bir görüntüye izin verecektir.

Dijital zoom yerini aldı. Fotoğrafınızın tek hedefi internetse kullanılabilir. Fotoğraf çevrimiçi, kamerada çok daha düşük kalitede olabilir ve e-posta yoluyla gönderildiğinde veya bir web galerisine gönderildiğinde hala kabul edilebilir görünüyor. Amacınız yazdırıyorsa, daha büyük bir optik zoom'a sahip olan ve dijital zumu devre dışı bırakan bir kamera arayın. Resimleriniz, istediğiniz kadar yakın olmasalar bile, sonunda daha iyi olacak.