التسويق الرقمي

Doğru Sürümü Seçme – Dijital Kopyalama veya Dijital Kopyalama Karşıtlığı Etkileşimi?

40 yaşın altındaki okuyucuların yüzde altmışı, tabletlerde basılı bir okuma deneyimi tercih ediyor ve 40'ın üstünde yüzde 57'si aynı zamanda bu deneyimin basit bir kopya baskısı biçiminde tercih edilmesini, son PEW raporu, Mobil Haberin Geleceği'ni ortaya koyuyor . Aynı zamanda, çevrimiçi eşleme, zengin medya, bonus görüntüler ve çoğaltılamaz olmayan bir sürüm tarafından sunulan video içeriği gibi gelişmiş bileşenler, web gezintisinde daha deneyimli ve rahat olan başka bir okuyucu grubuna hitap ediyor.

ABD Yetişkinlerin tablet veya akıllı telefon sahibi olması nedeniyle, her dergi ve gazete yayıncısı, okuyucularına, okuyucunun kullanabileceği herhangi bir platformda erişilebilen sezgisel bir biçimde en yeni teknolojiyi sunmak istiyor.

İşte hızlı bir 'ne ve nasıl' Dijital çoğaltma ve dijital interaktif sürüm.

Dijital Kopyalama: Dijital kopyada aynı editoryal, fotoğraf dergi ve dergi basılı sürümünün reklamları bulunur. Bazı yayınlar, her yayının içerik ve tasarımının orijinal basımla aynı olduğunu göz önünde bulundurarak, kullanılan gönderim cihazını yerleştirmek için yeniden biçimlendirilebilir. Bazı çoğaltma sürümleri, reklamverenin tercihine dayalı olarak طبعة sürümüyle aynı إعلانı olmayabilir.

Dijital kopya ağırlıklı olarak PDF'de yayınlanır ve diğer yöntem yayının tüm sayfalarını JPEG veya PNG görüntülerine dönüştürmektir ve

Dijital Yinelemesiz / Etkileşimli baskı: 'Yinelemeyen' veya 'etkileşimli' baskının etkileşimli zenginliği vardır. köprüler, gömülü yorumlar, videolar ve diğer çoklu ortam özellikleri gibi medya. Bu etkileşimli sürümler genelde basılı derginin aynı içeriğini ve temel kimliğini korumakla birlikte, çevrimiçi kitleyle okumak üzere dizayn edilmiş ve sıralanmıştır. Yazı ve reklamcılık içeriği basılı sürümden farklıdır. Bazı baskılarda bile baskı tecrübesini artırmak için sayfayı çeviren ses efektleri bulunur. Okuyucu ile editör arasındaki etkileşimi kolaylaştırmak için genellikle bir makalenin alt kısmında bir e-posta bağlantısı verilir.

Dijital sürümler iki farklı yolla gönderilir:

Çekme Teslimatı Yöntemi: Abone, e-posta yoluyla bir bildirim gönderir yeni sürümün varlığı hakkında. Bu basımın erişimi sınırlıdır ve okuyucu tarafından tercih edilen abonelik döneminde veya belirli bir sayının tek bir kopyası için yayına erişmek için aboneye güvenli bir web sitesinde benzersiz bir kullanıcı adı ve şifre verilir. [19659002] Gönderilen Teslimat Metodu: Abone, indirilecek bağlantıya sahip bir e-posta uyarısına veya dergi sayısal sürümünü indirmek için bir ek dosyaya gönderilir. Dergi daha sonra bilgisayara indirilir.

Dijital baskılar piyasası son yıllarda hızla geliştiğinden, birçok okuyucu sayısal sürümlerle ilişkili tüm teknolojileri tanımayabilir. Birçok kendi tableti ve akıllı telefonu olmasına rağmen, telefon üzerinden bir baskı versiyonu gibi dijital bir kopyaya dokunmaya hâlâ alışıyorlar. Onlar için büyük bir adım olan bu, çoğaltma yapmayan modelin daha yeni sürümüne ek bağlantılarla ve gösterişli grafiklerle hemen uyum sağlamaya hazır değildir.

Yayıncının bakış açısından, bir kopya karşılaştırıldığında daha ekonomiktir dijital dergi satıcıları yayıncılara ücretsiz olarak temel bir PDF kopyası oluşturma olanağı sağladığı için etkileşimli sürüme. Bununla birlikte, okuyucunun katılımı, kopyalar için, okuyucuların menfaatleri temel alınarak, izleyicilere yönelik düzenleyiciler tarafından dizayn edilen ve dizayn edilen interaktif bir deneyim yaratmada daha fazla zaman ve para gerektiği için dört kat daha fazladır. Bir çoğaltma sürümü okuyucu, içeriği öngörülebilir biçimde tercih eder ve aradığı şeyi bulmak için baskıyla odaklanarak kaydırır. Etkileşimli okuyucu ile, editör genellikle okuyucunun ne gördüğünü ve nasıl görüleceğini belirler ve onu içerik alakasına ve okuyucunun çıkarlarına indirger.

Reklamverenler için etkileşimli sayısal baskı, Zengin medya içerikli geniş bir reklam yelpazesi. Nxtbookmedia.com için Josh Gordon tarafından yapılan bir ankette, Nxtbookmedia.com'un Pazarlama müdürü Marcus Grimm "Okuyucular editoryal içerikle etkileşime alıştıklarında, reklamlardaki içeriklerle etkileşime girme olasılığı artar" diyor. Haber bültenleri, web yayınları veya reklamverenin web sitelerindeki içeriklerle bağlantı kurmak, etkileşimli baskı okuyucuları arasında yaygındır. Bununla birlikte, reklamlar tarafından 'rahatsız edilmek' istemeyen ve dolayısıyla dergilerin sayısal çoğaltılmasını tercih eden okuyucuların tamamen büyük bir bölümü var.

Hangi baskının tercih edildiğini değerlendirmek için okuyucuların geribildirimi en iyi yol olacaktır , okuyucu sadakatini sürdürmek konusunda ciddi olan bir yayıncı için.