التسويق الرقمي

Dubai Emlakında Dijital Pazarlamanın Gerçek Özü

Dijital Pazarlama, pazarlama alanında büyük bir gelişim yaratıyor ve bu kavramın hangi endüstri tarafından yorumlandığına bakılmaksızın, her zaman yenilik ve yaratıcılık için yer vardır. Maalesef, bu kavram son zamanlarda Dubai Emlak tarafından iyi bir şekilde benimsenmedi ve Dijital Pazarlamanın gerçek özünü kaybeden dijital pazarlamacıların çoğu tarafından bir Fareli Köyün Kavalcısı yaklaşımını izledi. Çoğu pazarlamacı birbirinin konseptini kopyalamaya çalışır ve bazen yasadışı olarak sanat kavramlarını gizleyerek çevrimiçi alışveriş yapmak için gizler. Bu rakamlar için harika olsa da kalite nedeniyle dönüşüm söz konusu olduğunda neredeyse sıfırdır.

Pazarlamanın temelinde, her ürünün kendine özgü bir satış teklifi (USP) olduğu ve dolayısıyla bir pazarlama stratejisinin herkese uygulanamayacağı farklı bir hedef kitleye sahip olduğu öğretiliyor. Bu kavramı takip etmeme konusundaki gerileme, neredeyse aynı reklamların ilgi alanını seyreden ve gerçek bir müşteriyi şaşırtan sosyal medya, e-postalar, SMS ve çevrimiçi portallar aracılığıyla tekrar tekrar aynı izleyicilere maruz kaldığı bir aşamaya dijital pazarlama getirmiştir. Tüm dijital kanallardaki benzer tekliflerin bu savaşı için neyin seçilmesi gerektiği. Ek olarak, bu süreçte, optimal bir kullanım yaklaşımı benimsenirse daha iyi bir şekilde kullanılabilecek büyük bir kaynak israfı meydana gelmiştir. Bu senaryonun arkasına tanık olmanın en önemli sebeplerinden biri, pazarlama ekibi ile onların yerinde gayrimenkul tecrübesi arasında var olan boşluktur. Genel olarak, pazarlama kampanyalarını dış kurumlara dış kaynak sağladıklarında kuruluşlar, her iki tarafın da amacı, kuruluşun pazarlama kampanyası için maliyetten tasarruf sağlamayı amaçladığı ve diğer taraftan pazarlama kurumlarının daha fazla sayı oluşturmaya odaklandıkları durumlarda farklıdır. Bir sonraki sözleşme yenilemelerini tartışırlar. Tüm süreçte, mülkün USP'sinin إعلانının özü azaltılır ve hedefli pazarlama yerine, yaklaşım kitle pazarlaması kavramına gider ve bu da tekrar dijital pazarlama literatürüne aykırıdır. Bu senaryoda mutlu olan tek parti, rekabet yoğunlaştıkça ve şirketler aynı kampanya için daha fazla ödeme yapmaya istekli olduklarından, işletmeleri daha fazla kazanç elde ettiğinden Google ve Facebook olan hizmet sağlayıcıdır.

Dijital pazarlama, özellikle sosyal medya, SEO ve SEM, öncelikle belirli bir izleyici kitlesi için teklif yapısı üzerinde çalışıyor ve elbette güçlü teklif yarışı kazanıyor, ancak iyi deneyimli bir pazarlamacı, her zaman Nitelikli müşteri başına maliyeti önemli ölçüde düşürecek ve nihayetinde dijital pazarlama kavramını sonuna kadar kullanabilecek belirli bir hedef segmenti. Pazarlamacıların ve özellikle de dijital pazarlamacıların dijital pazarlamanın tüm potansiyelini fark etmeleri ve Dubai Emlak'ın bilgisi ile hemen daha iyi sonuçlar verecek olan pazarlama yaklaşımı arasındaki boşluğu kapatması artık tam zamanı. İkinci adım, belirli bir mülk için uygun hedef kitleye yönelik araştırmaları ve bu araştırmaya harcanan süreyi kaliteyi ve niceliği büyük ölçüde ayıracakları gerekçelendirmeyi içerir.

Bu durumun suçu, yalnızca dijital pazarlamacılar tarafından suçlanamaz, bunun yerine sanayi liderleri ve yönetici yönetimi, doğru kaynakları doğru zamanda doğru yerlere ayırma konusunda kaçırdıkları büyük bir genişlemeye katkıda bulundu. Birincisi, kampanyanın paydaşlarının çoğu zaman müşterilerin hassas verilerine maruz kaldığı ve kurum içi pazarlama kaynağının yalnızca kalite talepleri oluşturmaya daha fazla odaklanmayacağı, aynı zamanda kurum içi pazarlama kaynağının daha fazla odaklanacağı için kurum içi dijital pazarlama yapılması şiddetle tavsiye edilmektedir. kuruluşun değerlerine uymak ve uzun vadede yalnızca parasal kaynakların israfı ile sonuçlanan sahte veya gösterişli reklamlar yayınlamaz. Ayrıca, araştırma ve mesajların uygun ve doğru olmasını sağlamak için her zaman pazarlama ekibiyle yakın çalışan deneyimli bir emlak personeli bulunmalıdır. Kuruluşun pazarlama kampanyalarını dış kaynaklara taşıması niyetinde olması durumunda, yalnızca ilerlemeyi izleyen değil, aynı zamanda yalnızca başarısını sağlayacak kampanyalar ve mesajlar geliştirmek için de çalışacak kurum için deneyimli bir kişiyi bir iletişim noktası olarak tahsis etmeleri önemle tavsiye edilir. uzun koşu.

Mevcut durum, Emlak'ta dijital pazarlama için çok iyi bir tablo değil, ancak bu Pied Piper yaklaşımının izlenmemesi ve doğru araçların doğru kaynaklara sahip doğru araçlar tarafından kullanılması durumunda hala çok şey var. dijital pazarlamanın yararlarından çıkarılmalıdır.