SEO

Durdurmak! Web sitenizde nofollow özelliklerini kullanmadan önce iki kez düşünün

Son zamanlarda, Forbes, Entrepreneur, Inc. ve Huffington Post gibi bir dizi büyük web sitesi, giden bağlantılarında nofollow özelliklerini kullanmaya başladı.

Bu eğilim beni şaşırtıyor. Eğer makalelerine bağlantı ekleyen insanlara güvenemezseniz, ilk etapta sizin için yazmamalılar.

Daha da rahatsız edici olan şey, arama motoru optimizasyonu uzmanlarının (SEO'lar) nasıl kullanılacağını anlayabilmesidir. nofollow öznitelikleri ve bunları aşırı kullanma eğilimindedir.

İşte bunlar nasıl çalışır:

Nofollow'in tüm sayfa için baş bölümü veya HTTP Üstbilgisi kullanılarak ve nofollow özniteliğinin belirli bağlantılarda kullanılması arasında büyük bir fark vardır.

Nofollow'i bir sayfa seviyesinde kullanmak ve tüm sinyallerin akışını diğer sayfalara, hatta benimkilere öldürmek istediğim tek bir durumu düşünemiyorum. Yine de, nofollow'in birçok web sitesinde sayfa düzeyinde kullanıldığını anlıyorum.

Giden bir cezadan kaçınmak için kullanıcı tarafından oluşturulan içerik veya ücretli bağlantılarda nofollow özelliklerini kullanmayı düşünebilirsiniz, ancak bir sayfanın tamamını takip etmemek bir duygusu çok

Bunu düşünün. Neden kendi web sitenize veya web sitenize işaret eden linklerde nofollow özelliklerini kullanmak istiyorsunuz?

Google nofollow'e nasıl davranıyor?

Google, nofollow'e nasıl davrandıklarını sorduğunda çok net:

Onları takip et. Bu, Google'ın PageRank'i transfer etmediği veya bu bağlantılar üzerinden metin çapalamadığı anlamına gelir. Aslında, nofollow kullanmak, hedef linkleri web genel grafiğimizden düşürmemize neden olur.

Sinyaller akar

PageRank akışının web sitenize girmesine izin vermek her zaman iyi bir fikirdir. Eğer yapabiliyorsanız, otomatik bir çözüm kullanmanız gerekiyorsa, yalnızca harici bağlantıları veya gövde içeriğini takip etmeyen bir sistemi uygulayın, ancak gerçekten güvenmediğiniz veya kontrol edemeyeceğiniz bağlantılara sahip olmaya çalışın.

Bazı insanlar bileceğim Bazı premium içerik türleri için nofollow özelliklerini ekleyin, dizin oluşturulmasını engellediklerini düşünün, ancak bu gerçekten doğru değil. Birisi içeriğe bağımsız olarak bağlanabilir, bu nedenle, premium içeriğin bir şekilde arama sonuçlarında gösterilmesini engellemek için bir şekilde kayıpsız olması gerekir.

Bu davadaki bir nofollow, küçük bir gezinme bütçesi tasarrufu sağlayabilir, ancak nadiren de olsa çaba. Nofollow sadece ölü bir son oluşturur ve özellikle sayfa düzeyinde kullanıldığında web sitenizden sinyal akışını durdurur.

Anladım. Başta belirli linklere göre nofollow olmak daha kolay olabilir ama bu onu yapmanın doğru yolu değil.

Benimle rekabet etmeyin

Son zamanlarda gördüğüm başka bir şey de noindexing Birbirleriyle rekabet etmelerini engellemek için kendi sayfaları.

Bu genellikle insanların anahtar kelime cannibalizasyonu hakkında yanlış anlamaları olduğunda olur. Bunu yaptıklarında, çoğu, noindex ve nofollow'i birlikte kullanma eğilimindedir.

Artık, noindexed sayfaları nihayetinde nofollow olarak ele alınacak, ancak Google, noindex olarak işaretlenmiş sayfaları pes etmeden önce birçok kez dener. Denemeye çalışırken nofollow öznitelikleri kullanmıyorlarsa bağlantıları sayabilirler. İşte Google Web Yöneticisi Trendleri Analisti John Mu bu konuda şunları söyledi: [noNofolloweklediyinedebubirçıkmazsokak

Özetlemek

nofollow öznitelikleri ile çalışırken hatırlamak için bazı önemli noktalar şunlardır: 19659024] Bir nofollow özniteliğini kullanmanız gerekiyorsa, onu belirli bir öznitelikte bir öznitelik olarak kullanın, ancak bir sayfa düzeyinde değil.

  • Bir sayfa düzeyinde nofollow kullanmak, sizi her şeyden çok acıtır. Bu iyi bir fikir değil.
  • Tüm giden bağlantılarda nofollow kullanmak, bağlantı kurma korkusundan kaynaklanan saçma bir uygulamadır.
  • Tüm giden bağlantılarda nofollow özelliklerinin kullanılması, kendi web sitenize zarar verebilir. Bunu yapmamanızı tavsiye ederim.
  • Noindex kullanmamaya dikkat edin ve birlikte kullanmamanız gerektiğini düşündüğünüz için her durumda birlikte takip etmeyin. Farklı amaçları var.

  • Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


    نبذة عن الكاتب

    Patrick Stox, IBM için bir SEO Uzmanı ve ABD'deki en başarılı SEO Toplantısı olan Raleigh SEO Meetup için bir organizatördür.