SEO

Duyarlı Web Tasarım SEO Nasıl Etkiler On Üç Önemli Noktalar

Cep telefonları ve tabletler şehrin en yeni trendleri. İnsanlar süper taşınabilir yapısı ve benzersiz kullanım kolaylığı nedeniyle masalardan ve dizüstü bilgisayarlardan küçük cihazlara geçiyorlar. Bu yüzden, bir masaüstünde yaptığınız hemen hemen her şey, bugünkü haliyle cep telefonunuzdan alınabilir. Sonuç olarak, duyarlı web tasarımı da dünyanın dört bir yanındaki insanlardan yoğun bir şekilde karşılanmaktadır.

Her küçük parçacık çevrimiçi hale geldiğinde, internetin bu fenomenin büyük bir parçası olacağı oldukça doğaldır. Ve internet hakkında konuştuğumuzda, web sitelerine değinmek sadece zaman meselesidir. Web sayfalarını masalarda açmak için oldukça alıştık. Ancak şimdi, bir web sitesini ziyaret etme söz konusu olduğunda, cep telefonları hayatlarımızın ayrılmaz bir parçasıdır.

Duyarlı Web Tasarımı Nedir?

Web tasarım dünyasındaki duyarlılık, çeşitli ekran boyutlarında ve çözünürlüklerde bir web sitesi oluşturmak anlamına gelir. Dolayısıyla, masaüstünüzde ziyaret ettiğiniz web sitesi, mobil cihazınızda veya tabletinizde yan kaydırma olmadan kolayca erişilebilir. Düğmelerin ve metinlerin her biri, ekran dünyasına ve parmaklarınızın ucuna sığacak, bu da meşguliyet dünyasında harika.

Ama ya web sitemi yanıt vermezsem?

Duyarlılık eğilimi olduğu için, web sitenizi duyarlı hale getirmezseniz, bunun kendi sonuçları olacaktır. Kullanılabilirlik ve erişilebilirliğin yanı sıra, korkulacak daha çok şey var!

SEO, çevrimiçi işinizin başarısının büyük bir parçasıdır. Duyarlı web tasarımını göz ardı etmek, SEO'nuz için (Arama Motoru Optimizasyonu) ölümcül bir tehdit oluşturacaktır. Bugün, web sitenizin SEO'sunun web sitenizin yanıt vermesinden nasıl etkilendiğini ele alacağız.

Hemen Çıkma Oranı

Hemen Çıkma Oranı, web sitenizin sıralamasında önemli roller oynayan SEO faktörlerinden biridir. Bir ziyaretçi web sitenize geldiğinde, web sitenize çok fazla zaman harcamalıdır ve web sitenizin estetiği, işlevselliği ve bilgileri onları kalmaya ikna eder. Duyarlı bir web siteniz olmadığında, web sitenize mobil cihazdan göz atan kullanıcıların, kullanılabilirlik açısından iyi bir deneyimi olmayacak. Sonuç olarak, sonuç web sitenizi kapatacak, yani web sitenizden geri dönecektir. Bu hemen çıkma oranını artıracak ve SEO yarışında kaybediyorsunuz.

Site Kullanılabilirliği

Ziyaretçilerin sitenizden geri dönmesinin en büyük nedenlerinden biri site kullanılabilirliğidir. Site kullanılabilirliği, sitenin belirli bir kullanıcıya ne kadar kullanılabilir olduğuna karar verdiğimiz metriktir. Web siteniz yanıt vermediğinde ve mobil cihazınızda yatay olarak kaydırmanız gerektiğinde, sitenin kullanılabilirliğini azaltacaktır. Kullanıcılar web sitenizden geri dönecek ve rakiplerinizin sitelerine de girebilecekler!

Sayfa Yükleme Süresi

Sayfa yükleme süresi, son birkaç yılda iyi web sitesi sıralamasının en ciddi yönlerinden biri olarak ortaya çıktı. Çalışmalar, ortalama olarak, bir kullanıcının bir web sitesinde kapatmadan önce 5 saniye kaldığını kanıtladı. Dolayısıyla, web sitenizi mobil uyumlu hale getirmezseniz, yüklenmesi çok zaman alır. Yani, matematik yapabilir ve duyarlı bir web sitesi tasarım hizmeti için gitmezseniz ne olacağını sonuca varabilirsiniz.

Mobil duyarlı web siteleri kullanmıyorsanız, yukarıdaki üç temel dezavantajlardır. Yanıt vermeyen bir web sitesinin dezavantajlarını öğrendiğinizde, tasarlarken web sitenizin mobil cihazlara yanıt vermek için kiraladığınız web sitesi tasarım şirketini sormanız sizin için en akıllıca bir karar olacaktır.