التسويق الرقمي

E-posta Pazarlama Hunisi Fikirleri Müşterilere Daha Fazla Abonenin Dönmesini Sağlıyor

E-posta pazarlama dönüşümü, kullanıcınızı harekete geçmek veya satın alma işlemi gerçekleştirmeye motive etmek için oluşturulur. E-posta listenizi (ve kârlarınızı) büyütmenin benzersiz yollarından biri, tüm ürünleriniz, hizmetleriniz, etkinlikleriniz ve daha fazlası için e-posta pazarlama dönüşümleri oluşturmaktır. Bir e-posta pazarlama dönüşüm hunisini tam olarak nasıl kullanacağımızı aramadan önce, e-posta listenizde daha fazla aboneye nasıl ulaşacağınızı görelim. Son derece hedefli, kişiselleştirilmiş mesajların gönderilmesi sizin başarınız için zorunludur ve dönüşüm e-posta pazarlama dönüşüm hunilerine gelir.

E-posta kampanyanızdan elde etmek istediğiniz hedefle ilgili net olmanız gerekir ve ayrıca müşterilerin ihtiyaçlarına ve özelliğine uygun olmalıdır. . Diğer bir deyişle, harekete geçirici mesaj açık olmalıdır. Aşağıda, oluşturabileceğiniz birkaç popüler dönüşüm hunisi bulunmaktadır:

Terk Edilen Sepet:

Bazı müşteriler web sitenizden ayrılmaya başladıkları halde satın alma işlemlerini tamamlamadıklarında, gitmelerine izin vermeyin. Onları motive etmek ve satın alma işlemlerini tamamlamak için oluşturulmuş bir dizi mesaj gönderen terkedilmiş bir araba ile devam etmelisiniz. Mesaj, "Satın almayı tamamlamayı unuttun mu?" Sonra yine bir mesaj bir indirim veya ücretsiz gönderim sunabilir ve son bir mesaj alıcının satın alma işlemini yapmazsa kaçırma korkusundan yararlanabilir.

Müşterinizi Tanın:

Bir e-posta pazarlama dönüşüm hunisini gereksinimlerine göre özelleştirmeye başlamadan önce her zaman kitlenizi tanımaya çalışın. Benzersiz içerik kararları vermenize yardımcı olacak, kapsamlı müşteri kişilerini geliştirin. Kendinize şu soruları sorun: Neden kimse abone olmalısınız? Abone için ne var? Onları iletişimde nasıl devreye sokarız? Cevaplar uygun bir zihniyetle başlamanıza ve ilgi çekici ve yararlı içerik fikirleri geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Müşteri Sadakat Programı: En değerli ve sadık müşterilerinize fayda sağlayan sadakat programları oluşturun. Örnek olarak, bir kullanıcının eylemlerini temel alarak başlatmayı teşvik eden bir program oluşturabildiğinizde, kullanıcı ilk, ikinci, üçüncü veya istediğiniz sayıda kez satın alma işlemi gerçekleştirir. Bu dönüşüm hunisindeki mesajlar, sadakat programının nasıl çalıştığını açıklamalı ve müşterinizi bu uyumlu olmayan grubun bir üyesi olarak olağanüstü hissettirmelidir. Alıcı, bu satın alma işlemini şu anda bir satın alma işlemini gerçekleştirecek bir dönüşüm hunisine dönüştürmek için programa katıldığında bir indirim sunar.

Ayrıca, daha açık olmak için e-posta pazarlama listenizi açık ücret ve abone olmayanlar listesiyle de segmentlere ayırabilirsiniz. Bir sonraki e-posta pazarlama kampanyanızı göndermeden önce görüntüleyin.