التسويق الرقمي

E-Publishing – Dijital Dünyada Paha biçilmez bir Gizmo

İnsanlar, bilgi toplamak için basılı medyaya bağımlı kaldıklarında o günler geçti. Bunun nedeni, ayrıntıları çevrimiçi bulmak, sorunsuz ve zaman kazandıran bir işlemdir. Dergi Abonelikleri Online'ın devrimi ile, kitapseverler artık kağıt kaplamaları peltesi taşımak zorunda kalacaklar!

Elektronik yayıncılık, masaüstü yayıncılık, çevrimiçi yayıncılık veya basitçe web yayıncılığı gibi özelliklere sahiptir. E-yayıncılık e-kitapları, EPUB'ları ve elektronik makaleleri içerir.

– Çardakların basımı ve dağıtımı
– Yüksek küresel görünürlüğü sağlayın
– Basılı medyada yaygın olan jeolojik kısıtlamaların üstesinden gelir
– Dağıtım ve yayın zamanı kısalmıştır
– E-yayıncılığın temel özelliklerini kontrol etmek için aşağı kaydırın Büyük bir çoğunlukla
– Herkes yayınlanan içeriği bir web sitesinde veya bir tablet cihazında veya bir bilgisayarda PDF olarak okuyabilir
– Büyük koleksiyonlar simultaniously araştırılabilir
– Kağıt işleme, ciltleme, zarar riskini azaltır / hasar

Çeşitli e-yayıncılık modelleri nelerdir?

E-yayıncılık dijital medyada harikalar yarattı. Çeşitli çevrimiçi yayıncılık modellerine göz atalım

1. Dijital Yayıncılık

Bu yöntem, ses, video, internet gibi fiziksel ortamlardan yararlanılamayan yazılımlar gibi medya içeriği sağlar. Başka bir deyişle, indirilebilir eklentiler / yazılım dağıtımı ile ilgilidir. Ağdaki gelişme ile 2000'in ortalarında popüler oldu.

2. Çevrimiçi tanıtım

Çevrimiçi promosyon veya basitçe çevrimiçi reklamcılık, internet üzerinden ürün ve hizmetlerin pazarlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu, arama motorlarında sıralama, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda إعلان yayınlama, bloglar, banner reklamları ve daha fazlası gibi çeşitli platformlar yoluyla başarılabilir.

3. İsteğe bağlı طبعة

Kiremitin kendisi, baskının ancak sipariş verildiğinde yapılacağını ortaya koymaktadır. Bu yöntem, kopya başına sabit fiyatlandırmayı izlemektedir ve çok daha az atık harcanmaktadır. Ayrıca, bu yöntem stoklamayı, taşıma maliyetlerini ve muhasebe maliyetlerini önler.

4. Abonelik

Ürün ya da hizmete erişmek için kullanıcının abonelik ücreti olarak adlandırdığı ücret ödemeniz gerekir. Bu, bir zamanlar dergiler ve gazeteler tarafından öncülük ettiyse de şimdi birçok işletme tarafından uyarlanmıştır.

Genel olarak, ürünün veya hizmetin satılması anlamına gelmez, ancak periyodik olarak satılık aylık veya yıllık olabilir. Zamanla bu model, telefon şirketleri, cep telefonu şirketleri, internet sağlayıcıları, dergileri, dergileri ve daha birçok servis sağlayıcıdan dikkat çekti.

5. Kendi Yayıncılık

Kişisel Yayıncılık, üçüncü taraf yayıncısının katılımı olmaksızın bir yazarın kitabını veya eserini yayınlamasından başka bir şey değildir. Yazarın kendisi tasarımdan pazarlamaya kadar yalnızca sorumludur. Ancak yazarlar, tüm bu hizmetleri sunan dış kaynaklı şirketler ortaya çıktıkça şimdi derin bir nefes alabilirler.

Dedi ki, "Pazarlamacılar bir satış kapanmadan önce dijital ilişkiler ve itibar inşa etmelidirler" … En iyi E yayıncılık yöntemlerinden herhangi birine uyun ve işinize büyük zirvelere ulaşın!