التسويق الرقمي

من خلال الانضمام إلى الشبكات CPA كسب المال

Bir EBM ağına katılmak, çevrimiçi para kazanmanın en kolay yollarından biri olabilir. EBM, işlem başına maliyet anlamına gelir. Bir EBM ağına katıldığınızda, ağın sağladığı belirli bir işlemi yapma olasılığını alarak para kazanırsınız. Genellikle, eylemler belirli bir ürünün ücretsiz deneme sürümünü satın almak, potansiyel alıcılar ve diğerleri olmak için e-posta adresini ve posta kodunu vermek olacaktır. Ne zaman birisi belirli bir eylemde bulunursa, komisyon kazanırsın.

EBM ağları ve bağlı kuruluş programları birbirine benzer, çünkü her ikisi de yönlendirmeler ile ödeme alır. Ancak ikisi arasında büyük bir fark var.

Bir bağlı kuruluş programında, komisyon kazanmadan önce tavsiyenizin bir ürün satın alması gerekiyor. Bu arada, EBM’de, yönlendirmeleriniz bilgileriyle birlikte bir formu doldururken, bir anket doldururken, bir web sitesinden indirirken veya bir deneme ürünü satın aldığınızda, sorumluluklarınızı alırsınız.

Bir EBM ağı, reklamverenleri ve yayıncıları da birbirine bağlar. Reklamveren, formları dolduracak ve ağa إعلان için para ödeyecek bir site sağlar ve buna bağlı olarak reklamveren için trafik oluşturma ve kayıt olmaları için bağlı kuruluşlara ödeme yapılır.

Bir web siteniz varsa, trafiğinizi bir reklamverenin web sitesine bir EBM ağı üzerinden yönlendirmek için bağlantılar veya düğmeler yerleştirerek yönlendirmeleri artırabilirsiniz. Bir okuyucu sayfanızdaki bağlantıyı tıkladığında ve imzaladığında veya reklamverenin sayfasında gerekli bilgileri sağladığında, bir komisyon alırsınız.

Kişiselleştirilmiş bir teklifi mesajlatarak ve bağlantıyı yerleştirerek e-posta listenize yönlendirme göndermeyi de deneyebilirsiniz. Gerekli bilgileri doldurduklarında, para kazanabilirsiniz.

CPA ağlarının başarısının temel nedenlerinden biri, şirketlerin veya işletmelerin, bir lider (potansiyel bir alıcı) gibi bir reklam almaktan yararlanabilirlerse veya ürünlerini satmaları halinde ödeme yapmak zorunda olmalarıdır. Performans pazarlamasına dayanır.

Ağ, reklamverenler için, pahalı reklamlar ödemeye alternatif ve reklam için yalnızca düşük fonla başlayan pazarlamacılar için harika bir seçenek sunuyor. Bazı pazarlamacılar, reklam harcamaları yaptıkları karlardan daha pahalı olduklarında kolayca cesaretlendiriliyorlar. Bu nedenle, EBM’nin performansa dayalı karakterinin, parasını almak isteyen pazarlamacılar için reklamcılık için en iyi seçim haline getirmesinin nedeni budur.

Bir ağa katılmadan önce, özellikle çevrimiçi olarak kullanılabilen ağların sayısı konusunda seçici olmak da dikkat çekicidir.

Ağ hakkında araştırma yapmak, ağa akıllıca yatırım yapacağınızdan emin olmanın anahtarıdır. Ağın başarıya ilişkin siciline, ağın üyesi olan işletmelere veya şirketlere ve diğer ilgili bilgilere dikkat etmelisiniz. Ayrıca, tanıdığınız birinin sizi zaten iyi bir ağ olarak deneyimledikleri belirli bir ağa yönlendirmesi de en iyisidir. Doğru ağı seçerseniz yatırımınız sonunda iyi sonuç verecektir.

CPA ağları ile para kazanmak, içinde olabildiğince fazla zaman harcarsak, mümkün olduğu kadar kolay olabilir.