قاعدة البيانات

1000 أكثر الكلمات الإنجليزية الشائعة - قبل البحث عن مخرج

Dili inceleyen ve çok fazla hesaplama gücüne sahip matematikçiler, İngilizce sözcük veritabanları oluşturuyorlar. Bu kelime veritabanları, makine dili çevirisi, sıralama sıralaması için formüller, en çok kullanılan öncelikli kelime listeleri, kelime gruplandırma eğilimleri ve diğer dilbilim araştırmaları için kullanılabilir.

Bu sıklığa dayalı sözcük listeleri, İngilizce’de en çok kullanılan sözcükleri içerir. Frekansa dayalı kelime listeleri, ilk olarak hangi kelimeleri öğrenmeniz gerektiğini belirterek, belirli İngilizce kelimeleri hedeflemenize yardımcı olabilir. Çekirdek 1000 ingilizce kelimeyi mükemmelleştirmek ingilizce dil öğrenimini ve ingilizce anlama becerisini hızlandıracak.

Kelime analizi ve "Brown Corpus 1990" dan özetler.

Tablo 1

Kelimeler – Ortalama metinlerdeki kelimelerin yüzdesi

86,741 – 99.99%

% 43,831 – 99,0

% 15,851 – 97,8

6,000 -% 89,9

%

% 4,000 – 86,7%

% 3,000 – 84,0

% 2,000 – 79,7%

% 1,000 – 72,0

% 10 -% 23,7

% 1,000 – 72,0

% 10 – 23,7

birkaç kelime türü, herhangi bir metindeki İngilizce kelimelerin çoğunu oluşturur. On kelime, herhangi bir sayfadaki kelimelerin% 23,7'sini ve sadece 1000 kelime ailesi kullanılan kelimelerin% 70'inden fazlasını oluşturuyor.

Kanada İngilizcesi Daldırma kampları ESL, 1000 kelime listelerini denedi ve bunları heceleme, şiir yazma ve kamuya açık konuşma yarışmaları için kullanılan temel kelimeler için kullandı. Değişken bağlamda sürekli İngilizce pekiştirme ve tekrarlama, yeni başlayan öğrenciler tarafından hızla emildi ve dinleme, okuma, konuşma veya yazma sırasında güvenlerini büyük ölçüde arttırdı.

Altavista'nın Babelfish'i veya Google, Systran makine çevirisi performanslarını yüzde 20 ila 30'luk bir hata oranıyla belirledi. Büyük hata oranı, bir kelimenin anlamının içeriğe göre nasıl değiştiğinden kaynaklanmaktadır.

Bir örnek:

Grip hızla yayıldı ve kısa sürede herkes havalar altındaydı.
İngilizceden Almancaya çevrildi ve sadece tekrar vermek için tekrar döndü
Her biri verbritten hızlı ve kısa bir süre önce gelen grip zamanın altındaydı.

Şimdiye kadar Babelfish 19 dil çiftine sahip ve 9.900 dil kelime çiftinin her biri için dil çifti kuralları geliştirmek on yıllar aldı.

Dil öğrencileri ve dil öğretmenleri için bazı gözlemler sadece ortalama çeviriler için çeviri havuzudur, 9900 kelimedir. Büyük değişken bağlamdır, yani bir kelimenin çeşitli biçimlerde kullanılabileceği anlamına gelir: "biçimsel, endüstriye özgü jargon, argo, deyimler, konuşmanın farklı anlamını farklı bir işlevi yerine getiren beş bağlam değişkeninden sonra Öğrencinin gerçekten 50.000 maddeyi öğrenmesi gerekir.

Nihai sonuç olarak: ikinci dil öğrenimi zaman ve emek ister ve eğer yedi ila dokuz yıl arasında bir yeterliliğe sahip olmak istiyorsanız, gelecek 20 yıl boyunca birçok çeviri işi yapmalısınız.

Aşağıdaki örnekte "weather" kelimesi yaklaşık sekiz farklı bağlamda kullanılabilir ve otuz farklı durum veya koşulu ifade etmek, tanımlamak veya açıklamak için kullanılabilir. Kelime bilgisini düzgün bir şekilde incelemek için öğrenciler arka plan bilgisi ve bağlamını gerektirir.

"Hava Durumu"
İsim Olarak

Tanım 1. Atmosferin, güneş ışığı, nem, sıcaklık, yağış ve diğer özellikleri ile tanımlandığı şekilde belirli bir yerde ve zamanda durumu değişkenler. Benzer kelimeler: elementler, iklim

tanım 2. tatsız, türbülanslı veya şiddetli atmosferik koşullar.

Örnek: Hava koşullarından korunmaya ihtiyacımız vardı. Benzer kelimeler: balya, elementler, darbe, fırtına, fırtına

Geçişli bir fiil olarak

Etkilenen Formlar: hava, hava, hava,

Tanım 1. kuru, mevsim veya hava koşullarına maruz bırakarak . Benzer kelimeler: mevsim, kuru

Tanım 2. Hava renklerine maruz bırakarak renk değişimi, bozulma veya zarar verme.

Benzer Kelimeler wash, rot, erode, deterioriorate

Tanım 3., sona ermesi; hayatta.

Örnek Evlilikleri zor zamanları yıprattı.

Eşanlamlılar: dayanmak, hayatta kalmak, ayakta durmak, dayanmak, dayanmak, dayanmak

Benzer kelimeler: aşmak, aşmak, aşmak, dayanmak, dayanmak, cesur

Geçişsiz bir fiil olarak

tanım 1. maruz kaldığında bozulmaya karşı koymak hava.

Örnek: Renk, yoğun güneş ışığını bozmayı başardı.

Tanım 2. Maruz kalmanın etkilerini göstermek (renkte bozulma veya bozulma)

Benzer kelimeler: Çürümeye, yıpranmaya, solmaya, bozulmaya

Deyimsel İfadelerin bir parçası olarak

Deyim olarak kullanılan ifade: " hava altında "= hasta veya iyi değil

Orijinal yayın: http://www.eslincanada.com/articles.html