يونكس / لينكس

En İyi 5 Şey Adanmış Sunucunuz Size Söylemeyecek

Birçok açıdan, işletme web siteniz bir numaralı satış kişiniz ve şirketinizin birincil yüzüdür. Çok fazla sürüş var, kullanılabilirlik ve performans hayati önem taşıyor. Web siteniz kapalıysa, işletmeniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, bu sizin bir yansımanızdır ve müşteriler kaçınılmaz olarak alt çizgiyi olumsuz etkileyebilecek sonuçlar çıkartacaktır. Bu senaryodan kaçınmak için, size standart altı bir ev sahibinin size söylemediği en iyi 5 şey vardır.

1) Uyumluluk testi yapılmadan tüketici sınıfı donanımını kullanıyorlar. Bu felaket için bir reçetedir. Bugün mevcut binlerce donanım seçeneği ile sunucu sınıfı donanım ve zorlu uyumluluk testi şarttır. İşinize çok fazla yatırım yaptınız ve bunu beyaz kutu sunucuları ve sorgulanabilir sürücü desteğinin altında istemezsiniz.

2) Veri merkezinde gerçek donanım ve ağ yedeklemesi yok. Her yeni otomobilin bir yedek lastikle gelmesinin bir nedeni var. Evinizdeki kurşun geçirmez N + 1 yedeklilik & # 39; veri merkezi, güçten donanıma ve ağ bağlantısına kadar her şeyi ifade eder. Bu, kullanılabilirlikteki kısa bir azalma ve bir geri kesme kesintisi arasındaki fark anlamına gelebilir.

3) Dış kaynaklı destek sağladı. Bir an için araba benzetmesine bağlı olarak, arabanızı bir tamir için dükkana aldığınızda ne kadar konforlu olursunuz ve teknisyeniniz gerçek çalışma için başka bir dükkana yolladı mı? İşi yapmıyorsan neden ben seni kullanıyorum sorusu yalvarır mı? Özel sunucunuz destek sunamıyorsa, neden bunları kullanıyorsunuz?

4) Köşeleri kesiyorlar. Kuşkusuz bugünün zorlu ekonomisinde, bütçelerin sıkılaştırılması işin bir parçası. Ancak, ev sahibi bant genişliği azaltma, ucuz donanım veya pazarlıklı bodrum ağ sağlayıcıları kullanarak kapasitenin ötesinde satış yaparak maliyetleri düşürüyorsa, o zaman işiniz fiyatını ödeyecektir.

5) Sınırlı ölçeklenebilirlik ve güvenlik seçeneklerine sahipler. Bir kurumsal sınıf sağlayıcısının gerçekten parladığı yerdir. Daha küçük sağlayıcılar, daha büyük bir tedarikçinin sunabileceği ölçek ekonomisine sahip değildir ve gereksinimlerinize tam olarak uyan esnek çözümler sunma becerilerine meydan okumaktadır, çünkü tek bir boyutun aksine tüm yaklaşımlar uygundur. Güvenlik duvarlarını, yük dengelerini, izinsiz girişi önleme ve yedekleme hizmetlerini içeren multimilyon dolarlık güvenlikten yararlanabilirsiniz.

Eğer kendinize bu soruları henüz sormadıysanız, yapmanız gerekir. Sonuçta, cevaplar duymak istediğiniz şey değilse, özel sunucunuz bunu kesinlikle getirmeyecektir.