SEO

En Yaygın SEO Yanılgıları ve Bunlarla İlgili Gerçekler

Günümüzde, internete giderek bir şey hakkında her şeyi öğrenmenin kolay olduğunu düşünmek oldukça yaygın. Ancak bu bildirim% 100 doğru olmayabilir. Bilginin siber uzayda aktığı kolaylık, herhangi bir konuda bazı yanlış algılara ve mitlere neden olabilir. Bir şeyin çevrimiçi olarak yayınlandığı gerçeğinin mutlaka doğru olduğu anlamına gelmez

Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO söz konusu olduğunda, parametreler her zaman değişir. Yani daha önce doğru olan şey artık olmayabilir. Bu, ilk bakışta bilgilerin doğru olduğu varsayılmaktadır.

İşte bazı SEO mitleri ve onların paralel "gerçekleri" –

1. Bir XML Site Haritasına sahip olmak, SERP'ler içindeki sıralamanızı artıracak.

Bir XML Site Haritası oluşturmak gerçekten akıllıca, ancak yalnızca bunu yapmaktan herhangi bir rütbe iyileştirmesi görmeyi beklemeyin. Site haritası, Google gibi arama motorları için kullanışlıdır ve web sitenizi daha etkili bir şekilde taramalarını sağlayabilir; ancak rakiplerinizi "sıçrayan kurbağa" size yardımcı olmaz.

2. Başlık Etiketlerini kullanmak SEO'nuz için çok önemlidir.

Başlık Etiketlerini (örneğin, H1, H2, vb.) Kullanmak, sitenizin içerik materyalini ve belirli konularla ilgili alaka düzeyini tanımlamanıza yardımcı olur, ancak sıralamalarınızda belirgin iyileştirmeler yapmalarını beklemeyin.

3. Diğer webmaster'larla köprüler arasında ticaret yapmak, kaliteli "tek yönlü" bağlantılar geliştirmek kadar iyidir.

Ticaret bağlantıları (diğer bir deyişle karşılıklı bağlantı), bir web sitesinin sıralamasını iyileştirmek için artık yararlı olmasa da, uzun zaman önce etkili olan bir şeydi.

Bağlantıların alım satımının bir anlam ifade edebileceği tek zaman, her yöneticinin muhtemelen ortakların web sayfasında olabilecek trafikten yararlanabileceği zamandır.

4. Sayfalarınızda bir sürü bağlantıyı gizlemek mükemmel bir nottur.

Google ve Google gibi diğer arama motorları inanılmaz derecede akıllı ve "spam bağlantıları" çok basit bir şekilde görebiliyor. Bu, web yöneticilerinin bir anahtar kelime için "optimize etmeye" çalışırken yaptıkları en büyük hatalardan biridir.

Onları göstermek için ufacık bir yazı tipi boyutu kullanıyorsanız, bunları sayfa arka planınızla aynı şekilde boyayın veya sayfadan çıktıkları zaman manevra etmek için CSS'yi kullanın, site ziyaretçileri tarafından fark edilemez … arama motorları biliyor!

Bu uygulama aptalca ve bundan hiçbir fayda çıkmayacak!

5. Sayfa içi içerik için en uygun anahtar kelime yoğunluğu var.

Bu geçmişte doğruydu ama artık geçerli değil. Hedef anahtar kelime öbeklerinizin sayfanızda bir yerde bulunmasını sağlamak ancak yoğunluk yüzdelerinin hesaplanmasını zahmet etmemek akıllıcadır.

Arama motoru robotları için yazmaya odaklanmaktan ziyade, içeriği okuyan insanlar tarafından değerli bulunacak içerik oluşturmak için çok daha üstün ve çok daha etkili.