SEO

Erkekler ve kadınlar çevrimiçi yorumları farklı şekilde değerlendiriyor mu?

Daha önce herhangi bir parçamı okuduysanız, itibar yönetiminin ve yerel işletmelere yönelik çevrimiçi incelemelerin gücünün hevesli bir savunucusu olduğumu bileceksiniz. Bugün, bu davulda patlama yapmak için değil, ancak tüketicilerin çevrimiçi incelemelerdeki davranışlarında cinsiyetin nasıl bir rol oynayabileceğine daha derinlemesine bakmayacağım.

Şirketim BrightLocal, yakın zamanda yıllık Yerel Tüketici İncelemesi Anketini yayınladı. 1.000 ABD tüketicisinin temsili bir örneğini çevrimiçi incelemeleri nasıl kullandığını inceler. Bunu birkaç yıldır yapıyoruz ve her zaman çok ilgi ve yorum toplamaktadır, ancak ilk kez anket sorularına verilen cevaplarda yaş ve cinsiyet bölünmelerini analiz ettik.

Kuşaklararası bölünmelerle ilgileniyorsunuz, onları ana araştırma parçası üzerinde buluyorsunuz, ancak bugün sadece Arama Motoru Arayan okurları ile paylaşmak istediklerim, erkeklerin ve kadınların tutumlarına göre farklılık göstermeleri ve bunlarla yaşadıkları deneyimlerdir. çevrimiçi yorumlar.

Devam etmeden önce, sadece bir spektrumda cinsiyetin var olduğuna dair inancımı ileri sürmek istiyorum, ancak bu çalışma için, anket cevaplarında kendilerini erkek ya da kadın olarak tanımlayanları grupladık.

Yani daha fazla ado olmadan, sonuçlara geçelim!

Erkeklerin yüzde 37'si işlerini her zaman çevrimiçi incelemeye tabi tutuyor

 çubuk şeması

Bu araştırmaya girmeden önce önyargılı olmadık Farklı cinsiyetlerin çevrimiçi yorumları nasıl kullanabileceği ile ilgili kavramlar, ancak keşfettiğimiz, davranışlarda çok belirgin farklılıklardı.

Başlangıçta, erkek ve kadınların benzer bir oranı, çevrimiçi işletmeler için yorumları düzenli olarak okuduğunu söylerken, “her zaman” erkekler ve kadınlar arasında büyük bir boşluk var. İşletmeler için çevrimiçi yorumları okuyun.

Yukarıda gördüğünüz gibi, erkeklerin yüzde 37'si her zaman işletmeler için çevrimiçi incelemeler okuduğunu, ancak kadınların nispeten küçük bir oranının (yüzde 15) aynı şeyi “bazen” okumaya tercih ettiğini söylüyor. online yorum.

Bu, müşteri tabanınızın erkek tarafına çarpıtılmış olması durumunda, yüksek puanlama incelemelerini güvenceye almak için zaman ve çaba harcamanın çok önemli olduğu anlamına gelir. Yıldız derecelendirmesi, tüketicilerin yüzde 40'ının iki hafta öncesine dayanan incelemelere dikkat etmediğini belirttiği için yıldız derecelendirmesi değil, odaklanılması gereken tek şey değil.

klişeler üzerinde, yerel işletmelerden satın alınan malların ve hizmetlerin doğası ve alışverişe olan tutumu, bir şirketin itibarını ne kadar ciddiye aldıklarını etkilemektedir. Tersine, bizim araştırmamız, kadınların araştırmalarında tam olarak kapsamlı görünmediklerini, yani yaşlanmanın “dürtü satın alması” ndan potansiyel olarak etkilenen bir şey olmadığını gösteriyor.

Kadınların yüzde 44'ünün hiç bir zaman çevrimiçi olarak ayrılmaları istenmedi. Bir işletme için inceleme

 çubuk şeması

Yukarıdaki tablo, katılımcıların çoğunluğunun bir iş görüşmesinden ayrılmasının istendiğini, ancak buradaki gerçek şokun erkeklerle Kadınların deneyimleri.

Sadece dörtte biri hiç sorulmamışken, kadınların yüzde 44'ü de yok. Bu, kadınların toplanmasına dair yorumlar söz konusu olduğunda, kadınlardan daha ulaşılabilir olan personel bulmakla ilgili olup olmadığı, daha ayrıntılı bir çalışma için bir konudur, ancak rakamlar kesinlikle kadınların önerdiği gözden geçirmelerin büyümesini engelleyen bir şey önermektedir.

Burada, kadın ve erkeklerin sayıları arasındaki fark soruldu. Ankete katılan tüm erkek tüketicilerin yarısından fazlası, geribildirimde bulunma konusundaki isteklerini gösterirken, daha az (ancak daha az anlamlı olmamakla birlikte) bir oranın gözden geçirme isteğine olumlu yanıt verdiği sorulduğunda bir gözden geçirme yaptı.

? Mümkünse, siz veya müşterilerinizin çalışanlarının, değerlendirme için adil bir şekilde eşit sayıda erkek ve kadının sorulmasını sağlayın. Yukarıdaki tabloya inanılırsa, yorum istemediğiniz bu kadınların yüzde 37'si büyük bir kaçırılmış fırsat sunarken, işten ayrılmalarına açık olan oran o kadar fazladır.

Erkeklerin yüzde 37'si her zaman işletmeleri okur Yorumlara verilen yanıtlar

En son Moz Yerel Arama Sıralaması Faktörleri Anketi, uzmanların incelemelerin yerel paket sıralamasında gittikçe artan etkisine inantığını gösteriyor; çünkü gözden geçirme sinyalleri yılda yüzde 2'lik bir artış kaydetti. Yorumlara yanıt vermenin yerel arama sıralamalarını artırmaya yardımcı olup olmadığı konusunda bir sürü spekülasyon var. (19659002) Moz'un araştırmasının bir parçası olarak, Ben Fisher şöyle diyor: “ Bir müşterinin cevabı ile birlikte), tüketicilerin bir işletmelere güvendiğini ve güvenin sıralamanın temel bir faktörü olduğunu gösterir ”ve kesinlikle katılıyorum. Özellikle son zamanlardaki yorumlara yapılan yanıtlar, işletmenizin canlı olduğunu gösterir ve arama motorlarının işletmeleri sıralarken bu canlılığı hesaba kattığını varsayarak giderim.

Bu grafiği daha önce gördünüz mü? Ben seni suçlamıyorum! Sonuçlar, bu makalenin en üstünde yer alan “İşletmeler için çevrimiçi yorumları okuyor musunuz?” Sorusuna oldukça benzer. Ve bu aynı insanlara aynı şekilde cevap vermiyor. Aslında, bu soruya yalnızca bize işletmeler için çevrimiçi yorumları okuduğunu söyleyen katılımcıların yüzde 84'üne sorulmuştur.

Tüketicilerin büyük çoğunluğunun işletmelerin çevrimiçi incelemelerine yanıt vermesi önemlidir. ama ilginç bir şekilde, erkekler bu uygulama ile kadınlardan çok daha fazla endişe duymaktadırlar. Erkek katılımcıların yüzde 37'si her zaman gözden geçirme yanıtlarını okuduğunu söylüyor.

Kadınların yüzde 63'ü olumsuz yorumların cevap gerektirdiğini düşünüyor, ancak daha çok erkek olumlu eleştirilere cevap veriyor. important

 çubuk şeması

Bu, Yerel Tüketici İncelemesi Anketi'nde yapılan yorumlara yanıt vermekle ilgili soru sorduğumuz ilk zamandı. Bu nedenle, bu tüketici ilgisinin kullanılmayan bu iyiliğine dalmak özellikle ilginçti.

Tüketicilerin yanıt vermesi gereken türlere geldiğinde, işletmelerin yanıt vermesi gerektiğini düşünürsek, yüzde 30'unun (kadın ve erkek kombine) sahte yorumların yanıt alması gerektiğini söylediğini duyduğunuzda şaşırabilirsiniz. . Verileri cinsiyete göre dilimlediğimizde, olumlu görüşlerin negatif olanlara (% 58) yanıt vermek için daha önemli olduğunu düşünen ilginç bir model görüyoruz ve kadınlar olumsuz inceleme yanıtlarının (% 63) daha önemli olduğunu düşünüyorlar. [19659006] Sonuç

Peki tüm bu verilerle neler yapabilirsiniz? Her şeyden önce, erkeklere çok sıkı bir şekilde hitap eden herhangi bir yerel işletmenin, itibar yönetimine özellikle güçlü bir odaklanma ve büyüme stratejilerini gözden geçirmesi gerektiğini söylemeliyim. Erkekler sadece yorumların kendilerine değil aynı zamanda yanıtlarına da değer veriyor.

Kadınlardan oluşan bir kitle için anahtar kelime olan işletmelerle çalışıyorsanız, daha fazla inceleme isteğinde bulunmanızın, yani e-posta ile olsun, bu stratejinin kullanılmasını sağlamanızı öneririz. Müşteri deneyiminden sonra satış noktasında veya şahsen imzalayın. Araştırmamız, işletmelerinin, kadın müşterileri tarafından yorum üreterek rakiplerinin önüne geçmeleri için bir fırsat olduğunu göstermektedir.

Bunun dışında, size sormak söz konusu olduğunda erkek ve kadınlara farklı davranmanız gerektiğini kesinlikle hissetmiyorum. yorum yapmak veya yanıtlamak. Sonuçta, en başarılı itibar yönetimi stratejileri genellikle en basit ve en basit olanıdır!


Bu makalede dile getirilen görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Jamie Pitman, yerel SEO araç sağlayıcısı BrightLocal'da İçerik Yöneticisi. Yaklaşık on yıldır Dijital Pazarlama'da çalışıyor ve SEO, içerik pazarlama ve sosyal medya alanlarında uzmanlaşmış, müşteriler ve işverenler için başarılı pazarlama projelerini yönetiyor. Bu süre zarfında, çeşitli işletmeler ve yayınlar için çok çeşitli dijital pazarlama konularında 300'den fazla yazı yazarak kalbine blog yazdı.