قاعدة البيانات

Eski Arkadaş Bulma – Bir Kişinin Aramasını Yapma

Bence şarkıya aşinayınız "İyi zamanlarda, kötü zamanlarda, senin yanında olacaktım. Arkadaşların ne için olduğunu." Eh, gerçek arkadaşlar budur. Ağlamanız gereken omzunuz, oyuncak ayıcınız sarılmalı, sorunlarınız ortaya çıktığında danışmanlarınız ve yanınızda duracak olan korumalarınız. Ancak çeşitli durumlarda, şarkının söylediği gibi hiçbir arkadaşlık sonsuza dek sürmez. Ama bu makalede, internette eski dostları nasıl bulacağınıza yardım edecektim, çünkü yaşamınızı, yaşama ve heyecanla birleştirilen arkadaşlıklar ile yaşamanız için!

Çoğu insan, interneti kullanarak insan arama. İnternet, tüm gezegende farklı bireyler hakkında en büyük bilgi veritabanını taşıdığı içindir. Sadece bu kadar değil, İnternet üzerinden bağlanan bilgisayarlar bu geniş veritabanına evinizde kolayca erişebilir! Bu çok uygun değil mi? Her zaman ücretsiz hizmetleri kullanabileceğinizi ya da internette bulunan ücretli arama servislerini kullanmaya devam edeceğinizi unutmayın.

Kullanılabilecek ücretsiz hizmetlerden biri Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerini ziyaret etmektir. Burada, arkadaşınızın e-posta adresini veya tam adını yazabilir ve sadece bir çırpıda yapabilirsiniz, artık farklı profillerin arama sonuçlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Başka bir web sitesi Google tarafından desteklenen Orkut. Bu sitelerdeki bir avantaj, arkadaşlarınızın yükledikleri resimleri ve fotoğrafları görebilmenizdir! Fakat o zaman dikkat etmelisiniz, çünkü Friendster ve Multiply gibi sitelerde birçok sahte hesap ve profil var.

İnternette bulunan ücretsiz arama motorlarını da kullanabilirsiniz. Arkadaşınızın adını veya telefon numarasını yazacak ve sadece göz kırparak, yaş, cinsiyet ve güncel posta adresi gibi diğer bilgilerle birlikte verileceksiniz. Bu web siteleri aracılığıyla arkadaşlarınızı arayacak olursanız, beyaz sayfalar ve Zaba araması işi kolayca yapabilir. Ancak, size sağlayacağı bilgiler çok sınırlıdır. Arkadaşlarınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için ücretli hizmetlere başvurabilirsiniz.