SEO

Eski içerik hala Google arama sonuçlarında görünüyor mu? Google bu içeriği önemli bulamayabilir

Web sitenizden sayfaları kaldırdığınız ve Google'ın bu içeriği arama sonuçlarından kaldırması gerçekten uzun sürdüğü bir konumda bulundunuz mu? Endişelenmeye gerek yok. Bu, Google'ın sayfayı henüz taramaması ve içeriğin kaldırıldığını anlayamadığı anlamına gelir.

Google Web Yöneticisi Eğilimler Analistlerinden John Mueller, تغريد 'da Google’ın Bu içerik, Google'ın bu sayfayı çok sık taramaması mümkün. Eğer durum buysa, John “Genellikle bu kadar önemli olduğunu düşünmediğimizin bir işaretidir” dedi. Bu, Google'dan “kaldırılması iyi olduklarını onaylamanıza yardımcı olabilecek” bir onaylama olurdu. Kısacası, sitenizdeki içeriği kaldırırsanız ve Google, içeriği dizinden henüz kaldırmadıysa, Google'ın Google'ın bu içeriği zaten bu kadar önemli bulmadığını belirten bir onaydır. [19659002] İşte John'un tweet'i:

Google, Ocak 2017'de Googlebot için Ne Kadar Bütçe anlamına geldiğini bildirdiği bir belgedir. Orada, “İnternette daha popüler olan URL'ler, endeksimizde daha taze kalmaları için daha sık taranmaya eğilimlidir.”

Google da şunu ekledi: “artan tarama hızı, Arama sonuçlarında mutlaka daha iyi konumlara yol açmayacaktır. . Google, sonuçları sıralamak için yüzlerce sinyal kullanıyor ve tarama yapmak sonuçlarda olmanız gerektiğinde bir sıralama sinyali değil. ”

Dolayısıyla, tarama hızının web sayfalarınızın ne kadar iyi sıralanacağının bir işareti olduğunu düşünmüyorum. Ancak Google, belirli bir sayfayı çok sık taramıyorsa, sayfanın önemli olmaması veya Google'ın söz konusu URL'deki içeriğin bayat kalması nedeniyle oluşmasıdır.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Land'in Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.