SEO

Etik Dışı Arama Motoru Optimizasyonu Açıklandı

Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu (SEO) danışmanını işe almayı düşündüğünüz veya SEO'yu konu olarak okudunuzsa, söz konusu "siyah şapka" terimini görmüş olabilirsiniz. Siyah şapka SEO'nun gerçekten ne anlama geldiğine daha yakından bakalım.

Başlamak için, arama motoru optimizasyonu (SEO) terimi ile kastedilen şeyi yeniden gözden geçireceğiz. Belirli bir web sitesi için arama motoru sıralamalarını geliştiren yöntemlere SEO yönlendiricileri. Teknikler değişebilir, ancak içeriğin ve yapının arama motorlarına ve ziyaretçilere hitap etmesini sağlayarak web sitesinin en iyi şekilde yapılmasını içerir.

Böyle bir optimizasyonu en iyi nasıl yapacakları konusunda çeşitli okullar vardır. Büyük arama motorları söz konusu olduğunda, arama motoru sıralamalarını ve etik olmayan yöntemleri geliştirmek için etik yöntemler vardır.

Profesyonel arama motoru topluluğunda, etik teknikler "beyaz şapka" olarak bilinirken, etik olmayan olarak görülen teknikler "siyah şapka" olarak etiketlenmiştir.

White Hat SEO, sıralamayı iyileştirmek için web sitesinin yapısını ve içeriğini en iyi şekilde kullanmasını içerir. Black Hat teknikleri genellikle, bir arama motorunu, belirli bir web sitesinin gerçekte olduğundan daha alakalı veya yüksek saygınlığa sahip olduğuna inandırmaya çalışmayı içerecektir.

Black Hat yöntemlerine örnek olarak, arama motorunun bir web sitesinin ziyaretçilere farklı bir versiyonunu gösterdiği gizleme dahildir. Diğer teknikler arasında gizli metin ve linkler kullanılacaktır.

Black Hat SEO'nun bazı etkileyici sonuçları olsa da, büyük arama motorları sürekli olarak bu yöntemleri kullanıp, onları kullanan web sitelerini yasaklamaya çalışıyor.

Uzun vadeli sonuçlar için etik Beyaz Hat yöntemleri en etkili olanlardır.