التسويق الرقمي

Etkili Bir Reklam Ne Arar?

Bazı basılı reklamlar neden müthiş bir tepki verirken, bazıları yüzlerine düz düşmüş gibi görünüyor acaba? Etkili bir إعلان oluşturmadan önce, öncelikle bir reklamın anatomisini ve bunun başarılması gereken şeyi anlamanız gerekir. Bir San Francisco Körfezi Bölgesi reklam ajansı olan Gumas gibi kuruluşların her zaman takip ettiği bazı kurallar vardır.

Etkili reklamların geliştirilmesi, hedef kitlenizin, rekabetinizin ve reklamın yayınlandığı medyanın net bir anlayışıyla başlar. Ayrıca, hedef kitlenizin sizden neden alacağının net bir şekilde anlaşılması gerekir. Bu bilgilere dayanarak, etkili reklamlar üretmeye hazırsınız demektir. İşte en kritik tasarım faktörlerinden sadece birkaçı.

Dikkatlerini dağıtın.

Etkili bir basılı reklam, anlaşılması kolay bir mesaj iletmek zorundadır. Bunu yapmak için, yedi ila dokuz kelimeden fazla olmayan güçlü bir başlık ve / veya okuyucunun dikkatini çeken bir görüntü olmalıdır.

Bunları reklamın içine çekin.

Böylece okuyucunun dikkatini çekmişsinizdir. . Şimdi ne olacak? Süreçin bu noktasında, ortalama bir okuyucu, hikayenizi duymak için değerli zamanlarının beş ila on beş saniye daha verecektir. Vücut kopyası, hikayenizi hızlı bir şekilde anlatmalı ve yalnızca sizin okuyucu için en önemli olan belirli faydaları özetlemelidir. Hikayenizi ilginç, inandırıcı ve inandırıcı hale getirdiğinizden emin olun, yoksa okuyucunun ilgisini kaybedeceksiniz. Alt başlıklar ve mermi noktaları kullanmakta sorun yoktur.

Onlara bir şeyler yapmalarını söyle.

Bir okuyucu reklamınıza bu kadar uzun süre odaklanmış olsaydı, o takdirde, bir okuyucu, ürününüzün ne kadar pahalı olursa, şans onlar istemek ya da ihtiyaç duydukları bir şey var inanıyorlar. Onları şimdi bırakma. Onlara onlardan ne yapmak istediklerini söyleyin – onlara özel teklifinizi almak için ücretsiz numarayı aramalarını söyleyin veya ücretsiz Beyaz Kitap almak için web sitenize gitmesini söyleyin. Onlara adlarını öğrenmemizi ve istenen ilişkiyi bir üst seviyeye getirmenizi sağlayan bir şey yapmalarını söyle. Teklifinizin, reklam mesajınızla güvenilir ve tutarlı olduğundan ve okuyucuyu yanıtlayacak kadar güçlü olduğundan emin olun.

Reklam oluşturmadan önce, okuyucunun geçeceği süreci ve satın almalarını neyi öğreneceğinizi deneyin. . Bu sürece ilişkin gerçek bir anlayışa sahip olduğunuz ve hedefinizi çekmek için reklam tasarlayabildiğinizde, yanıtınızda ölçülebilir bir farklılık görmeniz gerekir.