التسويق الرقمي

Etkili Dijital Pazarlama: Özlemek İçin Çok İyi

Ortalama tüketiciden Fortune 100 şirketlerinin pazarlama departmanlarına kadar herkes dijitalleşiyor. Bu düşünceyle, pazarlarında uzun ömürlülüğü isteyen herhangi bir şirket için dijital pazarlama stratejisi şarttır. Tüketiciler, mobil cihazlardan ticarette giderek daha fazla yer almakta ve bu cihazların vurgulama eğiliminde olduğu dürtüsel doğayla daha rahat olmaktadır. Bu, doğru dijital pazarlama stratejisine sahip şirketler için iyi bir haber.

Etkili dijital pazarlama için beş ipucu aşağıdadır.

1. Sosyal medya kraldır.

Uzun vadeli bir dijital pazarlama stratejisi kapsamlı bir sosyal medya varlığını içerecektir. Yalnız Facebook, ABD'deki internet tarayıcıları tarafından gerçekleştirilen toplam tıklamaların tam dörtte birini oluşturur.

Sosyal medya, izleyicilerinizle gerçek zamanlı olarak bağlantı kurmadan önce ortama sahip olma olanağı verir. Bunu düşünmenin bir yolu şudur:

Herhangi bir çevrimdışı tanıtım veya iletişim çevrimiçi bir bileşene sahiptir. İşletmenizin çevrimiçi varlığını en üst düzeye çıkarmak için, çevrimdışı olarak tanıtıp إعلانını yaptığınız yolların her biri de çevrimiçi olarak yapılmalıdır. Çevrimiçi daha fazla kişiye ulaşacak ve daha az maliyetli olacak. Mesela:

Twitter kupon teklif etmek için harika bir yerdir ya da işiniz randevu alırsa, müşterinizin akışını yüksek tutmak için müşterileri son dakika iptalleri hakkında bilgilendirin. Facebook, müşterilerinizin resimlerini ofiste size göndermek için harika bir yerdir. Hiçbir şey "tavsiye", oldukça gülümseyen bir fotoğrafa benziyor, bu da onu gören herkese zımni bir tavsiye veriyor. Sosyal medyayı kullanmanın birçok yolu var, fakat hatırlanması gereken en önemli şey, yaratacağınız çeşitli sayfaların birbirine bağlanması ve her sayfada farklı bilgi türlerinin olması.

2. Bloglama diğer kraldır.

İşletmenizi müşterilerinizin zihninin zirvesinde tutmak için bloglamadan daha iyi bir etkinlik yoktur. Blog oluşturma, kitlenizi sektörünüzdeki, özellikle işinizdeki etkinliklerden haberdar edebilir ve sizi alanında uzman olarak tanınabilir kılabilir. İnsanlar uzmanlara yönelir ve zorlu satış yapmak zorunda kalmadan işinizi anında derecelendirir. Ayrıca işinizin kişiliğini gösterir.

3. Web kopyanızı dokunaklı ve basit tutun.

Google Panda güncellemesinden bu yana, arama motoru optimizasyonu her zamankinden daha insandır. Artık arama motorları, bir boşlukta tek bir metriğe dayanan bir siteyi listeleyemez. En iyi web siteleri en iyi genel deneyimi verenlerdir.

Web kopyası açısından, bu onu basit tutmak anlamına geliyor. İlk cümledeki başlıklara anahtar kelimeleri koyma ve çevrimiçi olarak kolayca erişilebilen ücretsiz kaynakları kullanarak kopyalamanızı sağlayan ek anahtar kelimeler bulmak gibi bazı teknik nüanslar vardır.

Ancak, çoğu zaman, web kopyanız bir arama motoru örümceği için değil, bir insan kitlesine yazılmalıdır. Espri anlayışıyla profesyonel asla yanılmaz. Metnin, müşterilerinizi tek bir harekete geçirici mesaja yönlendirdiğinden emin olun.

4. E-posta stratejisi.

Doğrudan e-posta hala çalışıyor. Yeni e-posta sistemlerinin nüanslarına merak ettiğinizden emin olun. Örneğin, birçok e-posta istemcisi, e-posta hiç açılmadan önce fareyle üzerine bir önizleme penceresi sunar. Müşteri tabanınız sizden bir haber bülteni alıyorsa, önizleme ekranında çekici bir başlık veya başlık mı, yoksa karmaşık bir metin bloğu mu yoksa görüntünün yarısı çok mu büyük mü? Bunun gibi şeyler bir satış ve bir çıkış mesajı arasındaki farkı yaratabilir.

5. Saklama ve yeniden pazarlama

Artık, web sitenizi ziyaret eden, ancak satın almayan müşterilerin önünde işletmenize hedefli reklamlar yerleştirebilecek bir pazarlama programı var. Bu özel teknik, yeniden pazarlama olarak bilinir ve bugün piyasada mevcut olan en yüksek YG faaliyetlerinden biridir.

Bu tür pazarlama, aynı zamanda, insanlar, terfi etmeyi bırakan bir şey satın alırlarsa, alıcıların pişmanlıklarını hissetmeye doğal olarak katlandıklarından, saklama çabalarında da yardımcı olurlar. Eski müşterilerin, satın aldıkları ürün veya hizmetin hala alakalı olduğunu görmelerini sağlamak, onları işletmenizle mutlu tutacak ve sizden güncellenmiş sürümleri ve yeni ürünleri mutlu bir şekilde satın alacak.

Dijital Pazarlama artık & # 39; Bebeklik hala birçok iş için oldukça yeni, bu yüzden dijital pazarlama ajansı bularak kalabalığın önüne geçtiğinizden emin olun, ya da en kötü durumda, yetişmeye başlayın!